Kürtaj

İzmir Kürtaj, İzmir Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır. İşlem yaklaşık 6-8 dakika arasında biten bir işlemdir. Bu işlem için gerekli olan birkaç husus vardır.

İzmir kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

  • İşlem anestezi altında olacaksa mutlaka 5 saat aç ve susuz bir şekilde işleme gelinmesi gerekmektedir. Anestezi altında olacak işlem için midenin boş olması amaçlanmaktadır.
  • İşleme gelmeden önce gebelik haftanızı kabaca bilmeniz önemlidir. Gebelik haftası hesaplama şu şekilde yapılır, son adet tarihinizin ilk günü baz alınarak bugüne kadar olan süre zarfında geçen zaman sizin toplam gebelik haftanızı vermektedir. Ödeme açısından ve yasal hafta sınırı açısından son adet tarihini bilmeniz oldukça önemlidir
  • İşleme gelmeden önce mutlaka varsa kronik bir hastalığınızı, kullandığınız ilaçlarınızı bizimle paylaşmalısınız. Kan sulandırıcı coraspin tarzı ilaçlar işlemi etkileyebilen ilaçlar olmakla birlikte yakın zamanda kullanımınız varsa mutlaka bize danışmanız gerekir.
  • Yakın zamanda gerçekleşen doğumunuz (sezaryen veya normal doğum) fark etmeksizin mutlaka bizimle paylaşmalısınız çok nadirde olsa bazen gebelik kesesi sezaryen yerine yerleşme olasılığı vardır. İşlem öncesi ultrason ile yapılacak olan muayene sonucu doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.

Kürtaj İşlemi Sadece İstenmeyen Gebeliğin Sonlandırılması Mıdır?

Elbette değildir. Kürtaj sadece istenmeyen gebelik sonlandırmak için uygulanan bir işlem değil aynı zamanda devamı arzulanan ancak tıbbi sebeplerle mümkün olmayan ya da boş kese, fetüsün canlı olmayışı gibi sebeplerle sonlanmak zorunda olan gebeliklerin temizlenmesinde ya da tıbbi olarak rahim içinde gözlemlenen kanlı alan, yabancı cisim gibi şeylerden parça alıp incelemek amacıyla da kürtaj işlemi yapılabilir. Bu durum tamamen doktorun hastanın durumunu değerlendirmesi ile alakalıdır. Doktor tıbben gerek görürse kürtaj doktor tavsiye etmesi sonucunda patolojik amaçla yapılır.

VAKUM KÜRTAJ YAPILAN YERLER;

  • Kürtaj yapan muayenehanelerde
  • Kürtaj yapan devlet hastanelerinde
  • Kürtaj yapan kliniklerde
  • Kürtaj yapan özel hastanelerde, işlem yapılmaktadır.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem sonrası ilk 15 dakika sizi dinlenme odamızda dinlendiriyoruz, siz kendinize geldiğinizde günlük yaşantınıza devam edebileceksiniz.  İşlem sonrası 20 gün cinsel ilişki yasağı var, 20 gün havuz, deniz, jakuzi, hamam yasağımız var, ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekir içeri su kaçırılmaması gerekir işlem bölgesini su ve sabundan uzak tutmalısınız. İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. İlk 15 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir, aklınıza takılan şeylerde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz