Kürtaj

Tekirdağ Kürtaj, Tekirdağ Kürtaj Fiyatları

Eskiden kürtaj işlemi için metal küretler kullanılırdı buda risk oranını artırırdı. Artık günümüzde kullanılan vakum kürtaj yöntemi riskler en aza indirilir. Hasta kürtaj için öncelikle muayene edilir. Gebelik rahim içerisinde görüldükten sonra kürtaja geçilir. Kürtaj işlemi için öncelikle hasta sedasyon anestezisi ile anestezi uzmanımız tarafından uyutulur. Sedasyon uyku anestezisidir.

Tekirdağ kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Hasta derin uykuya dalacak ve ağrı veya acı hissetmeyecektir. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra kürtaja başlanır. İşlem yapılacak bölge özenle steril edilir. Plastik spekulüm ile rahim ağzı görünür hale getirilir. Rahim ağzına plastik bir kanül ile girilir. Bu kanüller, gebelik haftasına göre numaralandırılmıştır, yani büyük gebelik haftalarında büyük kanüller kullanılır. Eğer hastanın rahim ağzı dar ise kanülün girebilmesi için dilatasyon (genişletme) yapılır. Kanül yerleştirildikten sonra dış kısmına bir vakum enjektörü bağlanır. Negatif basınç kullanılarak gebelik sonlandırılır. İşlem bittikten sonra hasta uyandırılmadan önce ultrason ile kontrol edilir ve rahim içinde gebelik parçası kalmadığından emin olunur. Ardından hasta uyandırılır. Hasta dinlenme odasında 15-20 dakika dinlendikten sonra kendini iyi hissettiğinde günlük yaşamına devam edebilir. Kürtaj işlemi için steril koşullarda ve tek kullanımlık malzemeler kullanıyoruz. Ayrıca, işlemden önce tıbbi geçmişiniz, kronik hastalıklarınız, düzenli kullandığınız ilaçlar ve kan sulandırıcı kullanımı gibi önemli bilgileri bize bildirmeniz önemlidir. Anestezi uygulanacağı için işlemden 5 saat öncesinden midenizin boş olması gerekmektedir. Bu süre içinde su ve sigara dahil herhangi bir şey tüketmemelisiniz.

Kürtaj için aradığınızda, son adet tarihinizi ve tahmini gebelik haftasını hesaplarız. Ancak, yumurtlama tarihini tam olarak bilemeyiz, bu nedenle gebelik haftası tahmini farklılık gösterebilir. Bu nedenle işlem için geldiğinizde net gebelik haftasını ultrason ile belirleriz. Eğer gebelik 10 haftayı geçmemişse ve rahim içine yerleşmişse işlem yapılır.

Kürtaj sonrası, ağrı ve kanama görülebilir. Gebelik rahim içinden alındıktan sonra rahim eski haline dönebilmek için kasılır ve bu kasılma kasık ağrısına ve kanamaya neden olabilir, adet dönemine benzer bir süreçtir. Kanama lekelenme şeklinde de olabilir. Ağrı için hastalarımıza ağrı kesici kullanmalarını öneririz. İşlem sonrasında enfeksiyon riskini azaltmak için enfeksiyona yol açabilecek aktivitelerden kaçınılmalıdır, örneğin havuza, denize, saunaya veya hamama girmemelisiniz. İşlem sonrasında size reçete edilen antibiyotiği düzenli bir şekilde kullanmalısınız. İstenmeyen gebeliklerden korunmak için etkili bir yöntem seçmek önemlidir. Spiral takmak, uzun vadeli bir koruma sağlar ve unutma veya yanlış doz riskini azaltır. Bu nedenle kürtaj sonrası spiral takmayı düşünmelisiniz.

Cinsel ilişkisi başlamış her kadının smear ve HPV (rahim ağzı tarama) testi yaptırması önemlidir ve bu testler kürtaj sırasında yapılabilir.

Kürtaj işlemi, bekar veya evli tüm kadınlar tarafından kendi rızalarıyla yaptırılabilir. Ancak 18 yaşından küçüklerde anne veya baba onayı gereklidir. Gebelik 10 haftayı geçmişse ve tıbbi bir sorun yoksa, isteğe bağlı kürtaj yapılmaz, ancak bir tıbbi nedenle yapılabilir. Kürtaj işlemi, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, muayenehanelerde ve kliniklerde yapılmaktadır.

Tekirdağ’daki kürtaj fiyatları, her doktorun kendi belirlediği ücretlere göre değişebilir. Size sunduğumuz fiyat, kürtaj öncesi muayene, işlem, işlem sırasında uygulanan anestezi ve işlem sonrası 10-15 gün sonra geleceğiniz kontrol muayenesini içerir.