Kürtaj

Samsun Kürtaj, Samsun Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

  • Kürtaj rahim içerisinde yerleşmiş gebeliğin tahliyesi anlamına gelmektedir. Kürtaj sadece gebelik için değil bazı tıbbi sebepler için de yapılmaktadır;
  • İstenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması
  • Rahim duvarının kalınlaşması
  • Yoğun adet kanamaları
  • Adet kanının dışarıya atılamaması
  • Anne karnında ölmüş fetüs sebepleri ile de kürtaj işlemine başvurulmaktadır.

Samsun kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

İstenmeyen veya anormal seyreden gebeliklerin sonlandırılması için kürtaj yapılıyorsa, buna tıbbi tahliye diyoruz. Dilatasyon, gebelik sonlandırılması veya gebelik terminasyonu olarak da adlandırılabilir.

İSTENMEYEN GEBELİK SONLANDIRILMASI İÇİN YASAL SINIR VAR MIDIR?

Kürtaj işlemi, gebelik haftası 10’u geçmediği sürece yasaldır. 10 haftayı geçen gebeliklerde kürtaj işlemi yapılmamaktadır. Ancak tıbbi sebeplerle gebeliğin sonlandırılması gerekiyorsa, bir heyet raporu ile işleme karar verilir.

KÜRTAJ İŞLEMİ İÇİN YAŞ SINIRI VAR MIDIR?

Reşit olmayan 18 yaşından küçük hastalarımıza işlem yapılmamaktadır. Ancak anne veya baba refakati ile gelirlerse işlem yapmaktayız. 18 yaşından büyük kadınlar kendi rızaları ile işlem yaptırabilmektedirler.

KÜRTAJ NERELERDE YAPILIR?

Kürtaj işlemi muayenehanelerde, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve kürtaj yapan kliniklerde yapılabilir. Biz kürtaj işlemini muayenehanemizde gerçekleştirmekteyiz ve hasta gizliliğine özel önem veriyoruz. Hasta bilgileri yalnızca doktor ve hasta arasında kalır.

KÜRTAJ İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Kürtaj işlemi 10-15 dakikada tamamlanan bir işlemdir ve vakumlu kürtaj yöntemi ile gerçekleştirilir. Rahmin içine plastik bir kanül yerleştirilir ve dışarıda kalan kısmına vakumlu bir enjektör takılır. Bu enjektör sayesinde rahim içindeki gebelik temizlenir. Kullanılan plastik kanüller rahme zarar vermez ve en sağlıklı yöntem olarak kabul edilir.

KÜRTAJ ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

• Kürtaj işlemi sırasında ağrı veya acı hissetmemeniz için anestezi ile işlem yapmaktayız. Bu nedenle işlem öncesinde 5 saat boyunca herhangi bir şey yememeniz gereklidir, su ve sigara dahil.
• Eğer sürekli kullandığınız bir ilaç veya bilinen bir hastalığınız varsa, bunu doktorumuza bildirmelisiniz.
• Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız, işlemden 3 gün önce kullanmayı bırakmalısınız.

KÜRTAJ NE ZAMAN YAPILIR?

Kürtaj işlemi, ultrason muayenesinde gebelik görüldüğünde yapılır. Gebelik genellikle 4-5 haftalıkken ultrasonda tespit edilebilir.

KÜRTAJ İŞLEMİ SIRASINDA AĞRI OLUR MU?

Kürtaj işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olabilir. Ancak işlem sırasında ağrı ve acıyı önlemek için kolunuzdan bir anestezi uygulanır. Bu anestezi işlemi, muayenehanemizdeki anestezi uzmanı tarafından gerçekleştirilir ve sedo-analjezik adı verilen bir yöntem kullanılır.

KÜRTAJ İŞLEMİ SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

• Kürtaj işlemi sonrası verilen ilaçları düzenli bir şekilde kullanmalısınız.
• İşlem sonrası ilk 3 hafta cinsel ilişki yasaktır.
• İşlem sonrası ilk 2 hafta havuz veya denize girmemelisiniz.
• Vajina su ile temas etmemelidir ve vajina su, sabun veya hijyenik solüsyonlar ile temizlenmemelidir.
• Kürtaj sonrası 1 hafta 10 gün içinde kontrol için gelmelisiniz. Eğer şiddetli kanama veya ağrı görürseniz, hemen doktorunuza başvurmalısınız.

KÜRTAJ İŞLEMİ SONRASI GEBE KALABİLİR MİYİM?

Kürtaj işlemine bağlı olarak, ileride gebe kalmanızı engelleyecek bir sorun olmaz.

KÜRTAJ İŞLEMİ SONRASI ADET DÖNEMİ NASIL OLUR?

Kürtaj işleminden sonra ilk adet dönemi genellikle 40 gün sonra başlar. İlk 3 ay boyunca adet düzensizliği görülebilir. Bu süreç, rahmin kendini yeniden düzenlemesi sürecidir, bu nedenle yeni bir gebeliği en az 6 ay ertelemelisiniz.

SAMSUN KÜRTAJ FİYATLARI NEDİR?

(Detaylı fiyat bilgisi için lütfen kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz.) Kürtaj fiyatları muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi veya sedasyon), vakumlu kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontrolleri içermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.