Kürtaj

Yalova Kürtaj, Yalova Kürtaj Fiyatları

Kürtaj veya başka bir tabir ile küretaj, rahim içerisinde ki gebeliği sonlandırmak anlamına gelir. Vakum kürtaj gebelik ultrasonda görüldüğü zamandan itibaren 10. gebelik haftasına kadar yapılabilir. İşleme geçmeden önce hasta ultrasonda muayene edilir.

Yalova kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer gebelik henüz ultrasonda görülmüyorsa işlem yapılmaz gebeliğin görülmesi için bir kaç gün sonraya randevu verilir. Tekrar ultrason ile bakarız. Gebelik ultrasonda görülmeye başladığı an kürtaj işlemi yapılabilir. Bir diğer konu ise Gebelik haftası 10 u geçti ise kürtaj işlemi yasal değildir. Gebelik haftasını, son adet tarihinin başlangıç gününden itibaren hesaplanır. Yumurtlama tarihini bilemeyeceğimiz için bazen sizin hesapladığınız hafta ile ultrason muayenesinde ölçülen hafta da farklılıklar olabilir. 10. haftayı geçen gebelikler de ve 18 yaşından küçük kişilerde yasal olmadığı için kürtaj işlemi yapılmaz. 18 yaşından küçükler ancak anne ya da baba ile gelirler ise işlem yapılır. 10 haftayı geçen gebelikler de ise eğer gebelik sağlıklı bir süreç değilse ve anneye tıbbi olarak zarar veren bir gebelik süreci ise heyet raporu ile kürtaj işlem yapılmaktadır. Kürtaj işlemini bekar veya evli 18 yaşından büyük ve gebelik 10 haftayı geçmediği sürece her kadın kendi rızası ile kürtaj işlemi yaptırabilir. Kürtaj basit ve kısa süreli cerrahi bir işlemdir. Fakat her cerrahi girişimde olduğu gibi kürtajın da riskleri vardır. Rahim delinmesi, kanama, enfeksiyon, gebeliğin sonlandırılamaması, rahim içerisinde parça kalması gibi riskleri vardır. Bu risklerle çok sık karşılaşmayız. Riskleri en hafife indirmek için işlemlerimizi steril koşullarda yapmaktayız.

Kürtaj işlemi muayenehanelerde, kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan öze hastanelerde ve kürtaj yapan kliniklerde yapılmaktadır.

Kürtaj işlemi süresi gebelik haftası büyüklüğüne göre değişir. Genelde 5-10 dakika da biten kısa süreli bir işlemdir. Kürtaj işlemi muayenehanemiz de Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. İşlem normalde ağrılı ve acılı bir süreçtir. Herhangi bir ağrı acı hissetmemeniz için anestezi altında kürtaj işlemini tamamlıyoruz. Lokal veya hafif uyku anestezisi yöntemini kullanıyoruz. Daha önce bir den fazla doğum yapmış ve gebelik haftası küçük olan kadınlardan lokal anestezi öneriyoruz. Daha önce hiç normal doğum yapmamış kadınlarda ise hafif uyku anestezisi öneriyoruz. Alacağınız anestezi, muayenehanemiz de uzman anestezi doktoru tarafından kolunuzdan bir damar yolu açılarak sedo-analjezi yöntemi ile yapılmaktadır. Muayenehanemize kürtaj işlemi için geldiğinizde öncelikle gebelik haftasını net bir şekilde öğrenebilmek için sizi muayene ediyoruz. Gebeliği gördükten sonra, gebelik 10 haftayı geçmemiş ve işlem için uygun ise işleme geçiyoruz. Kürtaj işlemi bittikten sonra rahim içerisinde parça kalmadığından emin olmak için tekrar ultrason ile kontrolünü yapıyoruz.

İşlem biter bitmez hastamızı uyandırıyoruz. 15-20 dakika hastamız kendini iyi hissedene kadar dinlendiriyoruz. İşlem sonrası hastamız normal günlük yaşantısına geri dönebiliyor.

Kürtaj İşlemi Sonrası Bakım

Kürtaj işlemi sonrası mutlaka 3 hafta boyunca cinsel ilişki, hamam, deniz, havuz, yasağına uyulması gerekir.  Bu sürede ayakta duş almanız banyo yapmamanız gerekmektedir. Kısaca içeriye su ve sabun kaçırılmamasına özen gösterilmelidir. İşlem sonrası enfeksiyonel bir durum gelişmemesi için özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kürtaj işlemi sonrası 15 gün kadar hafif kanama ve ağrılar olabilir. Bu durum her hastada aynı olmaz, herkesin bünyesi farklıdır. Bu nedenle ilk iki hafta hiç kanama ve ağrının olmaması da normaldir. Ara sıra olabilecek bu ağrı ve kanamaları adet ile karıştırmayınız. İlk adeti görmeniz 45 günü bulabilir. Adet döneminizi işlem sonrası 3-6 hafta aralığında bekleyebilirsiniz. Kürtaj işlemi sonrasında ki süreçte 10-15 aralığında kontrole gelmenizde fayda var.

Yalova Vakum Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Bu işlemler dışında ekstradan tıbbi bir işlem yapılacaksa ayrı ücretlendirilir