Kürtaj

Muğla Kürtaj, Muğla Kürtaj Fiyatları

Vakum kürtaj işlemi, kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan özel hastanede, özel muayenehanede ve özel kliniklerde yapılmaktadır. Vakum kürtaj işlemi Ankara’da ki muayenehanemizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. Bazı tıbbi sebepler nedeniyle işlemi hastanede yapmamız gerekebiliyor. 

Muğla kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

VAKUM KÜRTAJ İÇİN YASAL SÜREÇLER

Vakum kürtaj işlemi için yasal olarak evli kadınlarda eş onayı gereklidir. Bence her kadının kendi bedeni ile ilgili kendi rızası dışında üçüncü bir şahıs onayına gerek duymamalıdır. Evli ve bekar her kadın kendi rızası ile muayenehanemizde kürtaj olabilir. 18 yaşından küçükler için ancak anne yada baba onayı ile kürtaj yapılır. Bir diğer yasal prosedür ise gebelik haftasıdır. Gebelik 10 haftayı geçmişse isteğe bağlı kürtaj yapılmaz. Eğer gebelik kendiliğinden sonlandıysa veya gebelikte tıbbi bir sorun varsa hastaneden heyet raporu ile kürtaj yapılır. 

KÜRTAJ YAPILAN DURUMLAR

Kürtaj sadece istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılmaz. Gebelik kendiliğinden sonlandıysa, düşük sonrası rahim içerisinde parça kaldıysa, rahim içerisinde kalınlaşma varsa tanı amaçlı, patolojik örnek alınması gerekiyorsa tanı amaçlı ve  rahim içerisinde birikmiş kan görüldüyse vakum kürtaj işlemi yapılır. 

VAKUM KÜRTAJ RİSKLERİ

Her tıbbi işlemde olduğu gibi vakum kürtajda riskler vardır. Rahim delinmesi, şiddetli kanama, enfeksiyon gibi riskler sayabiliriz. Bu risklere vakum kürtaj yönteminde çok sık rastlamayız. Eskiden kürtaj için demir küretler kullanılırdı bu yüzden saydığımız riskler çok sık rastlanabiliyordu. Vakum kürtajında plastik aletler kullanıldığı için en sağlıklı yöntemdir. Uzman tecrübeli jinekolog tarafından yapılan işlemlerde bu risklerle karşılaşma oranı düşüktür. Ankara da ki muayenehanemizde Op. Dr Uzay Yıldırım tarafından ve ekibimiz ile kürtaj işlemini sağlıklı bir şekilde tamamlıyoruz. Her hasta için yeni malzemeler açıyoruz ve aletlerimizi steril ediyoruz. Kürtaj ve diğer tıbbi işlemleriniz muayenehanemizde steril koşullarda yapılmaktadır. 

KÜRTAJ İLE BERABER YAPILABİLECEK UYGULAMALAR

Kürtaj ile beraber spiral takılabilir, rahim ağzı kanser tarama testi (smear-hpv) yapılabilir, kan uyuşmazlığı iğnesi yapılabilir ve kızlık zarı dikimi yapılabilir. Rahim içerisinde parça kalmadığından emin olduktan sonra isteyen kadınlara spiral takılır. Rahim ağzı kanser tarama testini cinsel hayatı başlamış her kadın yaptırmalıdır. İşlem için geldiğinizde smear ve hpv testide yapılabilir. Kan uyuşmazlığı iğnesi ise rh uygunsuzluğu olan kadınlara yapılır. Anne kan grubu rh negatif baba kan grubu rh pozitif olduğu durumlarda rh uygunsuzluğu oluyor. Bu durumda ileride istenen gebeliklerde rh uygunsuzluğuna bağlı bir tıbbi sorunla karşılaşmamak için kürtaj olan kadına kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmalıdır.

MUĞLA KÜRTAJ FİYATLARI

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

olarak gebelik haftasına göre değişmektedir. Gebelik 8 haftaya kadar kürtaj 1500 TL’dir. Gebelik 8. haftadan 10. haftaya kadar 1750 TL’dir. Bu fiyata kürtaj için alacağınız tüm hizmetler dahildir.(Ön muayene, işlem, anestezi ve kontrol muayenesi) Bu işlemler dışında ekstradan tıbbi bir işlem yapılacaksa ayrı ücretlendirilir. 

GEBELİK HAFTASI HESAPLAMA

Gebelik haftasını kadın kendisi de hesaplayabilir. Son adet tarihinin ilk gününden bugüne kadar geçen süre hesaplanır ve tahmini gebelik haftası öğrenilir. Bazen yumurtlama tarihleri farklı olabileceğinden son adet tarihi hesabına göre gebelik büyük yada küçük olabilir. Bu yüzden en sağlıklı cevabı ultrason ile gebeliği ölçerek alırız. 

MUĞLA VAKUM KÜRTAJ

Vakum kürtaj için gelmeden önce, işlemde anestezi alacağınız için 5 saatlik açlık istiyoruz. Tıbbi öykünüzü doğru bir şekilde doktora aktarmalısınız. İşlem 5-6 dakikada biter ve sonrasında günlük hayatınıza geri dönersiniz. İşlem sırasında lokal veya sedasyon anestezisi uygulanır.. İşlem de tek kullanımlık plastik kanül ve vakumlu enjektör kullanılır. Rahim içerisinde parça kalmadığından emin olmak için ultrason ile kontrol edilir ve işlem bitirilir. İşlem sonrasında kanama ve ağrı olabilir bu durum çok normaldir. Enfeksiyona yol açmamak için işlem sonrasında ilk 3 hafta cinsel ilişki olmamalıdır. Bununla beraber havuza,denize,hamana girmek vb. aktivitelerden uzak durulmalıdır. Doktorun yazacağı antibiyotiği düzenli bir şekilde kullanmalısınız.