Kürtaj

Niğde Kürtaj, Niğde Kürtaj Fiyatları

Kürtaj, rahim içerisinde ki gebeliği sonlandırmak için yapılan işlemdir. Kürtaj, tıbbi tahliye, dilatasyon, küretaj, gebelik terminasyonu olarak da isimlendirilir.

Niğde kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi bir çok tıbbi sebepler ile de yapılabilir;

  • İstenmeyen gebeliği sonlandırmak
  • Rahim içerisinde ki kanamayı temizlemek
  • İstenen fakat sağlıksız ilerleyen gebelik sonlandırma
  • Boş gebelik
  • Bebeğin kalp atışlarının durması
  • Patoloji gerektiği durumlarda

Kürtaj işlemi birden çok yöntem ile yapılabilir. Eskiden kullanılan demir küretler ile yapılan kürtaj işleminde rahim duvarını zedeleme, rahmin delinmesi riski oldukça fazlaydı. Fakat artık günümüzde kullanılan vakumlu kürtaj yöntemi ile rahme herhangi bir zarar verilmez.

Plastik pipete benzeyen, tek kullanımlık kanüller ile rahme girilir. Plastik kanülün açık kalan kısmına vakumlu enjektör yerleştirilir ve enjektörde ki negatif basınç sayesinde rahimde ki gebelik temizlenir. Kürtaj işlemi ultrason kontrolünde rahim içerisinde parça kalmadığından emin bir şekilde bitirilir. Vakumlu kürtaj yöntemi kazıma yöntemine göre daha sağlıklı ve kolay bir yöntemdir.

Kürtaj işlemi muayenehanelerde, kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan öze hastanelerde ve kürtaj yapan kliniklerde yapılmaktadır.

Kürtaj işlemi süresi gebelik haftası büyüklüğüne göre değişir. Genelde 5-10 dakika da biten kısa süreli bir işlemdir. Kürtaj işlemi muayenehanemizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. İşlem normalde ağrılı ve acılı bir süreçtir. Herhangi bir ağrı acı hissetmemeniz için anestezi altında kürtaj işlemini tamamlıyoruz. Lokal veya hafif uyku anestezisi yöntemini kullanıyoruz. Daha önce bir den fazla doğum yapmış ve gebelik haftası küçük olan kadınlardan lokal anestezi öneriyoruz. Daha önce hiç normal doğum yapmamış kadınlarda ise hafif uyku anestezisi öneriyoruz. Alacağınız anestezi, muayenehanemiz de uzman anestezi doktoru tarafından kolunuzdan bir damar yolu açılarak sedo-analjezi yöntemi ile yapılmaktadır.

Muayenehanemize kürtaj işlemi için geldiğinizde öncelikle gebelik haftasını net bir şekilde öğrenebilmek için sizi muayene ediyoruz. Gebeliği gördükten sonra, gebelik 10 haftayı geçmemiş ve işlem için uygun ise işleme geçiyoruz. Kürtaj işlemi bittikten sonra rahim içerisinde parça kalmadığından emin olmak için tekrar ultrason ile kontrolünü yapıyoruz.

İşlem biter bitmez hastamızı uyandırıyoruz. 15-20 dakika hastamız kendini iyi hissedene kadar dinlendiriyoruz. İşlem sonrası hastamız normal günlük yaşantısına geri dönebiliyor.

Kürtaj işlemi sonrasında ilk 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır. Bununla beraber havuza denize girmek yasaktır. Vajinaya su temas etmemelidir. İşlem sonrasında duş almanızda, ayakta olmak şartı ile duş alabilirsiniz.

Kürtaj sonrasında, hafif regl ağrısı gibi sancı, kanama veya lekelenme görülebilir. Şiddetli kanama, ağrı olduğu durumlarda hastalarımızın bizimle iletişime geçmelerini istiyoruz. Verdiğimiz reçetede ki ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Kürtajdan sonra 7-10 gün aralığında hastalarımızı işlem kontrol muayenesine çağırıyoruz

Kürtaj işleminde yasal sınır 10 gebelik haftasına kadardır. Gebelik haftası 10. haftayı geçtiğinde yasal olarak işlem yapılmamaktadır. 10 haftayı geçen gebeliklerde eğer anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum varsa veya gebelikte tıbbi bir sorun varsa heyet raporu ile işlem yapılabilir.

Gebelik haftasını son adet tarihinizi baz alarak hesaplayabilirsiniz. Fakat yumurtlama tarihleri farklılık gösterdiği için sonuç bazen yanıltabilir. En net sonucu ultrason muayenesi ile alırız.

Muayenehanemiz de, henüz reşit olmamış 18 yaşından küçük kişilere ancak yanında anne veya baba refakati ile gelirse işlem yapıyoruz. 18 yaşından büyük ve gebelik haftası yasal sınırı geçmemiş kadınlarda kendi rızaları ile işlem yapıyoruz.

Niğde Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Muayenehanemiz de yapılan kürtaj işleminde gizlilik esastır. Hasta bilgileri sadece doktor hasta arasında kalmaktadır.