Kürtaj

Artvin Kürtaj, Artvin Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi Ankara’da muayenehanemizde yapılmaktadır. Kürtaj işlemi istenmeyen rahim içi yerleşmiş gebeliğin sonlandırılmasına denir. Bazen bu durum istenilen gebelik olmasına rağmen anne karnında bebeğin gelişmemesi sonucu da kürtaj yapılmaktadır. Kürtaj işlemi patolojik inceleme gerektiği zaman parça alınması gerektiği durumlarda da yapılan bir tıbbı işlemdir.

Artvin kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj işlemi, genellikle 5-10 dakika sürmektedir ve bu işlem genel anestezi veya lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir. Genel anestezi tercih ediliyorsa, hastanın işlem öncesinde yaklaşık olarak 5 saat boyunca aç ve susuz olması gerekmektedir. Bu süreçte midenin tamamen boş olması amaçlanır. Genel anestezi, sedasyon anestezisi olarak adlandırılır. Kolunuzdan açılan bir damar yolu ile ilaç verilir ve işlem süresince hasta derin bir uyku halindedir, hiçbir şey hissetmez. Lokal anestezi ise bölgesel olarak uyuşturma işlemidir ve genellikle normal doğum yapmış olan hastalar tarafından daha çok tercih edilir.

Kürtaj işlemine gelmeden önce ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır:

Kürtaj İşlemi Öncesi:

 • İşlem türüne bağlı olarak aç ve susuz olmanız gerekebilir. Kronik hastalıklarınız varsa veya kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa, bunları mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız. Eğer genel anestezi uygulanacaksa, ilaçların kullanımı hakkında Anestezi doktoru tarafından size bilgi verilecektir.

Kürtaj İşlemi Sonrası:

 • İşlem sonrasında ilk 15 dakika dinlenme odasında istirahat etmeniz sağlanır. Kendinizi daha iyi hissettiğinizde günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.
 • İşlem sonrası 20 gün boyunca cinsel ilişki yasağı bulunmaktadır. Aynı şekilde 20 gün boyunca havuz, deniz, jakuzi, hamam gibi su aktivitelerine katılmamanız önerilir.
 • İlk 2 hafta içinde ayakta duş almanız gereklidir ve işlem bölgesini su ve sabun ile temas ettirmemelisiniz.
 • Size reçete edilen antibiyotiği düzenli olarak kullanmalısınız.
 • İlk 15 gün boyunca ara ara kanamalar ve ağrılar olabilir; bu durum hem normal hem de olmayabilir. Herhangi bir endişenizde veya sorunuzda, bizimle iletişime geçmekte çekinmeyin.

Kürtaj İşlemi İle İlgili Yasal Süre Bilgisi:

 • Türkiye’de kürtaj işlemi için yasal olarak kabul edilen süre 10 haftadır.
 • Kürtaj işlemi için 18 yaşını doldurmuş her kadın, kendi rızası ile bu işlemi yaptırabilir. Evli olan kadınlar ise eş rızası olmadan da bu işlemi gerçekleştirebilirler.

Kürtaj işlemi, kürtaj yapan muayenehanelerde, özel hastanelerde, devlet hastanelerinde ve kliniklerde yapılabilir. Kliniğimiz, donanım ve tecrübeye sahip olarak bu işlemi gerçekleştirmektedir ve hasta mahremiyetine büyük önem verilmektedir.

Vakum Kürtaj Yapılan Yerler:

 • Kürtaj işlemi muayenehanelerde
 • Kürtaj işlemi devlet hastanelerinde
 • Kürtaj işlemi kliniklerde
 • Kürtaj işlemi özel hastanelerde gerçekleştirilmektedir.

Artvin Kürtaj Fiyatları Nedir?

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz