Kürtaj

Çanakkale Kürtaj, Çanakkale Kürtaj Fiyatları

Kürtaj rahim içerisinde yerleşmiş gebeliğin tahliyesi anlamına gelmektedir. Kürtaj sadece gebelik için değil bazı tıbbi sebepler için de yapılmaktadır. İstenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması rahim duvarının kalınlaşması yoğun adet kanamaları adet kanının dışarıya atılamaması anne karnında ölmüş fetüs sebepler ile de kürtaj işlemine başvurulmaktadır.

Çanakkale kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vakum Kürtaj

Vakum kürtaj işlemi 5-6 dakikada biter. İşlem sırasında anestezi alınacağı için hastamız işlem sonrası 20-25 dakika dinlenir ve günlük yaşantısına geri döner. Vakum kürtaj yönteminde sedasyon yada lokal anestezi uygulanır. Genellikle sedasyon yöntemini tercih ediyoruz. Lokal anestezide hasta tamamen uyumaz ve işlem sırasında kasık ağrısı hisseder. Lokal anesteziyi birden fazla normal doğumu olan kadınlar rahatlıkla tolere ediyor. Sedasyonda kadın tamamen uyutulur işlem sırasında herhangi bir şey hissetmez. Sedasyon dediğimiz anestezi uykunun derin hali gibidir. Anestezi uzmanımız tarafından uygulanır. Hastanın kolundan damar yolu açılır ve ilaç verilir. Hasta 5 saniye içerisinde derin uykuya dalar. İşlem bittikten sonra hasta uyandırılır ve dinlenme odasına alınır. Hasta 15-20 dakika dinlenir ver kendini iyi hissedince muayenehanemizden çıkar. Vakum kürtaj muayenehanemiz de Op.Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. İşlem için hasta jinekolojik masaya alınır. Hasta uyuduktan sonra işleme başlanır. Rahim ağzından, rahime ulaşmak için pipete benzeyen plastik kanül sokulur. Kanülün elde kalan ucuna da vakum enjektörü yerleştirilir. Enjektördeki negatif basınç sayesinde rahim içerisindeki gebelik temizlenir. Rahim içerisinde gebeliğe ait parça kalmadığından emin olana kadar bu işlem tekrarlanır. İşlem bittikten sonra ultrason ile bakılır ve sonrasında hasta uyandırılır. Rahim ağzı dar olan kadınlarda kanülün rahim ağzından girebilmesi için buji dediğimiz aletle dilatasyon yapılır. Kürtaj işleminde rahim delinmesi, şiddetli kanama, gebeliğin alınamaması, rahim içerisinde parça kalması gibi risklerle çok sık olmasa da karşılaşabiliriz. İşlemde enfeksiyona sebebiyet vermemek için tek kullanımlık aletler kullanıyoruz. Steril koşullarda işleminizi bitiriyoruz.

Kürtaja gelmeden önce tıbbi geçmişinizi, sürekli kullandığınız ilaçlarınızı doktora bildirmelisiniz. Anestezi uygulaması yapılacak ise kürtajdan 5 saat öncesinden aç olmalısınız su ve sigarada dahil bir şey yiyip içmemelisiniz. Aspirin kan sulandırıcı türevi ilaç kullanımı var ise doktor kontrolünde işlemden 3 gün önce kesmelisiniz. Aksi halde kürtaj işleminde şiddetli kanama riski artar.

Kürtajda Yasal Süreç

 Kürtaj işlemi, 10 haftayı geçen gebeliklerde yasal olmadığı için yapılmaz. Ancak gebelikte sorun var ve anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum var ise birden fazla doktor onayı ile işlem yapılabilir. Evli veya bekar 18 yaşını geçmiş her kadın kendi rızası ile kürtaj olabilir.

18 yaşından küçükler ancak anne ya da baba ile gelmelidirler. Aksi halde işlem yapılmaz. Muayenehanemiz de hasta gizliliğine özen gösterilmektedir. Hasta hakkında bilgiler doktor-arasında kalmaktadır. Başka bir kişi ile paylaşılmaz.

Vakum Kürtaj Sonrası

Kürtaj sonrasında rahim kasılmalarına bağlı kasık ağrısı görülebilir bununla beraber kanama parça düşürme gibi durumlarda görülebilir.

Enfeksiyon oluşturabilecek durumlardan uzak durulmalıdır. Yani işlemden sonra 3 hafta cinsellik olmamalıdır. Vajinaya su değdirilmemelidir. 2-3 hafta ayakta duş alınmalı, havuza denize girilmemelidir. Doktorun reçete edeceği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Antibiyotik oluşabilecek enfeksiyonlara bariyer görevi gördüğü için oldukça önemlidir. Bu yüzden mutlaka sabah akşam günde iki adet tok karnına kutu bitene kadar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İşlemden sonra ki 10-15 gün aralığında ultrason ile kürtaj kontrolü yapılmaktadır.

Vakum Kürtaj Yapan Yerler

 Kürtaj işlemi; kürtaj yapan devlet hastanelerinde, muayenehanelerde, kürtaj yapan özel hastanelerde ve kliniklerde yapılmaktadır.

Çanakkale Vakum Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz