Kürtaj

Kırklareli Kürtaj, Kırklareli Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi nedir?

Kürtaj rahim içi yerleşmiş olan gebeliğin sonlandırılmasına denir. Gebelikte giden bir olumsuz durum olmasa da, kadın 18 yaşını doldurmuş ise ve gebeliği istemiyorsa da kürtaj işlemi yapılabilir. Bazen istenilen gebelik olsa bile gebelik ürünü olan embriyonun gelişmemesi sonucu da bu işlem yapılır.

Kırklareli kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kırklareli Kürtaj işlemi

İstenmeyen bir gebelik oluştuğunda bunu sonlandırmak için yapılır. Adet düzensizliği, menopoz gibi durumlarda tanı amaçlı yapılır. Gebeliğin devamı kendiliğinden sonlanan fakat içeride parça kalan durumlarda yapılır.

Hayati bir sıkıntı olduğunda istense de devam etmekte olan bir gebeliği sonlandırmak için yapılır. Birçok nedenden dolayı yapılan bu işleme 18 yaşını geçmiş her kadın kendi rızası ile yaptırabilir.

Kürtaj işlemi bazı durumlarda hastanede yapılabilir. Örneğin yakın zamanda sezaryen doğumu olmuş gebenin önce ultrason ile bakılır gebelik sezaryen yerine yakın yerleşimli ise kürtaj işlemi hastanede yapılması önerilir. Bu ve bunun gibi durumlarda doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.

Kliniğimizde vakum ile kürtaj tekniği kullanılmaktadır. Vakum ile kürtaj 7-10 dakika sürmektedir. Kürtaj işlemi için yakın zamanda gerçekleşen sezaryen doğumunuz varsa veya daha önceden hiç doğumunuz yoksa bu işlem sizin için Sedasyon anestezi ile olmanız açısından uygun olacaktır. Sedasyon anestezi derin uyku halidir hasta işlem süresince uyur ve işlem bittikten hemen sonra uyandırılıp eski haline döner. Hasta kendine gelince bir müddet dinlendirilir sonrasında günlük yaşantısına kaldığı yerden devam eder.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • İşlem sonrası kendinize geldiğiniz andan itibaren günlük yaşantınıza dönebilirsiniz,
  • İlk iki hafta ayakta duş alınması gerekir, enfeksiyon riskinden dolayı havuza, denize, jakuziye vs girmemesi önerilir.
  • İşlem sonrası 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır. İşlem sonrası rahim toparlanması gerekmektedir. Oluşabilecek enfeksiyon riskinden dolayı mutlaka bu yasağa uymanız gerekir. Eğer 3 hafta sonra korunmazsanız tekrar hamile kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Kürtaj işlemi doğum kontrol yöntemi değildir.
  • İşlemi takip eden ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. İşlemden kaynaklı oluşan bu kanamalar adet kanaması değildir. Ara ara lekelenmeler veyahut adet kanamasına benzer kanamaların olması normaldir. İşlem sonrası hiç kanama ve ağrı olmayabilir de.
  • İşlem sonrası regl dönemi 3-6 hafta arasında olmasını öngörüyoruz fakat toplam 6. hafta yani 45 güne kadar adet gecikmesinin olması normaldir. İşlem sonrası toplam 46. 47. güne gelmiş ve hala adet olamamışsanız mutlaka bir muayene olmanızda fayda var.
  • İşlem sonrası 10-15 gün aralığında ücretsiz kontrolümüz bulunmaktadır.

Kırklareli Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz