Kürtaj

Malatya Kürtaj

Malatya Kürtaj, Malatya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemini yaptırmak için 18 yaşını doldurmak yeterlidir. 18 yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırabilir, evli olan kadınlar ise eş rızası ile bu işlemi tek başına gelip yaptırabilirler. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır. Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinikler ve kürtaj yapan muayenehanelerde bu işlem yapılabilir.

Malatya kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj doktor tavsiyesi üzerine tıbbi sebeplerden dolayı hastanede yapılması gerekebilir. Ama normal şartlarda gerekli donanım ve tecrübeye sahip olan  muayenehanelerde yapılabilir. Kliniğimiz ve ekip arkadaşlarımız ile bu işlem için gerekli tüm tedbirleri almaktayız, gerekli donanımlara sahip olan kliniğimizde hasta gizliliği, mahremiyeti ön planda tutularak bu işlem yapılmaktadır.  

Kürtaj İşlemi Öncesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj işlemi öncesi hasta işlemi genel anestezi yani sedasyon anestezi ile olmasını istiyorsa mutlaka 5 saat aç ve susuz olması gerekmektedir. Sedasyon anestezi derin uyku hali olarak adlandırılmaktadır. Hasta işlem süresince uyur ve hiçbir şey hissetmez. Ancak hasta lokal anestezi ile olmasını istiyorsa mutlaka yakın zamanda normal doğumunun olması gerekmektedir. lokal anestezi bölgesel uyuşturma sağlamasından dolayı hasta uyumamaktadır. Normal doğumu olan hastalar bu durumu daha tolere edebilmektedir. 

Kürtaj işlemi sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun değmemesi gerekir. İşlem sonrası ilk 15-20 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. Bu kanamalar işlemden kaynaklı kanama olmasından dolayı endişe etmenize gerek yoktur. İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağı nız bulunmaktadır. Kürtaj işlemi sonrası regl döneminiz 3-6 hafta aralığında olacaktır. Toplam 6. haftaya kadar adet olmama ihtimaliniz var ve bu durum normal. 6. haftayı geçen bir sürece girmiş ve hala adet olmamışsanız mutlaka muayene olmanızda fayda vardır.  İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka doktorunuzun size anlattığı gibi kullanmalısınız, antibiyotik kullanımının asıl amacı işlem sonrası oluşabilecek olası enfeksiyonlardan dolayı bariyer görevi yapmaktır. İşlem sonrası ilk 2 hafta ara ara ağrıların olması olası ve doğal bir durumdur, korkmanıza gerek yoktur. Reçetenizde yer alan ağrı kesicinizi mutlaka ağrınız olduğunda içmelisiniz. 

VAKUM KÜRTAJ YAPILAN YERLER;

Kürtaj yapan muayenehanelerde, kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan kliniklerde ve kürtaj yapan özel hastanelerde, işlem yapılmaktadır. Kürtaj işlemi devlette de yapılabilmektedir ancak evli ve eş rızası gerektiğinden dolayı kadının hakları kısıtlanmıştır bu nedenden dolayı kürtaj işlemi özel kliniklerde daha sık yapılmaktadır.  

Kürtajın Riskleri Nelerdir? 

Her tıbbi işlemde olduğu gibi kürtaj işlemininde riskleri vardır; 

  • Rahim delinmesi,
  • İşlem sonrası durmayan şiddetli kanama 
  • İçeride parça kalması  vs gibi durumlar kürtaj işleminin riskleridir. Çok nadir karşılaşılan bu riskler her ne kadar az yaşansa da vardır. Hastanın bunları bilmesi en doğal hakkıdır. Bu nedenden dolayı mutlaka 10-15 gün aralığında kontrole gitmeniz gerekmektedir. 

 

Malatya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, muayene, anestezi, kontrol de dahil olmak üzere;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

olarak ücretlendirmemiz bulunmaktadır. Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.