Kürtaj

Isparta Kürtaj, Isparta Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi günümüzde vakum ile kürtaj ile yapılmaktadır. Birden fazla yöntem ve teknik ile kullanılsa da kürtaj sonrası en az komplikasyon vakum ile kürtaj sonrası çıktığı gözlemlenmiştir. Bu nedenden dolayı vakum ile kürtaj yöntemi en güncel ve en sağlıklı yöntemdir.

Isparta kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj İşlemi İçin Uyumak Gerekir mi ?   

Kürtaj işlemi bazı durumlarda uyulmasına gerek duyulmaktadır. Nedir bu durumlar şöyle açıklayalım; 

  • Yakın zamanda gerçekleşen sezaryen doğumunuz varsa anestezi altında yapılması uygundur.
  • Daha önceden hiç doğumunuz yoksa anestezi altında yapılması uygun olucaktır. 

Kürtaj işlemi 2 anestezi türü ile yapılmaktadır. Sedasyon anestezi yani genel ve lokal anestezi yani bölgesel. 

Lokal Anestezi: 

  • Lokal anestezi işlem esnasında uyumamanızı ancak işlemin acısını hissetmemenizi sağlayan anestezi türüdür. Bölgesel uyuşturma sağlamasından dolayı hasta uyanık kalır. 

Sedasyon Anestezi: 

  • Sedasyon anestezi işlem süresince verilen, derin uyku hali ile adlandırılan anestezi türüdür. Hasta bu anesteziyi aldığında uyur ve hiçbir şey hissetmez.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj işlemi sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun değmemesi gerekir. İşlem sonrası ilk 15-20 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. Bu kanamalar işlemden kaynaklı kanama olmasından dolayı endişe etmenize gerek yoktur. İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağınız bulunmaktadır. Kürtaj işlemi sonrası regl döneminiz 3-6 hafta aralığında olacaktır. Toplam 6. haftaya kadar adet olmama ihtimaliniz var ve bu durum normal. 6. haftayı geçen bir sürece girmiş ve hala adet olmamışsanız mutlaka muayene olmanızda fayda vardır.  İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka doktorunuzun size anlattığı gibi kullanmalısınız, antibiyotik kullanımının asıl amacı işlem sonrası oluşabilecek olası enfeksiyonlardan dolayı bariyer görevi yapmaktır. İşlem sonrası ilk 2 hafta ara ara ağrıların olması olası ve doğal bir durumdur, korkmanıza gerek yoktur. Reçetenizde yer alan ağrı kesicinizi mutlaka ağrınız olduğunde içmelisiniz. 

VAKUM KÜRTAJ YAPILAN YERLER;

Kürtaj yapan muayenehanelerde, kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan kliniklerde ve kürtaj yapan özel hastanelerde, işlem yapılmaktadır. Kürtaj işlemi devlette de yapılabilmektedir ancak evli ve eş rızası gerektiğinden dolayı kadının hakları kısıtlanmıştır bu nedenden dolayı kürtaj işlemi özel kliniklerde daha sık yapılmaktadır.  

Kürtaj İşlemine Gelmeden Önce Gebelik Haftası Hesaplama ? 

Kürtaj işlemi için kabaca gebelik haftanızı bilmeniz gerekmektedir. Gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak bugüne kadar olan süre zarfında geçen zaman ortalama sizin gebelik haftanızı vermektedir. 

Isparta Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, muayene, anestezi, kontrol de dahil olmak üzere;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

olarak ücretlendirmemiz bulunmaktadır. Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.

Kürtaj İşlemi Riskli Midir?

Kürtaj işlemi Ankara’da muayenehanemizde yapılan yaklaşık 5-10 dakika süresi olan bir işlemdir. Her tıbbi işlemde olduğu gibi kürtaj işlemininde riskleri vardır; 

  • Rahim delinmesi,
  • İşlem sonrası durmayan şiddetli kanama 
  • İçeride parça kalması  vs gibi durumlar kürtaj işleminin riskleridir. Çok nadir karşılaşılan bu riskler her ne kadar az yaşansa da vardır. Hastanın bunları bilmesi en doğal hakkıdır. Bu nedenden dolayı mutlaka 10-15 gün aralığında kontrole gitmeniz gerekmektedir.