Kürtaj

İstanbul Kürtaj

İstanbul Kürtaj, İstanbul Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi rahim içi yerleşimli olan gelişimin durmuş olması veyahut istenmeyen gebeliğin alınması işlemine denir. Kürtaj işlemi gebelik 10 haftaya kadar yapılması gereken bir işlemdir. 18 yaşından küçük olmadıkça kürtaj her kadının yasal hakkıdır. 

Kürtaj işlemi günümüzde sık kullanılan vakum ile kürtaj yöntemi ile yapılmaktadır. Vakum ile kürtaj yöntemi en güncel, en sık kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Kürtaj işlemi her şey yolunda gittiği müddetçe yaklaşık 7-10 dakika içinde biten bir işlemdir.

İstanbul kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Tıpta herşeyin bir riski vardır, hiçbir şey %100 garanti vermemektedir. Bundan dolayı kürtaj işleminin de riskleri yok dersek yanlış yapmış oluruz. Kürtaj işlemi öncesi doktorunuz size detaylı bilgi vericektir ama birkaçını da burada paylaşalım; 

 • Rahim delinmesi,
 • Ateş ya da enfeksiyonel durumlar,
 • Regl kanamasından daha yoğun bir şekilde kanama ile karşılaşmak,
 • Rahim içinde parça kalması,
 • Gebeliğin devam etmesi,
 • Anestezi bazlı bazı komplikasyonlar,
 • Beklenmeyen bir durumda ya da sizi endişelendiren herhangi bir durumda mutlaka iletişime geçiniz. Bu riskler sıklıkla karşılaşılan riskler olmamakla birlikte her tıbbi işlem gibi kürtajın da riskleri vardır.

 

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır ? 

 Gebelik hastası tahmini hesaplama için son adetin ilk günü mutlaka bilinmelidir. Son adet tarihinin ilk günü ve şu anki güne kadar olan süreç tahmini gebelik haftasını verebilir. İdrar ve kan tahmini bir hafta verirken, ultrason ile yapılan muayene hafta ile ilgili net sonucu verecektir. Yapılan ultrason ile muayene düzenli adet gören bir kadın için son adet tarihine göre hesaplanan haftadan 7-10 gün az ya da fazla çıkabilir. Bu normaldir. Kürtaj işlemi kliniğimizde yapılmaktadır, gelmeden 1 gün önce mutlaka randevu alınız. 

Gebelik Belirtileri Nelerdir? Gebe Olduğumu Nasıl Anlarım?

Evde kendinizin de yapabileceği eczanelerde satılan idrar testi, bir klinik ya da hastanede vereceğiniz kan örneği sonucu gebelik olup olmadığı hakkında size bilgi verir. Bir kadın doğum doktoru tarafından yapılan ultrason ile muayene sonucu da gebeliğin net haftasını öğrenebilirsiniz

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Kürtaj sonrası hasta ilk 15 gün ayakta duş almalıdır. Bunun en temel nedeni olası enfeksiyon riskinden korunmaktır. 
 • İşlemi takip eden ilk 21 gün  kadar cinsel ilişki yasağı vardır
 • İşlem sonrası 2 hafta, havuza, denize, jakuziye girilmemelidir.
 • Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı işlem sonrası da ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir. Her bünye aynı olmadığı için, bu iki durumu da normal kabul ediyoruz.
 • İşlem sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz, antibiyotiğinizi mutlaka kutu bitene kadar düzenli olarak kullanmalısınız. Nasıl kullanmanız gerektiğine doktorunuz detaylı bilgi vericektir. 
 • İşlem sonrası bir takım adet sancısına benzer kasık ağrısı olabilir. Bu durum normaldir. Ağrılarınızın olması durumunda reçetenizde yer alan ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz. 

İstanbul kürtaj fiyatları;

Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna göre, yaşına göre, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

 • İşlem öncesi muayene ve işlem sürecindeki anestezi ve işlem sonrası kontrol dahil olmak üzere nakit olarak;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

 • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
 • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

olarak ücretlendirme yapılacaktır.