Kürtaj

Ordu Kürtaj, Ordu Kürtaj Fiyatları

Kürtaj İşlemi;

 • Kürtaj veya başka bir tabir ile küretaj, rahim içerisinde ki gebeliği sonlandırmak anlamına gelir.

Ordu kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri
 • Kürtaj İçin Uygun Zaman

  • Gebelik ultrasonda görüldüğü andan itibaren 10. gebelik haftasına kadar yapılabilir. İşleme geçmeden önce ultrason muayenesi yapılır. Eğer gebelik henüz görünmüyorsa, işlem yapılmadan önce gebeliği teyit etmek için birkaç gün beklenir. Gebelik haftası 10’u geçtiyse, kürtaj işlemi yasal olarak yapılamaz.
  • Gebelik haftası, son adet tarihinin başlangıç gününden hesaplanır. Yumurtlama tarihini kesin olarak bilmemiz mümkün olmadığından, bazen sizin hesapladığınız gebelik haftası ile ultrason muayenesi sonucunda hesaplanan hafta arasında farklılıklar olabilir.

  Kürtaj İşleminde Yasal Sınır

  • 10 haftayı aşan gebeliklerde ve 18 yaşından küçük kişilerde yasal olarak kürtaj işlemi yapılamaz. Ancak 18 yaşından küçükler, ebeveynleri ile birlikte geldiklerinde işlem yapılabilir. 10 haftayı aşan gebeliklerde, eğer gebelik sağlıksız bir durumdaysa ve anne için risk oluşturuyorsa, bir sağlık kurulu raporu ile kürtaj işlemi yapılabilir.
  • Bekar veya evli, 18 yaşından büyük ve gebelik 10 haftayı geçmediği sürece her kadın kendi rızası ile kürtaj işlemi yaptırabilir.

  Kürtajda Riskler

  • Kürtaj, basit ve kısa süreli bir cerrahi işlemdir. Ancak her cerrahi müdahalede olduğu gibi, kürtajın da riskleri vardır. Rahim delinmesi, kanama, enfeksiyon, gebeliğin tam olarak sonlandırılamaması, rahim içinde parça kalması gibi riskler bulunmaktadır. Ancak bu riskler nadiren ortaya çıkar. Riskleri en aza indirmek için işlemler steril koşullarda gerçekleştirilir.

  Kürtajdan Önce Yapılması Gerekenler

  • İlk olarak, tıbbi öykünüzü doktorunuza iletmelisiniz. Eğer aspirin, kan sulandırıcı veya benzeri ilaçlar kullanıyorsanız, işlemden 3 gün önce doktorunuzun önerdiği şekilde ilaçları kesmelisiniz. Eğer daha önce sezaryen doğum yapmışsanız, bunu doktorunuza bildirmelisiniz. Kürtaj işlemi sırasında anestezi uygulanacaksa, işlemden 5 saat önce herhangi bir şey yememelisiniz.

  Kürtaj Sonrası

  • Kürtaj sonrasında kasık ağrısı ve hafif kanama normaldir. Bu durumu adet dönemi gibi düşünebilirsiniz.
  • Ağrıları hafifletmek için doktorunuz tarafından verilen ağrı kesicileri kullanmalısınız ve enfeksiyon riskini azaltmak için antibiyotikleri düzenli olarak almalısınız.
  • Kürtaj sonrası ilk üç hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Ayrıca, vajinaya su girmemesine dikkat etmelisiniz. Ayakta duş almayı tercih etmelisiniz.
  • İşlemden sonra 10-15 gün içinde bir kontrol muayenesi yapılması önemlidir.
  • Kürtaj işleminden sonra rahmin kendini tam olarak toparlaması için 6 ay boyunca gebelikten koruyucu yöntemler kullanmanız önerilir.

  Gebelikten Korunma

  • Gebelikten korunmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Doğum kontrol hapları, aylık korunma iğneleri, spiral, geri çekme yöntemi, prezervatif gibi yöntemler mevcuttur. İçlerinden en etkili olanlardan biri spiraldir. Kürtaj işlemi sırasında spiral takılabilir.

  Kürtaj İşlemi

  • Kürtaj işlemi öncelikle ultrason ile muayene edilir. Gebelik teyit edildikten sonra, tıbbi bir engel yoksa işleme geçilir. Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olduğu için lokal veya sedasyon (uyku) anestezisi eşliğinde gerçekleştirilir. Hangi anestezi yönteminin kullanılacağı, hastanın tıbbi geçmişi ve tercihleri doğrultusunda doktor tarafından belirlenir. Anestezi uygulaması, uzman bir anestezi doktoru tarafından yapılır.
  • Vakumlu kürtaj yöntemi kullanılarak işlem gerçekleştirilir. Plastik kanüle benzeyen bir alet vajinadan rahime ulaşır ve gebeliği temizlemek için vakumlu bir enjektöre bağlanır. İşlem sonrasında ultrason ile kontrol edilir ve gebelik parça kalıp kalmadığından emin olunur.
  • Kürtaj sonrasında hasta kendini iyi hissettiğinde günlük yaşantısına geri dönebilir.

  Kürtaj Nerede Yapılır

  • Kürtaj işlemi devlet hastanelerinde, kliniklerde, özel hastanelerde ve muayenehanelerde yapılmaktadır.

Ordu Kürtaj Fiyatları

  (Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

  Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz