Kürtaj

Kırklareli Kürtaj, Kırklareli Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi nedir?

Kürtaj rahim içi yerleşmiş olan gebeliğin sonlandırılmasına denir. Gebelikte giden bir olumsuz durum olmasa da, kadın 18 yaşını doldurmuş ise ve gebeliği istemiyorsa da kürtaj işlemi yapılabilir. Bazen istenilen gebelik olsa bile gebelik ürünü olan embriyonun gelişmemesi sonucu da bu işlem yapılır.

Kırklareli kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kırklareli Kürtaj İşlemi ve Detayları

Kürtaj işlemi, istenmeyen bir gebeliği sonlandırmak veya adet düzensizliği, menopoz gibi tanı amaçlı durumları incelemek için yapılabilir. Ayrıca, gebelik kendiliğinden sona erse bile içeride parçaların kaldığı durumlarda gerekebilir. Hayati bir sıkıntı durumunda da gebelik sonlandırmak için kullanılabilir. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilir.

Kürtaj işlemi bazı durumlarda hastanede de yapılabilir. Örneğin, yakın zamanda sezaryen doğum yapmış olan bir kadının ultrason sonucu yakın bir yerde bulunuyorsa, kürtaj işlemi hastanede yapılabilir. Bu tür durumlarda doktorunuz size daha fazla bilgi verecektir.

Kliniğimizde, vakum ile kürtaj tekniği kullanılmaktadır ve bu işlem yaklaşık 7-10 dakika sürer. İşlem sonrasında kendinize geldiğinizde günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Bu işlemi daha önce hiç doğum yapmamışsanız veya yakın zamanda sezaryen doğum yapmışsanız, genellikle Sedasyon anestezi ile yapmak daha uygundur. Sedasyon anestezisi sırasında hasta işlem süresince uyur ve işlem sonrasında hemen uyanır. Hasta kendine geldikten sonra bir süre dinlendirilir ve günlük yaşantısına devam edebilir.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Kürtaj işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

  • İşlem sonrası hemen kendinize gelebilirsiniz.
  • İlk iki hafta boyunca ayakta duş almanız önerilir ve havuza, denize, jakuziye girmemeniz enfeksiyon riskini azaltabilir.
  • İşlem sonrası 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Bu süre zarfında rahmin iyileşmesi önemlidir. Kürtaj işlemi doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır.
  • İşlem sonrası ilk 15 gün içinde ara sıra kanamalar ve ağrılar normaldir. Bu kanamalar adet kanaması değildir, bu nedenle endişelenmeyin.
  • İşlem sonrası regl dönemi genellikle 3-6 hafta içinde başlar, ancak 6. haftaya kadar adet gecikmesi normaldir. Eğer 46-47. gün gibi bir süre geçer ve hala adet olmazsanız, bir muayene yapmanız önemlidir.
  • İşlem sonrası 10-15 gün içinde ücretsiz bir kontrol sağlanmaktadır. Bu kontrolleri düzenli olarak yapmanız önemlidir.

Kırklareli Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz