Kürtaj

Kars Kürtaj, Kars Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi için 18 yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırabilir, evli olan kadınlar ise eş rızası ile bu işlemi tek başına gelip yaptırabilirler. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır. Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinikler ve kürtaj yapan muayenehanelerde bu işlem yapılabilir.

Kars kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj doktor tavsiyesi üzerine tıbbi sebeplerden dolayı hastanede yapılması gerekebilir. Ama normal şartlarda gerekli donanım ve tecrübeye sahip olan  muayenehanelerde yapılabilir. Kliniğimiz ve ekip arkadaşlarımız ile bu işlem için gerekli tüm tedbirleri almaktayız, gerekli donanımlara sahip olan kliniğimizde hasta gizliliği, mahremiyeti ön planda tutularak bu işlem yapılmaktadır.  

Kürtaj İşlemine Gelmeden Önce Gebelik Haftası Hesaplama ? 

Kürtaj işlemi için kabaca gebelik haftanızı bilmeniz gerekmektedir. Gebe olup olmadığınızdan emin olmanız açısından eczanelerde satılan gebelik testini yapıp çıkan sonuca göre, gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak bugüne kadar olan süre zarfında geçen zaman ortalama sizin gebelik haftanızı vermektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.  

Kürtaj İşleminin Süresi Ne kadardır? Süreç Nasıldır?

Kürtaj işleminin süresi 5-10 dakikadır. Kürtaj işlemi genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılmaktadır. Genel anestezi ile yapılacak ise işlem hastanın yaklaşık 5 saat aç ve susuz olması gerekmektedir. Midenin tamamen boş olması amaçlanmaktadır. Genel anestezi yani Sedasyon anestezi derin uyku halidir, kolunuzdan açılan damar yolu ile ilaç verilir ve işlem süresince hasta uyur hiçbir şey hissetmez. Lokal anestezi bölgesel uyuşturma dır, genelde normal doğum ile yakın zamanda doğumu olan hastaların daha çok tercih ettiği anestezi türüdür. 

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj işlemi sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun değmemesi gerekir. İşlem sonrası ilk 15-20 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. Bu kanamalar işlemden kaynaklı kanama olmasından dolayı endişe etmenize gerek yoktur. İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağınız bulunmaktadır. Kürtaj işlemi sonrası regl döneminiz 3-6 hafta aralığında olacaktır. Toplam 6. haftaya kadar adet olmama ihtimaliniz var ve bu durum normal. 6. haftayı geçen bir sürece girmiş ve hala adet olmamışsanız mutlaka muayene olmanızda fayda vardır.  İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka doktorunuzun size anlattığı gibi kullanmalısınız, antibiyotik kullanımının asıl amacı işlem sonrası oluşabilecek olası enfeksiyonlardan dolayı bariyer görevi yapmaktır. İşlem sonrası ilk 2 hafta ara ara ağrıların olması olası ve doğal bir durumdur, korkmanıza gerek yoktur. Reçetenizde yer alan ağrı kesicinizi mutlaka ağrınız olduğunda içmelisiniz.   

Kürtaj İşlemi Riskleri Nelerdir?

Kürtaj işlemi Ankara’da muayenehanemizde yapılan yaklaşık 5-10 dakika süresi olan bir işlemdir. Her tıbbi işlemde olduğu gibi kürtaj işlemininde riskleri vardır; 

  • Rahim delinmesi,
  • İşlem sonrası durmayan şiddetli kanama 
  • İçeride parça kalması  vs gibi durumlar kürtaj işleminin riskleridir. Çok nadir karşılaşılan bu riskler her ne kadar az yaşansa da vardır. Hastanın bunları bilmesi en doğal hakkıdır. Bu nedenden dolayı mutlaka 10-15 gün aralığında kontrole gitmeniz gerekmektedir. 

Kars Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatı muayene anestezi ve kontrol de dahil olmak üzere

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz