Kürtaj

Elazığ Kürtaj

Elazığ Kürtaj, Elazığ Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi , özel kliniklerde , hastanelerin kadın doğum bölümünde ve özel hastanelerde yapılan bir işlemdir. Hasta gizliliği açısından kliniğimizde bu konuda çok hassas olmakla birlikte , hijyen ve öz veri ile çalışmaktayız. Güvenilir ve steril bir ortamda yapılırsa, kürtaj işleminin bütün riskleri en aza indirilir.

Elazığ kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Elazığ Kürtaj İşlemi Süresi Nedir?

Vakumlu kürtaj işlemi ortalama 6-10 dakika arası sürmektedir , sürenin kısa olması hastanın psikolojik açıdan biraz daha rahatlamasını sağlamaktadır. İşlem öncesi muayene olup gebelik haftasına bakılması ve işlem sonrası 15-20 dakika kadar dinlemenilmesini de hesaplarsak klinikte bu işlem için ortalama 45  dakika kadar bir süre geçirilmiş olunmaktadır.İşlem günlük yaşantınızı etkilememektedir. Şehir Dışından gelecek hastalar işlem için günü birlik gidiş dönüş programı yapabilmektedir.

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Gebelik haftası hesaplanırken son adet tarihinin başlangıcının  bilinmesi gerekir. Son adet tarihinden bugüne kadar geçen gün sayısı   bize gebelik haftası ile ilgili rakamsal bir tahmin imkanı sağlamaktadır. Yine kanda bakılacak gebelik testi de hafta hesaplaması için yaklaşık bir fikir vermektedir. Ama unutulmaması gerekir ki, gebelik haftası ile ilgili net sonuca ancak ultrason ile yapılan muayene ve ölçümler sonucunda ulaşılır. 

Kürtaj İşlemi Anesteziyle mi Yapılmalı?

Vakumlu kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı normal doğumu olmayan kadınlar için biraz daha tolere edilemez olmaktadır. Bu sebeple işlem sırasında hastaya lokal yada genel anestezi uygulanır. Hangi anestezi türünün uygulanacağı hastanın tıbbi durumu, kullandığı ilaçlar, doktorun ve hastanın ortak vereceği karara bağlıdır.

Lokal anestezi de sadece işlem bölgesi uyuşturulur ve işlem bu şekilde yapılır. Özellikle normal doğum yapmış hastalarda bu yöntem tercih edilmektedir.

Genel anestezide ise, anestezi doktorumuz hastanın kolundan bir damar yolu açar ve hastanın işlem sırasında uyumasını ve hiçbir şey hissetmemesini sağlayacak sadece işlem süresi kadar uyuyabileceği bir ilaç verilir. Buna sedasyon anestezi denir kısaca derin uyku hali. İşlem bittikten sonra hasta uyandırılır ve uyanmakta hiç güçlük çekmez. İşlemin süresi 5-10 dakika sürmesinden dolayı hasta hemen uyanır ve hafif bir uyku hali olur biraz dinlendikten sonra istediği yemeği yiyip istediği aktiviteleri uygulayabilir yani kısacası yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir. 

 

Elazığ Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları, gebelik haftası, tıbbi durum, yaş ve buna benzer sebeplerle değişiklik gösterebilmektedir. Kliniğimizde kürtaj fiyatları;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL
olarak belirlenmiştir.

10 haftadan küçük gebeliklerde kürtaj fiyatımız bu şekildedir. Kürtaj işlemi ile ilgili ekstradan  bir ödemeniz olmayacaktır.

Spiral uygulaması, hpv ya da smear gibi jinekolojik test talepleri ,kan grubu yada kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması gerektiği gibi kürtaj işlemi dışı durumlarda ek ücretler olabilmektedir.

Kan Uyuşmazlığı ve İğnesi

Mevcut gebelikde annenin kan grubunun Rh (-) negatif  ve babanın kan grubunun Rh (+) pozitif olduğu duruma Rh uygunsuzluğu denir. Bu durumlarda anne adayı ileride yeniden gebe kalmak istediğinde sonlandırılan bu gebelikte ki kan uyuşmazlığından kaynaklı kalıcı rahatsızlıkların doğacak bebek de ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Böylesine önemli durumlarda, bu hastalıkları önlemek amacıyla işlem sırasında mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması uygun olur. Eğer işlem esnasında yaptırmak istemezse hasta işlemden sonra 72 saat içerisinde bu iğneyi vurdurması ilerideki gebeliklerinde sorun yaşanmaması adına fayda sağlayacaktır.