Kürtaj

Siirt Kürtaj, Siirt Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, istenmeyen rahim içinde ki gebeliklerin cerrahi bir müdahale ile alınması demektir. Günümüzde artık vakum kürtaj yöntemi sıklıkla kullanılıyor.

Siirt kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri
   • İstenmeyen rahim içi gebeliklerin sonlandırılması
   • Gebelik sağlıklı bir şekilde ilerlemiyorsa
   • Patolojik inceleme için rahim içinden örnek alınması gerektiği durumlarda
   • Düşük yapan kadınlarda bazen düşük tamamen gerçekleşmez ve rahim içinde kalan parçaların temizlenmesi gerekebilir.

   Bu tür durumlarda kürtaj işlemine başvurulabilir. İstenmeyen gebeliklerde kürtaj işlemi, gebelik ultrasonda görülmeye başladığı anda yapılabilir. Genellikle gebelikler 4,5 haftalıkken ultrasonda görünmeye başlar. Gebelik çok küçük olduğunda veya dış gebelik söz konusu olduğunda rahim içinde gebelik görünmeyebilir ve işlem yapılmaz. Yasal olarak gebelik 10. haftaya kadar işlem yapılabilir, ancak 10 hafta sonrasında kürtaj işlemi yasal olarak mümkün değildir.

   Gebeliğin kaç hafta olduğu, son adet tarihinin ilk gününden itibaren hesaplanır, ancak en kesin sonuca ultrason ölçümü ile ulaşmak en doğrusudur. Konya’da kürtaj işlemi, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, kliniklerde ve muayenehanelerde yapılabilir.

   Muayenehane randevusu almadan en az bir gün önce bizi arayabilirsiniz. Kürtaj işleminden önce tıbbi geçmişinizi paylaşmanız gerekmektedir. Eğer işlem sırasında anestezi uygulanacaksa, işlem öncesinde en az 5 saat aç olmanız gerekmektedir.

   Eğer şehir dışından geliyorsanız, günübirlik bir program planlayabilirsiniz. Muayenehane ziyareti yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Kürtaj işlemi, Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından vakum yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.

   Muayenehanemize geldiğinizde önce sizi muayene ederiz ve tıbbi bir engel bulunmuyorsa işleme geçeriz. İşlem lokal anestezi veya sedasyon anestezisi altında yapılır. Rahime ulaşmak için plastik bir kanül kullanılır ve vakum yöntemi ile gebelik rahimden alınır. İşlem sonrasında ultrason ile kontrol ederiz. İşlemler tamamlandıktan sonra uyandırılırsınız ve yarım saatlik dinlenme süresinin ardından günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Sedasyon anestezisi uzman bir anestezi doktoru tarafından uygulanır. Bu anestezi yöntemi, daha önce normal doğum yapmamış hastalar için tercih edilirken, normal doğum yapmış hastalarda lokal anestezi daha uygun olabilir.

   Kürtaj işleminden sonra antibiyotik ve ağrı kesici reçete ederiz. Antibiyotiği düzenli bir şekilde kullanmalısınız ve ağrı kesiciyi ağrı olduğunda alabilirsiniz. İşlem sonrası 3 hafta boyunca enfeksiyon riskini azaltmak için cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Ayrıca havuza, denize girmek veya vajinayı sabun ve su ile yıkamak gibi enfeksiyon riski taşıyan aktivitelerden uzak durulmalıdır. Kürtaj sonrası kanama veya lekelenme, kasık ağrıları gibi belirtiler görülebilir. Kürtaj sonrası hastalarımızı 10-15 gün içinde kontrol için çağırırız.

   Aslında, kürtaj işlemine gerek kalmadan gebelikten korunmanın en etkili yolu olduğunu unutmamak önemlidir. Cerrahi bir işlem olmasa da kadınların ruh sağlığı üzerinde etkisi olabilir. Birden fazla korunma yöntemi bulunmaktadır ve en etkilisi olarak spiral önerilmektedir. Kürtaj işlemi sonrasında rahim içinde parça kalmadığından emin olduktan sonra spiral takılabilir. Spiral vücuda alışma sürecinde lekelenmeler ve kasık ağrıları görülebilir. Ancak hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz koruma sağlamaz. Bu nedenle en iyi korunma yöntemi olarak spiral önerilir.

   Kadın rh (-) ve erkek rh (+) ise, kan uyuşmazlığı nedeniyle işlemden sonraki 72 saat içinde kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmalıdır. Kadın rh (+) ve erkek rh (-) veya her ikisi de rh (-) ise, kan uyuşmazlığı oluşmaz.

   Kliniğimizde hastalarımızın gizliliğine önem veriyoruz. Kişisel veya tıbbi bilgiler hiçbir devlet kurumu veya üçüncü bir şahsa iletilmez. Hasta-doktor mahremiyetine saygı göstermekteyiz.