Kürtaj

Uşak Kürtaj, Uşak Kürtaj Fiyatları

Kürtaj, rahim içerisindeki istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılır. Bazı tıbbi durumlar içinde kürtaj yapılmaktadır;

Kendiliğinden olan düşüklerde rahim içerisinde gebeliğe ait parça kaldıysa İstenmeyen gebeliği sonlandırmak için Rahim yapısında kalınlaşma görüldüğünde tanı amaçlı Şiddetli ve düzensiz kanamalarda tanı amaçlı

Gebelikte tıbbi bir sorun veya anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum varsa Patoloji örneği almak için, kürtaj işlemi yapılabilir.

Uşak kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

UŞAK VAKUM KÜRTAJ

Kürtaj işlemi için muayenehanemize gelen hastamızı öncelikle ultrason ile muayene ediyoruz. Rahim içerisine yerleşmiş gebeliği görmemiz gereklidir, aynı zamanda gebelik haftası ölçümü yapıyoruz.

Kürtaj işlemini muayenehanemizde gerçekleştiriyoruz, ancak bazı tıbbi sebeplerle hastaneye başvurmamız gerekebiliyor.
Kürtaj işlemi ağrılı bir süreçtir. Bu nedenle işlem lokal anestezi veya sedasyon anestezisi eşliğinde yapılır. Lokal anestezi, işlem sırasında Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından uygulanır ve sadece işlem yapılan bölgeyi uyuşturur. Hasta uyanık olur ve hafif kasık ağrıları hissedebilir. Sedasyon anestezisi ise uzman bir anestezi doktoru tarafından uygulanır. Hasta derin bir uyku haline gelir ve herhangi bir şey hissetmez. İşlem tamamlandığında hasta uyanır ve biraz istirahat ettikten sonra günlük yaşantısına geri dönebilir.
İşlem için rahim ağzını görmemiz gerekmektedir. Tek kullanımlık bir spekulum ile rahim ağzı görüntülenir. Vajina, batikon ile steril bir şekilde temizlenir. Tenakulum adını verdiğimiz steril bir alet ile rahim ağzı tutulur. Rahim ağzına benzeyen bir plastik kanül ile girilir ve rahime ulaşılır. Kanülün açık kısmına bir vakum enjektörü takılır. Negatif basınç sayesinde rahim içindeki gebelik temizlenir ve aynı zamanda ultrason kontrolü yapılır. Rahim içinde herhangi bir parça kalmadığından emin olduktan sonra işlem sonlandırılır.
İşlem sonrasında hasta bir dinlenme odasında dinlendirilir ve günlük yaşantısına geri dönebilir. Kürtaj işlemi için muayenehanemizde geçirilen süre yaklaşık olarak 30-40 dakikadır.

VAKUM KÜRTAJ SONRASI SÜREÇ

Kürtaj sonrasında, kasık ağrısı, kanama veya lekelenme gibi belirtiler görülebilir; bu, rahmin kendini toparlaması ve kasılmasından kaynaklanır. Ayrıca anesteziye bağlı hafif sersemlik ve uyku hali olabilir. Bu nedenle işlem sonrasında ilk gün araç kullanımı önerilmemektedir.
Kürtaj sonrasında enfeksiyon riskini azaltmak için doktorunuzun reçete ettiği antibiyotiği düzenli bir şekilde kullanmalısınız. İşlemden sonraki ilk 3 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır, çünkü bu durum enfeksiyon riskini artırabilir. Ayrıca, vajinaya su temasından kaçınılmalıdır. Bu nedenle ilk 3 hafta boyunca hamam, havuz veya denize girmemek önemlidir. Duşunuzu ayakta alabilirsiniz, ancak vajina bölgesini su, sabun veya hijyenik jellerle yıkamamalısınız. İşlemi takip eden 10-15 gün içinde hastalarımızı kontrol muayenesine çağırıyoruz.
• Vakum kürtaj işlemi devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, kliniklerde ve muayenehanelerde yapılmaktadır.

VAKUM KÜRTAJ İÇİN YASAL SÜREÇ

Vakum kürtaj işlemi için yasal olarak evli kadınlarda eş onayı gerekmektedir. Evli ve bekar her kadın, kendi rızası ile muayenehanemizde kürtaj olabilir. 18 yaşından küçükler için ancak anne ya da baba onayı ile kürtaj yapılır. Diğer bir yasal prosedür de gebelik haftasıdır. Gebelik 10 haftayı geçtiyse isteğe bağlı kürtaj yapılmaz. Eğer gebelik kendiliğinden sona erdiyse veya tıbbi bir sorun varsa, hastaneden alınan heyet raporu ile kürtaj yapılır.

UŞAK VAKUM KÜRTAJ FİYATLARI

Bu fiyat, kürtaj için alacağınız tüm hizmetleri içerir (ön muayene, işlem, anestezi ve kontrol muayenesi). Ekstra tıbbi işlemler ayrı ücretlendirilir.