Kürtaj

İzmir Kürtaj, İzmir Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır. İşlem yaklaşık 6-8 dakika arasında biten bir işlemdir. Bu işlem için gerekli olan birkaç husus vardır.

İzmir kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Kürtaj işlemi öncesinde şu hususlara dikkat etmek önemlidir:

 • Eğer işlem anestezi altında yapılacaksa, işleme gelmeden en az 5 saat boyunca aç ve susuz olmanız gereklidir. Anestezi altında yapılan işlemlerde midenin boş olması önemlidir.
 • İşleme gelmeden önce gebelik haftanızı kabaca bilmek önemlidir. Gebelik haftasını hesaplamak için son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak bugüne kadar geçen süreyi hesaplayabilirsiniz. Bu bilgi ödeme ve yasal hafta sınırları açısından önemlidir.
 • Eğer kronik bir hastalığınız varsa veya kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa, mutlaka bunları doktorunuzla paylaşmalısınız. Özellikle kan sulandırıcı gibi etkileyebilecek ilaçları kullanıyorsanız doktorunuza danışmalısınız.
 • Yakın zamanda geçirdiğiniz doğum (sezaryen veya normal doğum) durumundan bağımsız olarak, doktorunuzla bu durumu paylaşmalısınız. Nadiren de olsa gebelik kesesi sezaryen yerine yerleşebilir. İşlem öncesi ultrason muayenesi ile doktorunuz size detaylı bilgi verecektir.

Kürtaj İşlemi Yalnızca İstenmeyen Gebelikler İçin Mi Yapılır? Hayır, kürtaj yalnızca istenmeyen gebelikleri sonlandırmak için kullanılan bir işlem değildir. Aynı zamanda tıbbi nedenlerle devam etmeyen gebelikleri temizlemek veya rahim içindeki kanlı alanları, yabancı cisimleri incelemek amacıyla da kullanılabilir. Bu tür durumlar tamamen doktorun hastanın sağlık durumunu değerlendirmesi sonucunda karar verilir. Doktor tıbbi gereklilik olduğunu düşünürse, kürtajı tıbbi amaçlarla tavsiye edebilir.

Vakum Kürtaj Hangi Yerlerde Yapılır?

Vakum kürtaj işlemi farklı sağlık kuruluşlarında yapılabilir. Bunlar arasında:

 • Kürtaj yapan muayenehaneler
 • Kürtaj yapan devlet hastaneleri
 • Kürtaj yapan klinikler
 • Kürtaj yapan özel hastaneler bulunmaktadır. İşlem bu kuruluşlarda gerçekleştirilmektedir.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kürtaj işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

 • İşlem sonrası ilk 15 dakika dinlenme odasında geçirilir, ardından kendinize geldiğinizde günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.
 • İşlem sonrası 20 gün boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Ayrıca 20 gün boyunca havuz, deniz, jakuzi ve hamama girmemek önerilir.
 • İlk 2 hafta boyunca ayakta duş almanız gereklidir ve bu süreçte işlem bölgesini su ve sabundan uzak tutmalısınız.
 • Size reçete edilen antibiyotiği düzenli olarak kullanmalısınız.
 • İşlem sonrası ilk 15 gün içinde ara ara kanama ve ağrılar normaldir. Bu kanamalar adet kanaması değildir ve bu durum normaldir. Ancak aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Doktor tavsiyesi ve kontrolü altında işlem sonrası dikkatli olmak önemlidir.

İzmir Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz