Kürtaj

Trabzon Kürtaj

Trabzon Kürtaj, Trabzon Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj rahim içi yerleşmiş olan gebeliğin sonlandırılmasına denir. Gebelikte giden bir olumsuz durum olmasa da, kadın 18 yaşını doldurmuş ise ve gebeliği istemiyorsa da kürtaj işlemi yapılabilir. 

Trabzon kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj İşlemi Yasal Süreci

Kürtaj işlemini 18 yaşından büyük her kadın kendi rızası ile bu işlemi yaptırabilir. Henüz 18 yaşını doldurmamış hastalarda anne ya da baba refakati ve onayı olmak zorundadır. Evli kadınlar eşlerinin de onayı ile bu işlemi yaptırabilir. Ama evlide olsa her kadın bu işlemi başka başka birinin onayına ihtiyaç olmadan yapılabilmelidir.

Trabzon kürtaj fiyatları;

Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna göre, yaşına göre, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

İşlem öncesi muayene ve işlem sürecindeki anestezi ve işlem sonrası kontrol dahil olmak üzere nakit olarak;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

olarak ücretlendirme yapılacaktır.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Kürtaj sonrası hasta ilk 2 hafta ayakta duş almalıdır. Bunun en temel nedeni olası enfeksiyon riskinden korunmaktır. 
  • İşlemi takip eden ilk 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır
  • İşlem sonrası 2 hafta, havuza, denize, jakuziye girilmemelidir.
  • Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı işlem sonrası da ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir. Her bünye aynı olmadığı için, bu iki durumu da normal kabul ediyoruz.
  • İşlem sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz, antibiyotiğinizi mutlaka kutu bitene kadar düzenli olarak kullanmalısınız. Nasıl kullanmanız gerektiğine doktorunuz detaylı bilgi vericektir. 
  • İşlem sonrası bir takım adet sancısına benzer kasık ağrısı olabilir. Bu durum normaldir. Ağrılarınızın olması durumunda reçetenizde yer alan ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz. 

Kan Uyuşmazlığı Nedir?

Öncelikle hastanın kendi kan grubunu bilmesi çok önemlidir. Annenin kan grubu Rh (-) NEGATİF babanın kan grubu Rh(+) POZİTİF olduğu durumlarda ortaya kan uyuşmazlığı çıkar, kan uyuşmazlığı ileride oluşabilecek olası gebelikte istenilen bir gebelik olsa dahi, anneden bebeğe geçen kan akımı sonucunda kalıcı hastalıklar gelişebilir. Böyle durumlarda ileride doğacak bebeklerde bu gebelikte ki olası kan uyuşmazlığından kaynaklı kalıcı hastalıklara meydan vermemek için işlem sırasında yada işlemden sonra ki 72 saat içerisinde bir de kan uyuşmazlığı iğnesi yapmak gerekir. Bu iğne ileride hamile kalındığında büyük önem arz etmektedir. Unutulmamalıdır ki Rh uygunsuzluğu için yapılan bu iğne şu anki gebelik için değil ileride oluşacak gebelik için önemlidir. 

Gebelik Belirtileri Nelerdir? Gebe Olduğumu Nasıl Anlarım?

Evde kendinizin de yapabileceği eczanelerde satılan idrar testi, bir klinik ya da hastanede vereceğiniz kan örneği sonucu gebelik olup olmadığı hakkında size bilgi verir. Bir kadın doğum doktoru tarafından yapılan ultrason ile muayene sonucu da gebeliğin net haftasını öğrenebilirsiniz

Kürtaj Trabzon’da Gebelik Haftası Hesaplama

Gebelik haftası hesaplamada  son adetin ilk günü mutlaka bilinmelidir. Son adet tarihinin ilk günü ve şu anki güne kadar olan süreç tahmini gebelik haftasını verebilir. İdrar ve kan tahmini bir hafta verirken, ultrason ile yapılan muayene hafta ile ilgili net sonucu verecektir. Yapılan ultrason ile muayene düzenli adet gören bir kadın için son adet tarihine göre hesaplanan haftadan 8-10 gün az ya da fazla çıkabilir. Bu normaldir. Kürtaj işlemi kliniğimizde yapılmaktadır, gelmeden 1 gün önce mutlaka randevu alınız.