Kürtaj

Bakü Kürtaj, Bakü Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi bilindiği aksine sadece istenmeyen gebeliği almak anlamına gelmez. Kürtaj işlemi rahim içinde bulunan kanlı alan, patolojik açıdan incelenmesi gereken kan ya da sıvı görüntüsü, istenmeyen gebelik, istenmesine rağmen kendiliğinden sonlanmış gebelik gibi pek çok tıbbi sebeple rahim içine, rahim içini temizlemek amacıyla uygulanan bir işlemdir.

Bakü kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için +90530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj Yasal Bir İşlem midir?

Kürtaj işlemi, gebelik haftası 10 haftayı geçmediği sürece yasal bir işlemdir. On haftayı aşan gebeliklerin sonlandırılabilmesi için anne veya bebeğin tıbbi durumunda hayati riskler bulunması gereklidir. Kürtaj işlemi ile ilgili bir diğer yasal sınırlama yaşla ilgilidir, bu da 18 yaş sınırıdır. Reşit olmayan hastaların yanlarında mutlaka anne veya baba bulunmalıdır; aksi takdirde muayene yapılmamaktadır. Kürtaj işlemi ile ilgili son yasal durum ise evlilikle ilgilidir. Evli kadınlar için eş onayı gerekmektedir. Ancak her kadın, evli olsa bile kendi bedeni hakkında önemli kararları kendisi alabilmelidir.

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Gebelik başlangıcı, son adetin ilk günü esas alınarak hesaplanır. Ultrason sonuçları genellikle bu tarihin 7-10 gün öncesine veya sonrasına denk gelir. Kan testleri kesin haftayı vermez, ancak yaklaşık bir tahmin sunar. Gebelik haftasını kesin olarak belirlemek için ultrason muayenesi gereklidir.

Kürtaj İşlemi Nerede Yapılmalıdır?

Kürtaj işlemi, devlet hastanelerinde, kliniklerde ve muayenehanelerde gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Kürtaj işlemi, uygun koşullar altında deneyimli bir doktor tarafından muayenehanede rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Bu işlem, Op. Dr. Uzay Yıldırım ve uzman ekibi tarafından kliniğimizde, tüm tıbbi standartlara uygun olarak ve hasta gizliliğine özen gösterilerek ağrısız ve konforlu bir şekilde yapılır.

Vakumlu Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde vakumlu kürtaj yöntemi ile kürtaj işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sırasında hastalar lokal veya sedasyon anestezi alır, bu nedenle hiçbir ağrı hissetmezler. Vakumlu kürtaj yöntemi, günümüzde en yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. İşlem sırasında tıbbi ekipmanlar kullanılır ve işlem 15-20 dakika sürebilir. İşlem sonrası dinlendikten sonra günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Kürtaja Gitmeden Önce Ne Yapmak Gerekir?

Kürtaj öncesinde özel bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur; ancak bazı önemli noktaları bilmeniz ve doktorunuza bildirmeniz önemlidir. Midemizin boş olması gerektiğini unutmamanız önemlidir; bu nedenle sedasyon anestezi ile işlem olan hastaların randevu saatinden 5 saat önce su, sigara ve yemek tüketmemeleri gerekmektedir. Ayrıca, tıbbi geçmişiniz hakkında önemli bilgileri doktorunuza iletmelisiniz, bu bilgiler işlem sırasında olası riskleri önlememize yardımcı olabilir.

Kürtaj Sonrası Ne Yapmak Gerekir?

Sedasyon anestezi ile işlem yapılan hastalar, işlem sonrası 15-20 dakika kadar dinlenmeli ve ardından normal yaşantılarına geri dönebilirler. İlk 20 gün içinde cinsel ilişkiye girilmemesi, denize veya havuza girilmemesi, işlem bölgesine su ve sabun sürülmemesi tavsiye edilir. İşlem sonrası ilk adet dönemi, genellikle 30-45 gün içinde başlar. Sorularınızı çekinmeden bize iletebilirsiniz.

Bakü Kürtaj Fiyatları Nedir?

Bu işlemin fiyatı, hastanın tıbbi geçmişi, yaşı ve gebelik haftası gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.