Kürtaj

Kütahya Kürtaj, Kütahya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi için muayenehanemize gelen hastamızı öncelikle ultrason ile muayene ediyoruz. Rahim içerisine yerleşmiş gebeliği görmemiz gereklidir bununla birlikte gebelik haftası ölçümü yapıyoruz.

Kütahya kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

–  Kürtaj işlemini muayenehanemizde yapıyoruz ancak bazı tıbbi sebepler ile hastaneye başvurmamız gerekebiliyor.

 – Kürtaj işlemi ağrılı bir süreçtir. Bu yüzden işlem lokal veya sedasyon anestezisi eşliğinde yapılmaktadır. Lokal anesteziyi işlem sırasında Op. Dr. Uzay Yıldırım uyguluyor. Sadece işlem yapılan bölge uyuşturulur. Hasta uyanıktır hafif kasık ağrıları hissedebilir. Sedasyon anestezisi ise uzman anestezi doktoru tarafından uygulanır. Hasta derin uykuya dalar ve herhangi bir şey hissetmez. İşlem bitince hasta uyandırılır yarım saat istirahat sonrası günlük hayatına geri döner.

– İşlem için rahim ağzını görmemiz gerekir. Tek kullanımlık spekulüm ile rahim ağzı görülür. Vajina batikon ile temizlenir. Tenakulum adını verdiğimiz steril alet ile rahim ağzı tutulur. Rahim ağzından plastik pipete benzeyen kanül ile girilir ve rahime ulaşılır. Kanülün açıkta kalan kısmına da vakum enjektörü takılır. Negatif basınç sayesinde rahim içerisinde ki gebelik temizlenir. Aynı zamanda ultrason kontrolü yapılır. Rahim içerisinde parça kalmadığından emin olduktan sonra işlem bitirilir.

İşlem 5-6 dakikada biter. Sonrasında hasta dinlenme odasında dinlendirilir. Ve günlük yaşantısına geri döner. Kürtaj işlemi için muayenehanemiz de geçirilecek süre 30-40 dakikadır. 

KÜRTAJ İŞLEMİ FİYATLARI

– Muayene, işlem, anestezi ve kontrol muayenesi dahil

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Kürtaj için geldiğinizde bu ücretler dışında ücret alınmayacaktır.

– Bu ücretlere dahil olmayan ve kürtaj işleminde uygulanabilecek işlemlerden bahsedelim. Kürtaj işleminde spiral uygulaması yapılabilir. Kadın istenmeyen bir gebelikten mutlaka korunmalıdır. Korunma yöntemlerinden en etkilisi ise spiraldir. Kürtajda rahimde parça kalmadığından emin olduktan sonra uygulanabilir. Kürtaj işlemi için gelindiğinde bazı durumlarda kan uyuşmazlığı iğnesi yapmak gerekebilir. Anne rh negatif Baba rh pozitif olduğu durumda kan uyuşmazlığı oluyor. Bu durum ileride istenen gebelikte tıbbı sorunlar doğurabilir. Bu yüzden kürtaj sonrasında 72 saat içerisinde kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmalıdır. 

Bir diğer konu ise her kadının düzenli olarak yaptırması gereken bir işlemdir. Rahim ağzı kanser taraması için cinsel hayatı başlamış her kadın smear ve hpv testi yaptırmalıdır. Bu testler için de randevu alabilirsiniz, kürtaj işlemi için gelindiğinde de smear ve hpv testi yapıyoruz. Bu işlemler için kürtaj işlemi dışında ücret alıyoruz. 

KÜRTAJ ÖNCESİ

– Sedasyon anestezisine hazırlık için, vakum kürtaj öncesinde midenin boş olması gereklidir. Randevu saatinden önceki 5 saat boyunca hiçbir şey yenilip içilmemelidir. Su ve sigarada dahil.

– kronik bir rahatsızlık veya sürekli kullanılan ilaçlar varsa işlem yapacak hekime bildirilmelidir. 

– İşleme yakın zamanda aspirin gibi kan sulandırıcı grubu ilaç kullanıldıysa mutlaka hekime bildirilmelidir. 

KÜRTAJ SONRASI 

– Kürtaj sonrasında adet döneminde ki gibi ağrı ve kanamalar görülür. Bu durum her kişiden değişiklik gösterebilir. Kimisinde kanama ve ağrı görülmez kimisinde kanama değil lekelenme görülür. Her durum normaldir. Kanama ve ağrılar çok şiddetli olursa işlem yapan hekim ile iletişime geçmelisiniz.

– Kürtaj sonrası enfeksiyon durumlarının önüne geçmek için antibiyotik tedavisi başlanır. 

– Enfeksiyona sebebiyet verecek durumlardan uzak durulmalıdır. İşlemden sonra bir süre (havuza,denize,hamama,saunaya,jakuziye girilmemelidir. Ayakta banyo yapılmalı su vücuttan akıp gitmelidir. İşlem sonrası ilk üç hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir. 

İşlem sonrasında gebelik hormonları vücuttan hemen çıkmaz. Bir süre hamilelik belirtileri hissedilebilir. Kürtajdan sonra 3 hafta sonra yapılacak gebelik testinde negatif çıkar. Öncesinde pozitif çıkabilir bu durum sizi korkutmasın.

Kürtaj işlemi Ankara’da muayenehanemizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır.

Kürtaj yapan devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, muayenehanelerde ve kliniklerde işlem yapılabilir.