Kürtaj

Sakarya Kürtaj, Sakarya Kürtaj Fiyatları

Vakum kürtaj işlemi 5-6 dakikada biter. İşlem sırasında anestezi alınacağı için hastamız işlem sonrası 20-25 dakika dinlenir ve günlük yaşantısına geri döner. Vakum kürtaj yönteminde sedasyon yada lokal anestezi uygulanır. Genellikle sedasyon yöntemini tercih ediyoruz. Lokal anestezide hasta tamamen uyumaz ve işlem sırasında kasık ağrısı hisseder. Lokal anesteziyi birden fazla normal doğumu olan kadınlar rahatlıkla tolere ediyor.

Sakarya kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sedasyonda kadın tamamen uyutulur işlem sırasında herhangi bir şey hissetmez. Sedasyon dediğimiz anestezi uykunun derin hali gibidir. Anestezi uzmanımız tarafından uygulanır. Hastanın kolundan damar yolu açılır ve ilaç verilir. Hasta 5 saniye içerisinde derin uykuya dalar. İşlem bittikten sonra hasta uyandırılır ve dinlenme odasına alınır. Hasta 15-20 dakika dinlenir ver kendini iyi hissedince muayenehanemizden çıkar. Vakum kürtaj muayenehanemizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. İşlem için hasta jinekoljik masaya alınır. Hasta uyuduktan sonra işleme başlanır. Rahim ağzından, rahime ulaşmak için pipete benzeyen plastik kanül sokulur. Kanülün elde kalan ucuna da vakum enjektörü yerleştirilir. Enjektördeki negatif basınç sayesinde rahim içerisindeki gebelik temizlenir. Rahim içerisinde gebeliğe ait parça kalmadığından emin olana kadar bu işlem tekrarlanır. İşlem bittikten sonra ultrason ile bakılır ve sonrasında hasta uyandırılır. Rahim ağzı dar olan kadınlarda kanülün rahim ağzından girebilmesi için buji dediğimiz aletle dilatasyon yapılır. Kürtaj işleminde rahim delinmesi, şiddetli kanama, gebeliğin alınamaması, rahim içerisinde parça kalması gibi risklerle çok sık olmasa da karşılaşabiliriz. İşlemde nefeksiyona sebebiyet vermemek için tek kullanımlık aletler kullanıyoruz. Steril koşullarda işleminizi bitiriyoruz. 

Kürtaj işlemi olabilmek için rahim içerisinde ki gebeliği görmemiz gerekir. Kürtaja kadın kürtaja geldiğinde öncelikle ultrason ile muayene ediyoruz. Ultrasonla görülemeyecek kadar küçük bir gebelik olabilir bu yüzden gebeliği görmediğimiz zaman işlem yapmıyoruz. Bir de dış gebelik riski vardır. Rahim içerisinde gebelik görülmezse dış gebelik olabilir. Dış gebeliğin alınması hastane koşullarında yapılmalıdır. Rahim içerisinde gebeliği gördük fakat gebelik 10. haftayı geçmiş ise yasal olarak işlem yapılmamaktadır. Bir diğer önemli husus ise gebeliğin sezaryen yerine yerleşmiş olmasıdır. İşlemden 1 yıl önce sezaryen olmuş kadınlarda ilk muayene önemlidir. Eğer gebelik rahim içerisinde sezaryen yerine yerleşmiş ise kürtaj sırasında şiddetli kanama riski ortaya çıkabilir. Bu yüzden 1 yıldan önce sezaryen olmuş kadınlarda kürtaj hastanede yapılmalıdır. 

Kürtajda yasal sınırlar vardır. Bunlardan bahsedelim;

  • Gebelik 10. haftayı geçmişse
  • Evli kadınlarda eşlerinin kürtaj işlemi için onayı yoksa
  • 18 yaşından küçüklere 

kürtaj işlemi yasal olarak yapılmaz.

Biz eş onayı alma zorunluluğu prosedürüne katılmıyoruz. Her kadın özgürdür. Kürtaj işlemi kadına yapılacak bir işlemdir. Bu yüzden kendi bedeni ile ilgili kararları sadece kadın vermelidir. Eş onayı gerekmemelidir. 

18 yaşından küçüklerde anne,baba veya vasi onayı ve refakati olmadan kürtaj yapılmaz.

10. haftayı geçmiş gebeliklerde ancak tıbbi bir sorun varsa işlem yapılır. 

Sakarya Kürtaj fiyatları

Kürtaj için alacağınız tüm hizmetler dahil,

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Anestezi de bu ücrete dahildi. 

Kürtaj işlemleri devlet hastanelerinde vakum kürtaj yapan özel hastanelerde, muayenehanelerde ve kliniklerde yapılabilir. Her sağlık kuruluşunun belirlediği bir fiyat tablosu vardır. Evli çiftler rahatlıkla devlet hastanesinde ücretsiz kürtaj olabilirler.

Kürtajdan sonra hastalarımızın istenmeyen gebeliklerden korunmasını öneriyoruz. Kürtaj olma sayısının tıbbi bir sorunu olmaz ama her kürtaj oluşunda kadın ruhsal olarak etkilenir. Bu yüzden etkili bir yöntem ile korunulmalıdır. Birden fazla gebelikten korunma yöntemi vardır. Fakat hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz koruyucu değildir. Bu yüzden hem kadın hem erkek korunmalıdır. Korunma yöntemlerinin arasından en etkili yöntem spiral ile korunmaktır. Hap,iğne vb. korunma yöntemlerinde kadın dozunu almayı unutuyor ve gebe kalma riski artıyor. Spiralde aldım mı veya unuttum gibi problemler olmuyor. Kürtaj sonrasında hastalarıma spiral takmayı öneriyorum. Spiral fiyatı kürtaj fiyatına dahil değildir. İsteyen her kadına kürtaj sonrası da spiral takılabilir.