Kürtaj

Şanlıurfa Kürtaj, Şanlıurfa Kürtaj Fiyatları

Kürtaj nedir?

Kürtaj, rahim içerisine yerleşmiş gebeliklerin tıbbi teknik ve yöntemler kullanılarak temizlenme işlemidir. Günümüzde kürtaj işlemi için en yaygın olarak kullanılan yöntem vakumlu kürtaj yöntemidir.

Şanlıurfa kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Vakum kürtaj nedir?

Vakum kürtaj işleminde, hastaya özel tek kullanımlık kanül adı verilen plastik borular, rahim içerisine sokulur ve dışarıda kalan kısmı bir enjektöre takılarak, bu enjektör yardımıyla negatif basınç ile gebelik kesesi temizlenir.

Kürtajda ağrı olur mu?

Kürtaj işlemi ağrılı bir süreçtir. Bu nedenle hastanın tıbbi durumuna ve tercihine göre lokal anestezi veya sedasyon anestezisi uygulanır.

Kürtajda risk var mıdır?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi kürtaj işleminin de riskleri bulunur. Bu riskler arasında rahim delinmesi, kanama, rahim içinde parça kalması veya gebeliğin tamamen alınamaması gibi durumlar yer alabilir. Ancak bu risklere nadiren rastlanır.

Kürtaj nerede yapılır?

Kürtaj işlemi genellikle muayenehane koşullarında gerçekleştirilir. Ancak son bir yıl içinde sezaryen ameliyatı geçiren ve kanama riski taşıyan hastalar için hastane koşullarında yapılabilir. Kürtaj, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, muayenehanelerde ve kliniklerde yapılmaktadır.

Kürtaj ne kadar sürer?

Kürtaj işlemi yaklaşık olarak 7-8 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında hasta, 15-20 dakika kadar dinlenme odasında istirahat eder ve kendini iyi hissettiğinde günlük yaşantısına geri dönebilir.

Kürtajda yasal süreçler nedir?

Kürtaj işlemi, kişinin kendi rızası ile on haftaya kadar yapılabilir. 18 yaşından küçükler için anne veya baba onayı gereklidir. 18 yaşından büyük ve gebelik haftası 10. haftayı geçmemiş kadınlar, kendi rızaları ile kürtaj olabilirler. Evli kadınlar için ise eş onayı gereklidir. Ancak bizce her kadın, kendi bedeni ile ilgili kararlarını özgürce verebilmelidir. Gebelik 10 haftayı geçtiyse ve tıbbi bir sorun yoksa, hastaneden alınan heyet raporu ile kürtaj yapılabilir.

İşlem sonrası ilaç veriliyor mu?

İşlem sonrasında hastalara antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz. Antibiyotik, enfeksiyon riskini önlemek amacıyla verilir ve kutu bitene kadar düzenli bir şekilde sabah ve akşam tok karnına alınmalıdır. Ağrı kesici ise işlem sonrası oluşabilecek kasık ağrıları için reçete edilir.

İşlem kontrolü oluyor mu?

İşlem sonrasında hastayı kontrol edip işlemi tamamlıyoruz. Ancak yine de hastalarımızı işlem sonrası 10-15 gün içinde kontrol muayenesine çağırıyoruz. Şehir dışından gelen ve tekrar gelebilecek durumda olmayan hastalarımız için bu kontrol zorunlu değildir. Ancak herhangi bir rahatsızlık veya sorun durumunda bize ulaşmalarını öneriyoruz.

İşlemden sonra kanama olur mu?

Kürtaj sonrasında hafif kasık ağrıları ve hafif kanama veya lekelenme, adet dönemindeki gibi görülebilir. Bu belirtiler normaldir, ancak şiddetlenirse bize bildirmeniz önemlidir.

Kürtajdan hemen sonra duş alabilir miyim?

Ayakta duş almak ve vajinaya su temasını önlemek şartıyla, işlem sonrası duş alabilirsiniz. İşlem sonrası ilk 3 hafta boyunca havuz, deniz, hamam, sauna gibi enfeksiyon riski taşıyan yerlerden uzak durmanız önemlidir. Ayrıca bu dönemde cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.

Gebelikten nasıl korunabilirim?

Kürtaj sonrası gebelikten korunma yöntemi olarak en etkili yöntemlerden biri spiral kullanmaktır ve spiral takılması işlem sırasında yapılabilir. Birden fazla korunma yöntemi bulunsa da hiçbiri yüzde yüz koruma sağlamaz. Ancak içlerinden en etkilisi spiraldir. Gebelik düşünmüyorsanız, mutlaka korunmalısınız.

Şanlıurfa Vakum kürtaj fiyatları nedir?

Kürtaj işlemi için verdiğiniz bilgiler hasta gizliliğini önemsiyoruz ve bu bilgileri gizli tutuyoruz.