Kürtaj

Çanakkale Kürtaj, Çanakkale Kürtaj Fiyatları

Kürtaj rahim içerisinde yerleşmiş gebeliğin tahliyesi anlamına gelmektedir. Kürtaj sadece gebelik için değil bazı tıbbi sebepler için de yapılmaktadır. İstenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması rahim duvarının kalınlaşması yoğun adet kanamaları adet kanının dışarıya atılamaması anne karnında ölmüş fetüs sebepler ile de kürtaj işlemine başvurulmaktadır.

Çanakkale kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Vakum Kürtaj

Vakum kürtaj işlemi yaklaşık olarak 5-6 dakika sürer ve işlem sırasında anestezi uygulanır. Bu nedenle hastalarımız işlem sonrası yaklaşık 20-25 dakika dinlenir ve günlük yaşantılarına dönebilirler. Vakum kürtaj yöntemi için sedasyon veya lokal anestezi tercih edilmektedir. Genellikle sedasyon yöntemi tercih edilmektedir. Lokal anestezi durumunda hasta işlem sırasında kasık ağrısı hissedebilir, ancak bu yöntemi daha önce normal doğum yapmış kadınlar genellikle rahatça tolere edebilirler. Sedasyon ise hastayı tamamen uyutur ve işlem sırasında herhangi bir şey hissetmezsiniz. Sedasyon, bir anestezi uzmanı tarafından uygulanır. Hasta kolundan damar yolu açılır ve ilaç verilir. Hasta sadece 5 saniye içinde derin bir uykuya dalacaktır. İşlem tamamlandığında hasta uyanır ve dinlenme odasına alınır. Hasta yaklaşık 15-20 dakika dinlendikten sonra kendini iyi hissederse muayenehaneden ayrılabilir. Vakum kürtaj işlemi Op.Dr. Uzay Yıldırım tarafından gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında hasta jinekolojik muayene masasına yatırılır. Hasta uyutulduktan sonra işlem başlar. Rahim ağzından rahime ulaşmak için plastik bir kanül kullanılır. Kanülün diğer ucuna vakum enjektörü bağlanır. Bu negatif basınçlı enjektör sayesinde rahim içindeki gebelik materyali temizlenir. Rahim içinde gebeliğe ait herhangi bir kalıntı kalmayana kadar işlem tekrarlanır. İşlem tamamlandığında ultrason ile kontrol edilir ve ardından hasta uyandırılır. Rahim ağzı dar olan hastalarda, kanülün rahim ağzına girebilmesi için bir dilatasyon aleti kullanılır. Kürtaj işlemi sırasında nadir de olsa rahim delinmesi, şiddetli kanama, gebeliğin tamamen alınamaması veya rahim içinde parça kalması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle işlem, tek kullanımlık aletler ve steril koşullarda gerçekleştirilir.

Kürtaj İşlemine Hazırlık Kürtaj işlemine gelmeden önce tıbbi geçmişinizi, sürekli kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz. Eğer işlem sırasında anestezi uygulanacaksa, işlemden en az 5 saat öncesinden aç kalmalı ve su dahil hiçbir şey yememelisiniz. Eğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuzun önerdiği şekilde işlemden 3 gün önce bu ilaçları kesmelisiniz, aksi halde şiddetli kanama riski artabilir.

Kürtajda Yasal Süreç Kürtaj işlemi, 10 haftayı aşan gebeliklerde yasal olarak yapılmamaktadır. Ancak anne sağlığını tehlikeye sokabilecek durumlar veya bebekte ciddi sağlık sorunları varsa, birden fazla doktorun onayıyla işlem yapılabilir. 18 yaşından büyük her kadın kendi rızası ile kürtaj olabilir. Ancak 18 yaşından küçükler, anne veya babalarıyla gelmelidirler, aksi takdirde işlem gerçekleştirilmez. Muayenehanemizde hastaların gizliliğine büyük önem verilmektedir ve hasta bilgileri sadece doktorlar arasında paylaşılır.

Vakum Kürtaj Sonrası Kürtaj sonrasında rahim kasılmalarına bağlı olarak kasık ağrısı yaşanabilir ve ayrıca kanama ve parça düşürme gibi durumlar da görülebilir. İşlem sonrasında enfeksiyon riskini azaltmak için cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır ve vajinaya su değdirilmemelidir. İlk 2-3 hafta ayakta duş alınmalı ve havuz, deniz gibi yerlere girilmemelidir. Doktorunuzun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalısınız, çünkü antibiyotikler enfeksiyon riskini azaltmak için önemlidir. İşlem sonrası 10-15 gün arasında bir ultrason ile kürtaj kontrolü yapılmalıdır.

Vakum Kürtaj Yapan Yerler Kürtaj işlemi, devlet hastanelerinde, muayenehanelerde, özel hastanelerde ve kliniklerde yapılmaktadır.

Çanakkale Vakum Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz