Kürtaj

Tekirdağ Kürtaj, Tekirdağ Kürtaj Fiyatları

Eskiden kürtaj işlemi için metal küretler kullanılırdı buda risk oranını artırırdı. Artık günümüzde kullanılan vakum kürtaj yöntemi riskler en aza indirilir. Hasta kürtaj için öncelikle muayene edilir. Gebelik rahim içerisinde görüldükten sonra kürtaja geçilir. Kürtaj işlemi için öncelikle hasta sedasyon anestezisi ile anestezi uzmanımız tarafından uyutulur. Sedasyon uyku anestezisidir.

Tekirdağ kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hasta derin uykuya dalar ve ağrı acı hissetmez. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra kürtaja başlanır. İşlem yapılacak bölge batikon ile steril edilir.Plastik spekulüm ile rahim ağzı görülür. Rahim ağzından plastik kanül ile rahime girilir. Bu kanüller gebelik haftasına göre numaralıdır. Büyük gebelik haftasında büyük kanül kullanılır. Eğer kadının rahim ağzı darsa kanülün girebilmesi için dilate edilir. Kanül girdikten sonra dışta kalan ucuna karmen enjektörü takılır. Enjektördeki negatif basınç ile gebelik sonlandırılır. Hastayı uyandırmadan önce ultrason ile bakılır. Rahim içerisinde parça kalmadığından emin olduktan sonra işlem bitirilir ve hasta uyandırılır. Hasta dinlenme odasında 15-20 dakika dinlendikten sonra kendini iyi hissedince günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Kürtaj işlemi için tek kullanımlık malzemeler kullanıyoruz ve steril koşullar altında işlem yapıyoruz. Kürtaj öncesinde tıbbi öykünüzü, kronik bir hastalığınız varsa, sürekli kullandığınız ilacınız varsa ve kan sulandırıcı kullanıyorsanız bize mutlaka bildirmelisiniz. Anestezi uygulaması yapılacağı için işlemden 5 saat öncesinden mideniz boş olmalıdır. Su ve sigarada dahil herhangi bir şey yiyip içmemelisiniz. Kürtaj için aradığınızda son adet tarihiniz ile gebelik haftasını hesaplıyoruz. Son adet tarihinden bu güne kadar geçen süre hesaplanır. Bu hesapta tahmini gebelik haftasını alırız ve hastamıza ona göre fiyatlandırma yaparız. Ama unutmayalım ki yumurtlama tarihini bilemeyiz. Önce veya sonra yumurtlama olduysa gebelik haftası tahmin edilenden küçük veya büyük çıkabilir. Bu yüzden işlem için geldiğinizde net gebelik haftasını öğrenmek için ultrason ile ölçüm yapıyoruz. Eğer gebelik 10 haftayı geçmemiş ve rahim içine yerleşmiş ise işlem yapılır. 

Kürtaj sonrası;

– Kürtajdan sonra ağrı ve kanama olur. Gebelik rahim içerisinden aldıktan sonra rahim eski haline dönebilmek için kasılır. Bu da kasık ağrısı ve kanamaya yol açar. Aynen adet döneminde ki gibi bir süreçtir. Kanama lekelenme şeklinde de görülebilir. Ağrı için hastamız ağrı kesici kullanabilir. Kürtaj sonrasında enfeksiyona sebebiyet verecek aktivitelerden uzak durulmalıdır. (havuza,denize,saunaya,hamama girmek vb.) İşlemi takip eden ilk üç hafta cinsel ilişki olmamalıdır ve ayakta duş alınmalı vajina bölgesine su değdirilmemelidir. Enfeksiyonu engellemek için reçete edeceğimiz antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İstenmeyen gebelikler için mutlaka etkin bir korunma yöntemi ile gebelikten korunulmalıdır. En etkili korunma yöntemi spiraldir. Spiral kürtaj sırasında da takılabilir. 

Cinsel ilişkisi başlamış her kadın smear ve hpv (rahim ağzı tarama) testi yaptırmalıdır. Kürtaj sırasında bu testlerde yaptırılabilir. 

Kürtaj işlemini bekar veya evli her kadın kendi rızaları ile yaptırabilirler. Ancak 18 yaşından küçüklerde anne yada baba onayı gereklidir. Gebelik 10 haftayı geçmiş ise ve gebelikte tıbbi bir sorun yoksa isteğe bağlı kürtaj yapılmaz. Ancak heyet raporu ile kürtaj yapılabilir.

Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, muayenehaneler ve kliniklerde kürtaj işlemi yapılmaktadır.

TEKİRDAĞ KÜRTAJ FİYATLARI 

– Her doktorun kendi belirlediği ücret tablosu vardı. Ankara’da muayenehanemizde kürtaj işlemi

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Belirlediğimiz bu fiyata kürtaj öncesi muayene, işlem, işlem sırasında uygulanacak anestezi ve işlem sonrası 10-15 sonra geleceğiniz kontrol muayenesi dahildir.