Kürtaj

Muş Kürtaj, Muş Kürtaj Fiyatları

KÜRTAJ HAKKINDA BİLGİ

Kürtaj, rahim içerisine yerleşmiş gebeliğin bazı yöntemlerle rahim içerisinden alınmasıdır.

Geçmiş zamanda metal küretler kullanılırdı. Bu yöntem rahim delinmesine, şiddetli kanamalar sebep olabiliyordu. Fakat artık günümüzde kullanılan vakum kürtaj yöntemi ile daha sağlıklı bir şekilde kürtaj işlemi tamamlanıyor.

Muş kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Muş Vakum Kürtaj

Vakum kürtaj işleminde, tek kullanımlık plastik kanüller kullanılır. Pipete benzeyen plastik kanül rahim içine sokulur, kanülün dış ucuna enjektör takılır ve negatif basınç sayesinde rahim içi temizlenir. Bu yönteme vakum kürtaj denir.

Kürtajın Riskleri

Her tıbbi işlemde olduğu gibi kürtajın da bazı riskleri vardır:

Kanama
Rahim delinmesi
Enfeksiyon
Rahim içinde parça kalması
Gebeliğin tam olarak sonlandırılamaması
Ancak bu riskler nadir olarak ortaya çıkar ve genellikle hafiftir.

Kürtaj Öncesi Yapılması Gerekenler

Kürtaj işlemine gelmeden önce aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

Kronik hastalıklarınızı
Sürekli kullandığınız ilaçları
İşleme yakın zamanda aspirin veya kan sulandırıcı ilaç kullanımınızı
Doktorunuza bildirmelisiniz. İşlem anestezi ile yapılacaksa, işlemden 5 saat önce aç ve susuz olmalısınız.

Kürtajda Yasal Süreçler

İsteğe bağlı kürtaj için yasal olarak gebelik haftasının 10. haftayı geçmemesi gereklidir. 10 haftayı geçen gebeliklerde, eğer anne hayatını tehlikeye sokacak bir sorun varsa veya gebelik sağlıklı bir şekilde ilerlemiyorsa, bir sağlık kurulu raporu ile kürtaj yapılabilir.

18 yaş sınırı da önemlidir. Reşit olmayan 18 yaşından küçükler, kürtaj işlemini ancak anne veya baba refakati ile yaptırabilirler. Bekar, evli ve 18 yaşından büyük gebelikleri 10 haftayı geçmemiş kadınlar kendi rızaları ile kürtaj yaptırabilirler. Yasal olarak evli kadınlarda eş onayı gereklidir. Ancak her kadın kendi ile ilgili karar verme özgürlüğüne sahiptir ve kimseden onay almak zorunda değildir.

Kürtaj Sonrası

Kürtaj sonrasında aşağıdaki durumlar görülebilir:

Kasık ağrıları
Kanama
Parça şeklinde pıhtılı kanama
Lekelenme
İşlemden sonra doktorunuzun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalısınız. İşlemden sonraki ilk 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmalı, hamam, sauna, havuz ve denize girmemeli, vajinaya su temasından kaçınmalısınız. İşlem sonrasında doktorunuzun belirlediği zaman aralığında kontrole gitmelisiniz.

Kürtaj Yapılan Yerler

Kürtaj işlemi farklı sağlık kurumlarında yapılabilmektedir, bunlar arasında:

Devlet hastaneleri
Klinikler
Özel hastaneler
Muayenehaneler
bulunmaktadır.

Kürtaj Sonrası Önerilen Gebelikten Korunma Yöntemi

Kürtaj sonrası gebelikten korunma yöntemlerinden biri olan spiral, etkili bir seçenektir ve işlem sırasında takılabilir. Diğer korunma yöntemleri de tercih edilebilir. Hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz garantili olmamakla birlikte, spiral en etkili yöntemlerden biridir ve tıbbi durumunuza ve tercihlerinize göre işlem sırasında takılabilir.

Muayenehanemde Kürtaj İşlemi

Hastalarımız muayenehanemize kürtaj işlemi için geldiklerinde, önce ultrason muayenesi yapmaktayım. Gebeliği teyit ettikten sonra işleme başlıyorum. İşlem sırasında ağrı veya acı hissetmemeniz için uzman anestezi doktorumuz tarafından uygulanan lokal veya uyku anestezisi ile rahatlatıyoruz. İşlem genellikle 7-10 dakika sürer ve ultrason ile kontrol edilerek tamamlanır. Hasta işlem sonrası kendini iyi hissedene kadar dinlendirilir ve günlük yaşamına geri dönebilir.

Muş Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi fiyatları hakkında daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz. Muayenehanemde gizliliğe büyük önem veriyor ve hastalarımızın tıbbi veya kişisel bilgilerini gizli tutuyoruz. İşlem ile ilgili bilgi paylaşımı sadece hastayla sınırlıdır.