Kürtaj

Antalya Kürtaj, Antalya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi için 18 yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırabilir, evli olan kadınlar ise eş rızası ile bu işlemi tek başına gelip yaptırabilirler. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır. Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinikler ve kürtaj yapan muayenehanelerde bu işlem yapılabilir. Kürtaj doktor tavsiyesi üzerine tıbbi sebeplerden dolayı hastanede yapılması gerekebilir. Ama normal şartlarda gerekli donanım ve tecrübeye sahip olan  muayenehanelerde yapılabilir.

Antalya kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kliniğimiz ve ekip arkadaşlarımız ile bu işlem için gerekli tüm tedbirleri almaktayız, gerekli donanımlara sahip olan kliniğimizde hasta gizliliği, mahremiyeti ön planda tutularak bu işlem yapılmaktadır.

Kürtaj İşlemi İçin Gebelik Haftası Hesaplama?

Adet gecikmesi sonucu gebelik şüphesi ile kliniğimize gelmeden önce tahmini gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak geçen süre zarfında kaç hafta ve gün olduğunu hesaplayarak yaklaşık gebelik haftanızı bulabilirsiniz. En net ve doğru sonucu veren kan testi ile belli olan gebelik testinin, kanda bakılan beta-hcg değeriniz yaklaşık haftanızı vermektedir. Gebelik haftasını net olarak sadece ultrason ile muayene sonucu belli olmaktadır. Bir kadın doğum hekimi tarafından yapılan ultrason sonucu sizin kaç haftalık hamile olduğunuzu belli etmektedir.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj işlemi sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun değmemesi gerekir. İşlem sonrası ilk 15-20 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. Bu kanamalar işlemden kaynaklı kanama olmasından dolayı endişe etmenize gerek yoktur. İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağınız bulunmaktadır. Kürtaj işlemi sonrası regl döneminiz 3-6 hafta aralığında olacaktır. Toplam 6. haftaya kadar adet olmama ihtimaliniz var ve bu durum normal. 6. haftayı geçen bir sürece girmiş ve hala adet olmamışsanız mutlaka muayene olmanızda fayda vardır.  İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka doktorunuzun size anlattığı gibi kullanmalısınız, antibiyotik kullanımının asıl amacı işlem sonrası oluşabilecek olası enfeksiyonlardan dolayı bariyer görevi yapmaktır. İşlem sonrası ilk 2 hafta ara ara ağrıların olması olası ve doğal bir durumdur, korkmanıza gerek yoktur. Reçetenizde yer alan ağrı kesicinizi mutlaka ağrınız olduğunda içmelisiniz.

Antalya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna, yaşına, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Kürtaj işlemi için kliniğimize gelen hasta doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından ultrason eşliğinde muayene edilip gebelik haftasına bakılır. Ardından hasta işlem için tüm kriterler uyuyorsa işleme geçilir. İşlem hastanın durumuna, isteğine ve doktorumuzunda onayına bağlı olarak lokal ya da sedasyon anestezi uygulanarak yapılır. Uyuyan yada işlem bölgesi uyuşan hastanın rahmi vakumlu kürtaj yöntemi ile istenmeyen gebelikten temizlenir. Hemen sonrasında hasta uyandırılır ve bir süre dinlenir.