Kürtaj

Bakü Kürtaj, Bakü Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi bilindiği aksine sadece istenmeyen gebeliği almak anlamına gelmez. Kürtaj işlemi rahim içinde bulunan kanlı alan, patolojik açıdan incelenmesi gereken kan ya da sıvı görüntüsü, istenmeyen gebelik, istenmesine rağmen kendiliğinden sonlanmış gebelik gibi pek çok tıbbi sebeple rahim içine, rahim içini temizlemek amacıyla uygulanan bir işlemdir.

Bakü kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için +90530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj Yasal Bir İşlem midir?

Kürtaj işlemi gebelik haftası 10 haftayı geçmedikçe yasal bir işlemdir. On haftayı geçen bir gebeliğin sonlanması için birden fazla doktorun anne ya da bebeğin tıbbi durumunda ölümcül riskler olduğuna dair onayı gerekmektedir.

Kürtaj işleminin bir diğer yasal sınırı yaştır. O da 18 yaştır. Reşit olmayan hastanın yanında mutlaka anne ya da baba bulunmak zorunda olup aksi halde muayene bile yapılmamaktadır.

Kürtaj işleminin son yasal dönemeci evlilik konusudur. Evli kadınlarda eş onayı aranmaktadır. Ancak evli de olsa her kadın bedeniyle ilgili önemli konularda kendisi karar verebilir olmalıdır.

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Gebelik başlangıcı için son adetin ilk günü esas alınır. Ultrason sonucunda genellikle bu tarihin 7-10 gün öncesi ve ilerisine denk gelir. Kan verildiğinde çıkan değer kesin haftayı vermez ancak tahmini bir hafta verir. Gebelik haftasının kesin sonucuna ancak ultrason ile yapılan muayene sonucu ulaşılabilir.

Kürtaj İşlemi Nerede Yapılmalıdır?

Kürtaj işlemi kürtaj yapan devlet hastaneleri, klinik ve muayenehanelerde yapılabilen bir işlemdir. Kürtaj işlemi uygun koşullarda ve tecrübeli bir doktor tarafından rahatlıkla muayenehanede yapılabilen ve yaklaşık 8-10 dakika süren bir işlemdir. Bu işlem kliniğimizde Op. Dr. Uzay Yıldırım ve uzman ekibi eşliğinde, tüm tıbbi koşullar sağlanarak ve hasta gizliliği esas alınarak ağrısız ve acısız bir şekilde yapılmaktadır.

Vakumlu Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bakü kürtaj işlemi kliniğimizde vakumlu kürtaj yöntemi eşliğinde yapılmakta olup işlem sırasında hastamız lokal ya da sedasyon anestezi almış olacağından hiç bir şey hissetmemektedir. Bu yöntem günümüzde en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Bu işlem sırasında tıbbi durumuna göre lolak ya da sedasyon anestezi alan hastamız yaklaşık 10 dakika kadar anestezi etkisinde olur. İşlem sırasında hiçbir şey hissetmez. Tek kullanımlık size özel tıbbi aletler eşliğinde işleminiz tamamlanır ve 15-20 dakika kadar dinlendikten sonra günlük yaşantınıza geri dönüş yapabilirsiniz.

Kürtaja Gitmeden Önce Ne Yapmak Gerekir?

Kürtaj öncesi hususi bir hazırlık gerekmiyor ancak bilmeniz ve bildirmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmakta. Bunlardan ilki midenizin boş olması gerekliliği sedasyon anestezi ile işlem olacak hastalar randevu saatinden 5 saat öncesi itibariyle su, sigara ve yeme aktivitesine bir son vermeli ve midesi boş olarak gelmeli.

Bir diğer önemli husus da tıbbi geçmişiniz. Tıbben önemli olabilecek her türlü bilgiyi gelmeden bize aktarmalısınız ki bunlara bağlı olası riskleri engelleyebilelim.

Kürtaj Olduktan Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Sedasyon anestezi ile işlem olan hastamız 15-20 dakika kadar, lokal anestezi ile işlem olan hastamız 10 dakika kadar dinlendikten sonra normal hayatına dönebilir.

İlk 20 gün cinsel ilişkiye girilmemesi, deniz ve havuza gidilmemesi, ayakta duş alınıp işlem bölgesine su sabun sürülmemesi uygun olur.

İlk 15 gün süre zarfında hissedeceğiniz ağır ve kanamalar işlemin normal sürecidir.

İlk adet döneminiz işlemden sonra ki 30-45 gün aralığında olur.

Aklınıza gelen her şeyi bize danışabilirsiniz.

Bakü Kürtaj Fiyatları Nedir?

Bu işlem, hastanın tıbbi geçmişi, yaşı, gebelik haftası gibi sebeplerle değişkenlik gösterebilir.

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz