Kürtaj

Siirt Kürtaj, Siirt Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, istenmeyen rahim içinde ki gebeliklerin cerrahi bir müdahale ile alınması demektir. Günümüzde artık vakum kürtaj yöntemi sıklıkla kullanılıyor.

Siirt kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  • İstenmeyen rahim içerisinde ki gebeliklerin sonlandırılması
  • Gebelik sağlıklı ilerlemiyorsa
  • Rahim içerisinden patolojik inceleme için örnek alınması gerektiği durumlarda
  • Düşük yapan kadınlarda bazen düşük tamamen gerçekleşmez ve rahim içerisinde kalan parçaların temizlenmesi gerekebilir.

Bu gibi durumlarda kürtaj işlemine başvurulur.

İstenmeyen gebeliklerde kürtaj işlemi, gebelik ultrasonda görüldüğü andan itibaren yapılabilir. Genellikle 4,5 haftalık gebelikler ultrasonda görülmeye başlar. Gebelik çok küçük olduğu durumlarda veya dış gebelik olduğu zaman rahim içerisinde gebelik görünmez ve işlem yapılmaz. Gebelik 10. haftaya kadar işlem yapılabilir. Kürtajda yasal sınır 10 haftaya kadardır.

Gebeliğin kaç hafta olduğunu son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır. Fakat en net sonucu bize ultrason ölçümü verir.

Konya Kürtaj işlemi yapan devlet hastaneleri, özel hastaneler, klinikler ve muayenehanelerde kürtaj işlemi yapılmaktadır.

Kliniğimizden, kürtaj işlemine gelmeden en az bir gün önce arayıp randevu alabilirsiniz.

Kürtajdan önce bize tıbbi geçmişiniz ile ilgili bilgi vermelisiniz. Eğer işlem sırasında anestezi uygulanacak ise 5 saat mideniz boş gelmelisiniz.

Eğer şehir dışından geliyorsanız, günübirlik geliş gidiş programı yapabilirsiniz. Muayenehanemize 1 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Kliniğimizde kürtaj işlemi Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından vakum yöntemi ile yapılmaktadır.

Geldiğinizde öncelikle sizi muayene ediyoruz tıbbi bir engel yoksa ardından işleme geçiyoruz. İşlem lokal ve ya sedasyon anestezisi eşliğinde yapılıyor. Plastik kanül ile rahme ulaşıyoruz. Karmen enjektöründe ki negatif basınç sayesinden gebelik rahimden alınıyor. Sonrasında ultrason ile kontrol yapıyoruz. İşlemler tamamlandıktan sonra uyandırıyoruz ve yarım saatlik dinlenme sürecinin ardından günlük yaşantınıza geri dönebilir hale geliyorsunuz. Sedasyon anestezisi uzman anestezi doktoru tarafından uygulanıyor. Daha önce normal doğumu olmamış hastalar için bu yöntem tercih ediliyor. Doğumu olan hastalarda ise lokal kolaylıkla uygulanabiliyor.

Kürtaj işlemi sonrasında, antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz. Antibiyotiği düzenli bir şekilde kullanmanız gerekiyor ağrı kesici ise ağrı oldukça alınabilir. İşlemden sonra ki 3 hafta enfeksiyona sebebiyet verebileceği için cinsel ilişki yasağı vardır. Bununla beraber havuza, denize girmek, vajinayı sabun ve su ile yıkamak, vb. enfeksiyona kapı açacak durumlardan uzak durulmalıdır. İşlemden sonra regl döneminde ki gibi kanama veya lekelenme bununla beraber kasık ağrıları görülebilir. Kürtaj sonrası hastalarımızı 10-15 gün aralığında kontrole çağırıyoruz.

Aslında bizim önerimiz kürtaj işlemine gerek kalmadan en etkili yöntem ile gebelikten korunmak tır. Kısa süreli bir cerrahi işlem olsa bile kadın psikolojik olarak etkilenmektedir.

Birden fazla gebelikten korunma yöntemi vardır. İçlerinden en etkilisi ve bizim önerdiğimiz yöntem spiral ile korunmaktır. Kürtaj işlemi sonrasında rahim içerisinde parça kalmadığından emin olduktan sonra spiral takılabilir. Spiralin vücuda alışma süresince lekelenmeler ve kasık ağrıları olabilir. Bilmemiz gerekir ki hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz. Ama en etkilisi spiraldir.

Kadın rh (-) erkek rh (+) pozitif olduğu durumlarda kan uyuşmazlığı olduğu için işlemden sonra ki 72 saat içerisinde kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmalıdır. Kadın  rh (+) erkek rh (-) ve kadın rh (-) erkek rh  (-) olduğunda kan uyuşmazlığı olmuyor.

Siirt Kürtaj Fiyatları

Kliniğimizde özen gösterdiğimiz bir konu ise gizliliktir. Hastalarımız ile ilgili kişisel veya tıbbi bilgiler herhangi bir devlet kurumu veya 3. bir şahsa bildirilmez. Hasta doktor mahremiyetine önem vermekteyiz.

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz