Kürtaj

Erzincan Kürtaj

Erzincan Kürtaj, Erzincan Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj rahim içi yerleşmiş olan gebeliğin sonlandırılmasına denir. Gebelikte giden bir olumsuz durum olmasa da, kadın 18 yaşını doldurmuş ise ve gebeliği istemiyorsa da kürtaj işlemi yapılabilir. Bazen istenilen gebelik olsa bile gebelik ürünü olan embriyonun gelişmemesi sonucu da bu işlem yapılır.

Erzincan kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Erzincan Kürtaj işlemi, 

İstenmeyen bir gebelik oluştuğunda bunu sonlandırmak için yapılır. Adet düzensizliği, menopoz gibi durumlarda tanı amaçlı yapılır. Gebeliğin devamı kendiliğinden sonlanan fakat içeride parça kalan durumlarda yapılır.

Hayati bir sıkıntı olduğunda istense de devam etmekte olan bir gebeliği sonlandırmak için yapılır. Birçok nedenden dolayı yapılan bu işleme 18 yaşını geçmiş her kadın kendi rızası ile yaptırabilir.

 Kürtaj işlemi bazı durumlarda hastanede yapılabilir. Örneğin; yakın zamanda sezaryen doğumu olmuş gebenin önce ultrason ile bakılır gebelik sezaryen yerine yakın yerleşimli ise kürtaj işlemi hastanede yapılması önerilir. Bu ve bunun gibi durumlarda doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir. 

Kliniğimizde vakum ile kürtaj tekniği kullanılmaktadır. Vakum ile kürtaj 7-10 dakika sürmektedir. 

Erzincan Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna göre, yaşına göre, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

İşlem öncesi muayene ve işlem sürecindeki anestezi ve işlem sonrası kontrol dahil olmak üzere nakit olarak;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

olarak ücretlendirme yapılacaktır. Kürtaj işlemi için kliniğimize gelen hastamız öncelikle doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından ultrason eşliğinde muayene edilip gebelik haftasına bakılmaktadır. Ardından hasta işlem için tüm kriterler uyuyorsa işleme geçilir. İşlem hastanın durumuna, isteğine ve doktorumuzun da onayına bağlı olarak lokal ya da sedasyon anestezi uygulanarak yapılır. Uyuyan yada işlem bölgesi uyuşan hastanın rahmi vakumlu kürtaj yöntemi ile istenmeyen gebelikten temizlenir. Hemen akabinde uyandırılan hasta bir süre dinlenir ve doktorumuz onayında klinikten ayrılıp günlük yaşantısına geri dönüş yapar. 

 İşlem Sonrası 

Kürtaj işlemi sonrası mutlaka 3 hafta boyunca cinsel ilişki, hamam, deniz, havuz yasağına uyulması gerekmektedir. Bu sürede ayakta duş almanız banyo yapmamanız gerekmektedir. Kısaca içeriye su ve sabun kaçırılmamasına özen gösterilmelidir. İşlem sonrası enfeksiyonel bir durum gelişmemesi için özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Kürtaj işlemi sedasyon anestezi ile yapılacak ise  midenin boş olması gerekmektedir. Bu nedenle hastanın mutlaka işleme gelmeden 5 saat öncesi itibariyle su ve sigara yeme içmeyi kesmesi gerekmektedir.

Kürtaj işlemi sonrası 15 gün kadar hafif kanama ve ağrılar olabilir. Bu durum her hastada aynı olmaz, herkesin bünyesi farklıdır bu nedenden dolayı ilk 2 hafta hiç kanama ve ağrının hiç görülmemesi de normaldir. Ara sıra olabilecek bu ağrı ve kanamaları adet ile karıştırmayınız zira ilk adeti görmeniz 45 günü bulabilir. Adet döneminizi işlem sonrası 3-6 hafta arağında bekleyebilirsiniz. Kürtaj işlemi sonrasındaki süreçlerde  10-15 gün sonra kontrole gelmeniz uygun olucaktır.

Unutulmaması gerekir ki kürtaj, spiral ya da doğum kontrol hapları gibi bir korunma yöntemi değil istenilmeyen gebelik, tıbbı bir müdahale ile gebelik sonlandırma yöntemidir. Bu işlem sonrası  yeniden gebe kalabilirsiniz, ilerde anne olmanıza engel olmamakla birlikte, kürtajdan sonra herhangi bir korunma yöntemi uygulamazsanız hemen gebe kalma ihtimaliniz hep vardır.