Kürtaj

Manisa Kürtaj, Manisa Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi ne kadar sürer?

Kürtaj yaklaşık 5-6 dakika süren bir işlemdir. 

Kürtaj işleminde anestezi alınır mı ?

Kürtaj ağrılı bir süreçtir. İşlem sırasında ağrı ve acı hissedilmemesi için, lokal veya sedasyon anestezi yapılır.

Manisa kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Gebelik haftasını nasıl öğrenebiliriz?

 • Son adet tarihinin ilk gününden bugüne kadar olan aradaki süre hesaplanır. Bu hesap bize tahmini gebelik haftasını verir. En net sonuç ultrason ölçümü ile yapılan hesaptır. 
 • Kürtaj işlemine gelmeden önce gebelik haftasını bilmek bizim için önemlidir. Gebeliğin 10 haftayı geçmediğinden emin oluruz. 

Sezaryen doğumu olanlarda kürtaj yapılabilir mi ?

 • 1 yıldan önce sezaryen doğumunuz varsa doktorunuza mutlaka bildirmelisiniz. Çok sık olmamakla birlikte gebelik kesesi sezaryen yerine yerleşmiş olabilir. Bu durum ultrason muayenesi ile belli olur. Eğer gebelik sezaryen yerine yerleşmiş ise kanama riski olabileceğinde işlem hastanede yapılmalıdır.

Kürtaj sonrası yatış gerekir mi?

 • Kürtaj sonrası 20-25 dakika hasta dinlenme odasında dinlenir kendini iyi hissedince günlük yaşantısında geri dönebilir hale gelir. Kürtaj yatış gerektiren bir işlem değildir.

Kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girilebilir mi?

 • Kürtaj sonrasında enfeksiyondan korunmak önemlidir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. İşlem sonrasında doktorun yazacağı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Kürtaj sonrası enfeksiyona kapı açmamak için ilk üç hafta cinsellik olmamalıdır. Havuza,denize,saunaya,jakuziye,hamama ilk 3 hafta girilmemelidir. Ve tekrar böyle bir işlem olmamak için mutlaka gebelikten korunulmalıdır. Yeni kürtaj oldum gebe kalamam diye bir şey yok. Vücut kendini hemen yeni bir gebeliğe hazırlayabilir. Bu yüzden istenmeyen bir gebelikten korunulmalıdır. 

İstenmeyen gebelikten nasıl korunabilirim?

 • Birden fazla gebelikten korunma yöntemleri vardır. Doğum kontrol hapı, aylık korunma iğneleri, prezervatif, spiral, geri çekme yöntemi ve tüpleri bağlatma gibi korunma yöntemleri sayabiliriz. Hiç bir korunma yöntemi %100 korumaz. İçlerinden en etkilisini seçebilirsiniz. Mesela spiral korunma yöntemlerinden en etkilisidir. Kürtaj esnasında da spiral takılabilir. 

Kürtaj sonrası kanama olur mu?

 • Kürtaj işlemi sonrası ağrı ve kanama olur. Rahim içerisinde ki gebelik temizlendikten sonra rahim kendini kasarak toparlanmaya çalışır bu durumda da ağrı ve kanama olur. Bu süreç adet döneminizde ki ağrı ve kanama gibidir. Kanama lekenlenme tarzında da olabilir. Eğer ağrınız ve kanamanız şiddetlenirse bizimle iletişime geçiniz. 

Kürtajdan sonra ne zaman adet görürüm?

 • Kürtaj işleminin olduğu günü adetin ilk günü olarak kabul edebilirsiniz. Kürtajdan 3 hafta sonra adet göreceksiniz. Bu süreç 40 günü geçerse mutlaka hastamızla haberleşmek isteriz.

Manisa kürtaj fiyatları

 • Muayenehanemiz fiyatlandırmamız gayet uygundur.

  (Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

  Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

  Ödeyeceğiniz bu tutara, muayene, işlem,anestezi ve kontrol muayenesi dahildir.

Kürtaj sonrasında kontrol yapılır mı?

 • Kürtajdan sonra ki 10-15 gün aralığında hastamızı kontrol muayenesine çağırıyourz. Kontrolü ultrason muayenesi ile yapıyoruz. Eğer hasta şehir dışından gelmiş ve tekrar gelmesi mümkün değilse ya bulunduğu yerde ultrason muayenesi yaptırabilir yada kontrol şart değildir. Biz zaten işlemi kontrol ederek bitiriyoruz

 

Vakum kürtajı nerede yaptırabilirim?

 • Kürtaj yapan devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, muayenehanelerde ve kliniklerde kürtaj işlemi yaptırabilirsiniz. 

Kürtaj olmadan önce yapmam gerekenler nelerdir?

 • İşlem de anestezi uygulaması yapılacağı için hastanın en az 5 saat aç ve susuz gelmesi gereklidir. Hasta tıbbi öyküsü hakkında işlem yapacak doktora bilgi vermelidir. Kürtaja yakın bir zaman da aspirin gibi kan sulandırıcı iğne-ilaç alınmamalıdır. 

Kürtaj da alınacak anestezi nasıl uygulanır?

 • Lokal veya sedasyon kullanılır. Lokal anesteziyi işlem yapacak olan hekim uygular. Sedasyon ise anestezi uzmanı tarafından yapılır. Sedasyon uykunuzun derin halidir. İşlem süresinde derin uykuya dalarsınız ve herhangi bir şey hissetmezsiniz. Büyük ameliyatlarda ki anestezi gibi ağır bir anestezi değildir. Muayenehane koşullarında uygulanabilir. Lokal de sadece işlem yapılacak bölge uyuşturulur.