Kürtaj

Uşak Kürtaj, Uşak Kürtaj Fiyatları

Kürtaj, rahim içerisindeki istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılır. Bazı tıbbi durumlar içinde kürtaj yapılmaktadır;

Kendiliğinden olan düşüklerde rahim içerisinde gebeliğe ait parça kaldıysa İstenmeyen gebeliği sonlandırmak için Rahim yapısında kalınlaşma görüldüğünde tanı amaçlı Şiddetli ve düzensiz kanamalarda tanı amaçlı

Gebelikte tıbbi bir sorun veya anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum varsa Patoloji örneği almak için, kürtaj işlemi yapılabilir.

Uşak kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

UŞAK VAKUM KÜRTAJ

Kürtaj işlemi için muayenehanemize gelen hastamızı öncelikle ultrason ile muayene ediyoruz. Rahim içerisine yerleşmiş gebeliği görmemiz gereklidir bununla birlikte gebelik haftası ölçümü yapıyoruz.

–  Kürtaj işlemini muayenehanemiz de yapıyoruz ancak bazı tıbbi sebepler ile hastaneye başvurmamız gerekebiliyor.

– Kürtaj işlemi ağrılı bir süreçtir. Bu yüzden işlem lokal ve ya sedasyon anestezisi eşliğinde yapılmaktadır. Lokal anesteziyi işlem sırasında Op. Dr. Uzay Yıldırım uyguluyor. Sadece işlem yapılan bölge uyuşturulur. Hasta uyanıktır hafif kasık ağrıları hissedebilir. Sedasyon anestezisi ise uzman anestezi doktoru tarafından uygulanır. Hasta derin uykuya dalar ve herhangi bir şey hissetmez. İşlem bitince hasta uyandırılır yarım saat istirahat sonrası günlük hayatına geri döner.

– İşlem için rahim ağzını görmemiz gerekir. Tek kullanımlık spekulum ile rahim ağzı görülür. Vajina batikon ile temizlenir. Tenekulum adını verdiğimiz steril alet ile rahim ağzı tutulur. Rahim ağzından plastik pipete benzeyen kanül ile girilir ve rahime ulaşılır. Kanülün açıkta kalan kısmına da vakum enjektörü takılır. Negatif basınç sayesinde rahim içerisinde ki gebelik temizlenir. Aynı zamanda ultrason kontrolü yapılır. Rahim içerisinde parça kalmadığından emin olduktan sonra işlem bitirilir.

İşlem 5-6 dakikada biter. Sonrasında hasta dinlenme odasında dinlendirilir. Ve günlük yaşantısına geri döner. Kürtaj işlemi için muayenehanemiz de geçirilecek süre 30-40 dakikadır.

VAKUM KÜRTAJ SONRASI SÜREÇ

Kürtaj sonrasında, kasık ağrısı, kanama veya lekelenme görülebilir bu rahmin kendini toparlar ken kasılmalara bağlıdır. Anesteziye bağlı hafif sersemlik ve uyku hali olabilir. Bu yüzden işlem sonrasında ilk gün araba kullanımını önermiyoruz.

Kürtaj sonrasında enfeksiyona sebep olabilecek şeylerden uzak durulmalı ve doktorunuzun reçete ettiği antibiyotiği düzenli bir şekilde kullanmalısınız. İşlem sonra ilk 3 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalı. Bu durum enfeksiyona sebep olabilir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise vajinaya su temas ettirmemektir. Bu yüzden yine ilk 3 hafta hamama, havuza, denize girmemeniz gerekir. Duşunuzu ayakta olacak bir şekilde alabilirsiniz. Vajina bölgesi su, sabun veya hijyenik jeller ile yıkanmamalıdır. İşlemi takip eden 10-15 gün aralığında hastalarımı kontrol muayenesine çağırıyorum.

  • Vakum kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan özel hastanelerde, kürtaj yapan kliniklerde ve kürtaj yapan muayenehanelerde yapılmaktadır.

VAKUM KÜRTAJ İÇİN YASAL SÜREÇ

Vakum kürtaj işlemi için yasal olarak evli kadınlarda eş onayı gereklidir. Bence her kadının kendi bedeni ile ilgili kendi rızası dışında üçüncü bir şahıs onayına gerek duymamalıdır. Evli ve bekar her kadın kendi rızası ile muayenehanemizde kürtaj olabilir. 18 yaşından küçükler için ancak anne yada baba onayı ile kürtaj yapılır. Bir diğer yasal prosedür ise gebelik haftasıdır. Gebelik 10 haftayı geçmişse isteğe bağlı kürtaj yapılmaz. Eğer gebelik kendiliğinden sonlandıysa veya gebelikte tıbbi bir sorun varsa hastaneden heyet raporu ile kürtaj yapılır.

UŞAK VAKUM KÜRTAJ FİYATLARI

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Bu fiyata kürtaj için alacağınız tüm hizmetler dahildir.(Ön muayene, işlem, anestezi ve kontrol muayenesi) Bu işlemler dışında ekstradan tıbbi bir işlem yapılacaksa ayrı ücretlendirilir.