Kürtaj

Şanlıurfa Kürtaj, Şanlıurfa Kürtaj Fiyatları

Kürtaj nedir?

Kürtaj, rahim içerisine yerleşmiş gebeliklerin tıbbi teknik ve yöntemler kullanılarak temizlenme işlemidir. Günümüzde kürtaj işlemi için en yaygın olarak kullanılan yöntem vakumlu kürtaj yöntemidir.

Şanlıurfa kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vakum kürtaj nedir?

Vakum kürtajda hastaya özel tek kullanımlık kanül adı verilen plastik boruların rahim içerisine sokulması ve dışta kalan kısmı bir enjektöre takılarak, bu enjektör yardımıyla negatif basınç sayesinde kesenin temizlenmesi ön görülür.

Kürtajda ağrı olur mu?

Kürtaj işlemi ağrılı bir süreçtir. Bu sebeple hastanın tıbbi durumuna ve isteğine bağlı olarak lokal anestezi ya da sedasyon anestezi uygulanmaktadır.

Kürtajda risk var mıdır?

Her cerrahi işlem gibi kürtaj işleminin de riskleri bulunmaktadır. Bu riskler; rahim delinmesi, kanama, rahim içerisinde parça kalması ya da gebeliğin alınamaması enfeksiyon gibi durumlar görülebilir. Fakat bu risklere çok sık rastlanmaz.

Kürtaj nerede yapılır?

Kürtaj işlemi muayenehane koşullarında yapılabilir. 1 yıldan kısa süre önce sezaryen olmuş ve kanama riski olan hastalarda kürtaj hastane koşullarında yapılmalıdır. Kürtaj yapan devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, muayenehane ve kliniklerde kürtaj yapılmaktadır.

Kürtaj ne kadar sürer?

Kürtaj işlemi yaklaşık olarak 7-8 dakika sürmektedir. Hastamızı, işlemi bittikten sonra 15-20 dakika kadar dinlenme odamızda dinlendiriyoruz, kendisini iyi hissettiğinde günlük yaşantısına geri dönüş yapabiliyor.

Kürtajda yasal süreçler nedir?

Kürtaj işlemi on haftaya kadar kişinin kendi rızası ile yapılabilir.

18 yaşından küçüklerde, anne ya da baba onayı olmadan işlem yapılmaz.

18 yaşından büyük ve gebelik haftası 10. haftayı geçmemiş kadınlar kimseden onay almadan kendi rızaları ile kürtaj olabilirler. Yasal prosedüre göre evli kadınlarda eş onayı gerekmektedir. Bizce her kadın kendi bedeni ile ilgili kendi kararlarını vermekte özgürdür. 10 haftayı geçen gebeliklerde eğer tıbbi bir problem varsa heyet raporu ile kürtaj yapılabilir.

İşlem sonrası ilaç veriliyor mu?

İşlem sonrasında, antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz. Antibiyotik enfeksiyon durumlarını önlemek içindir. Kutu bitene kadar düzenli bir şekilde sabah akşam tok karnına alınmalıdır. Ağrı kesici ise işlem sonrasında regl döneminde ki gibi kasık ağrıları olabilir bu yüzden ağrı kesici reçete ediyoruz.

İşlem kontrolü oluyor mu?

İşlemi kontrol edip bitiriyoruz. Yine de hastalarımızı işlem sonrası 10-15 gün aralığında kontrol muayenesine çağırıyoruz. Şehir dışından gelmiş ve tekrar gelebilecek durumda olan hastalarımız için kontrol muayenesine gelmek şart değildir. Hastamızı rahatsız edecek bir durum da benimle iletişime geçmelerini istiyorum.

İşlemden sonra kanama olur mu?

kürtaj sonrasında aynen regl döneminde ki gibi hafif kasık ağrıları ve hafif kanama veya lekelenme olabilir. Bu durumlar şiddetlenirse haberleşiyoruz.

Kürtajdan hemen sonra duş alabilir miyim?

Ayakta duş almak ve vajinaya su temas ettirmemek şartı ile duş alınabilir. İşlem sonrası 3 hafta havuz, deniz, hamam, sauna gibi enfeksiyona neden olabilecek ortamlardan uzak durmalısınız. 3 hafta cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.

Gebelikten nasıl korunabilirim?

Kürtaj sonrası gebelikten korunma yöntemi olarak en çok önerdiğimiz yöntemlerden biri spiral kullanımıdır ve spiral tatbikini işlem sırasında yapmak en doğru adım olacaktır. Birden fazla korunma yöntemi sayabiliriz Hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz. Fakat içlerinden en etkili koruma sağlayan spiraldir. Kürtaj işlemi kadını ruhsal anlamda etkiliyor. Bu durumlara gelmemek için eğer gebelik düşünmüyorsanız mutlaka gebelikten korunmalısınız.

Şanlıurfa Vakum kürtaj fiyatları nedir?

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Kürtaj işlemi için geldiğimiz gizli kalır mı?

Kürtaj için verdiğiniz tüm bilgiler hasta gizliliği önceliğimiz ve etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalıyor.