Kürtaj

Nevşehir Kürtaj

Nevşehir Kürtaj, Nevşehir Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi rahim içine yerleşmiş, devam etmekte olan ancak istenmeyen bir gebeliğin ya da istendiği halde bir sebepten sonlanmış gebeliğin alınması, temizlenmesi işlemidir (ki aynı zamanda patolojik olarak rahim içinden örnek alınması durumunda da uygulanır)

Nevşehir kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kimler Kürtaj Yaptırabilir?

Kürtaj işlemini 18 yaşını geçmiş ve gebeliği on haftayı aşmamış olan her kadın kendi rızası ile yaptırabilir.  Kürtaj olmak isteyen kişi reşit değilse yanında mutlaka anne ya da babadan biri bulunmalıdır. Kürtaj olmak isteyen kadın evli ise yasa eş onayı istemektedir. Lakin her kadın bu konuda kendi kararını verebilmelidir. Gebelik on haftayı aşmış durumda ise ancak anne ya da gebeliğin durumunu olumsuz etkileyen tıbbi bir durum olduğunda işlem yapılabilir.

Kürtaj İşlemi Nerede Yapılır?

Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinikler ve kürtaj yapan muayenehanelerde bu işlem yapılabilir. Kürtaj doktor tavsiyesi üzerine tıbbi sebeplerden ötürü hastanede yapılması gerekebilir. Ama normal şartlarda gerekli donanım ve tecrübeye sahip muayenehanelerde yapılabilir.

Kürtaj İşlemi Hangi Yöntemle Yapılıyor?

Nevşehir kürtaj işlemi vakumlu kürtaj yöntemi uygulanır. Vakumlu kürtaj yöntemi, hızlı, ağrı ve acı hissedilmeyen etkili ve en güncel olarak kullanılan yöntemdir.

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Muayenehanemize gelmeden önce ki süreçte tahmini gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak ya da  kan testi yaptırarak tespit edebilirsiniz. Anca bu hafta tahmini bir hafta olur. Gebelik haftası net olarak sadece ultrason ile muayene sonucu belli olur. 

Kürtaj İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakika süren bir işlem olup hasta hemen günlük yaşantısına adapte olabilmektedir.

Kürtaj Yapılırken Spiral Taktırabilir miyim?

Evet işlem sırasında spiral takılabilir. Hazır uyumuşken bu işlemi de yapmak daha kolay ve zahmetsiz olacaktır. Ayrıca jinekolojik süreçler olan smear ve hpv kanser tarama testlerini de yaptırabilirsiniz.

Kürtaj İşlemi Anesteziyle mi Yapılıyor?

Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olduğu için hastanın ve işlemin konforu adına bu işlemi anestezi ile yapmak uygun olacaktır. Bu işlem için lokal ya da sedasyon (genel) anestezi uygulanır. Anestezi şekli hastanın isteğine bağlı olduğu kadar, tıbbi durumu ve doktorunun bu tıbbi duruma göre hangisini uygun gördüğünede bağlıdır. Sedasyon anestezi alacak hasta işlem için 5 saat evvelinden itibaren su ve sigara da dahil olmak üzere tüm yeme içme aktivitesini sonlandırmalı ve midesi bol olarak gelmelidir.

Kürtaj İşlemi Riskli mi?

Evet, tıbbi işlemlerin hepsi uygulandığı bölge bazında ve genel olarak risklere sahiptir ve bu risklere bağlı komplikasyonlar gelişebilir. Burada doğru bakış açısı risk olup olmadığı değil, gittiğiniz yerin bu risklere müdahale imkanının olup olmadığıdır. Kliniğimiz gerek donanım, gerek konum gerekse doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım’ın bilgi ve tecrübesi bakımından her türlü müdahale imkanına sahiptir.

İşlemim Gizli Kalır mı?

Kliniğimizde yaptırdığınız tüm işlemlerde hasta gizliliği ön planda tutulmaktadır. Bilginiz ve onayınız olmadan işleminiz ya da bilgileriniz kimseyle paylaşılmamaktadır. Herhangi bir kayıt sistemimiz yoktur.

Kürtaj Sonrası Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

  • 20 gün cinsel ilişki kısıtlamanız var
  • 20 gün kadar havuz, sauna, deniz, hamam kısıtlamanız var
  • İlk hafta ayakta duş alın banyo-küvet yasak
  • İşlem bölgesine su ve sabun değdirmeyin
  • Size reçete edilen antibiyotiği mutlaka kullanın. Kutu bitene kadar.
  • İlk 15 gün kadar adet kanamasına benzeyen kanama ve ağrınız olabilir. Endişelenmeyin. Olmayadabilir bu da sizi endişelendirmesin.
  • Aklınıza takılan her konuda mutlaka bizimle iletişim kurun.

Nevşehir Kürtaj Fiyatı Nedir?

Kürtaj fiyatımız (muayene, anestezi, kontrol dahil) ;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL