Kürtaj

Kocaeli Kürtaj

Kocaeli Kürtaj, Kocaeli Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işleminin yaklaşık süresi 5 – 10 dakika arasında sürmektedir. İşlemin yapılabilmesi için belirli yasal süreler vardır. Kürtaj işlemi 10 haftaya kadar yasaldır. 10 hafta ve üzeri olan gebeliklerde heyet raporu gerekmektedir.

Kocaeli kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj işlemi istenilmeyen gebeliklerin sonlandırılması işlemidir, bazı durumlarda gebelik istense bile devam edilemediğinden sonlanmaktadır. Bu durumlar; 

  • Rahim içi yerleşimli olan gebelik kesesinin içinde gebelik ürünü olan fetüsün olmaması durumuna boş kese denir. 
  • Oluşan gebelik kesesinin içinde gebelik ürünü olan fetüsün yani bebeğin kalp atışının olmaması, durması vs durumlarda gebelik sonlandırılmak zorunda kalınabilmektedir.

Tıbbı olan her işlemin riski olmasından dolayı, kürtaj işleminin de riskleri vardır. Rahim delinmesi, içeride parça kalması, işlem sonrası yoğun kanama ile karşılaşılması vs. gibi durumlar.

Kürtaj işleminin tıbbi teknikleri vardır bu teknikler; vakumlu kürtaj, dilatasyon küretaj, elektrikli vakum aspirasyon gibi yöntem ve teknikleri olan bir işlemdir. Güncel olarak en çok kullanılan yöntem vakumlu kürtaj yöntemidir.  Diğer yöntemler gebeliğin büyüklüğü ya da benzeri tıbbi durumlarda doktorun uygun bulduğu zaman önerdiği yöntemler doğrultusunda kullanılır.  Kürtaj işlemi muayenehanemizde vakum ile kürtaj yöntemiyle yapılmaktadır.  Ağrılı bir işlem olan kürtaj, 2 şekilde yapılmaktadır; 

  • Lokal Anestezi ile Kürtaj İşlemi; Lokal anestezi bölgesel uyuşma şeklinde adlandırılmaktadır. İşlem bölgesine uygulanan anestezi hastanın  
  • Genal Anestezi ile Küretaj İşlemi; Genel anestezi yani sedasyon anestezi derin uyku halidir.  İşlem süresince hasta uyur ve hiçbir şey hissetmez. İşlem bittikten sonra hastayı uyanır ve günlük yaşantısına devam eder.  Şehir dışından gelecek olan hastalarımız günü birlik gidiş-dönüş yapabilirler, yaklaşık 45 dk / 1 saatini burada geçirecekler gibi düşünebilirler. Anestezi altında yapılacak ise işlem  mutlaka işleme gelmeden 5 saat öncesi itibariyle su ve sigara yeme içmeyi kesmesi gerekmektedir. 

 

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler; 

Kürtaj sonrası mutlaka 3 hafta boyunca cinsel ilişki, hamam, deniz, havuz yasağına uyulması gerekmektedir. Bu sürede ayakta duş almanız banyo yapmamanız gerekmektedir. Kısaca içeriye su ve sabun girmemesine özen gösterilmelidir. İşlem sonrası enfeksiyonel bir durum gelişmemesi için özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kürtaj işlemi sonrası 15 gün kadar hafif kanama ve ağrılar olabilir. Bu durum her hastada aynı olmaz, herkesin bünyesi farklıdır bu nedenden dolayı ilk 2 hafta hiç kanama ve ağrının hiç görülmemesi de normaldir. Ara sıra olabilecek bu ağrı ve kanamaları adet ile karıştırmayınız zira ilk adeti görmeniz 45 günü bulabilir. Adet döneminizi işlem sonrası 3-6 hafta arağında bekleyebilirsiniz. Kürtaj işlemi sonrasındaki süreçlerde  10-15 gün sonra kontrole gelmeniz uygun olacaktır.

Dikkat edilmesi gerekenlerden biri de kürtaj, spiral ya da doğum kontrol hapları gibi bir korunma yöntemi değil istenmeyen gebelik, tıbbi bir müdahale ile gebelik sonlandırma yöntemidir. Bu işlem sonrası  yeniden gebe kalabilirsiniz, ilerde anne olmanıza engel olmamakla birlikte, kürtajdan sonra herhangi bir korunma yöntemi uygulamazsanız hemen gebe kalma ihtimaliniz hep vardır. 

Kocaeli Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna, yaşına, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

İşlem öncesi muayene ve işlem, anestezi ve işlem sonrası kontrol dahil olmak üzere nakit olarak;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

olarak ücretlendirme yapılacaktır. Kürtaj işlemi için kliniğimize gelen hasta doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından ultrason eşliğinde muayene edilip gebelik haftasına bakılır. Ardından hasta işlem için tüm kriterler uyuyorsa işleme geçilir. İşlem hastanın durumuna, isteğine ve doktorumuzun da onayına bağlı olarak lokal ya da sedasyon anestezi uygulanarak yapılır. Uyuyan yada işlem bölgesi uyuşan hastanın rahmi vakumlu kürtaj yöntemi ile istenmeyen gebelikten temizlenir. Hemen sonrasında hasta uyandırılır ve bir süre dinlenir.