Kürtaj

Bursa Kürtaj, Bursa Kürtaj Fiyatları

Kürtaj, rahim içerisine yerleşmiş gebeliklerin tıbbi teknik ve yöntemler kullanılarak temizlenme işlemidir. Günümüzde kürtaj işlemi için en yaygın olarak kullanılan yöntem vakumlu kürtaj yöntemidir. Eskiden kürtaj işlemi için metal küreteler kullanılırdı bu da risk oranını artırırdı. Artık günümüzde kullanılan vakum kürtaj yöntemi riskler en aza indirilir.

Bursa kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

BURSA VAKUM KÜRTAJ İŞLEMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Vakum Kürtaj Süreci

Kürtaj işlemi öncesi hasta öncelikle muayene edilir. Eğer rahim içinde gebelik teyit edilirse, kürtaja başlanır. Kürtaj işlemi öncesinde hasta sedasyon anestezisi ile uyutulur. Sedasyon, uyku anestezisidir ve hasta işlem sırasında ağrı veya acı hissetmez. Anestezi uygulaması tamamlandıktan sonra kürtaj işlemine geçilir. İşlem yapılacak bölge özel bir solüsyon ile steril edilir. Plastik bir spekulum ile rahim ağzı görünür hale getirilir. Rahim ağzına plastik bir kanül ile girilir ve bu kanüller, gebelik haftasına göre farklı numaralara sahiptir. Daha ileri gebelik haftalarında daha büyük kanüller kullanılır. Eğer hastanın rahim ağzı dar ise, kanülün girebilmesi için dilatasyon yapılabilir. Kanül rahime yerleştirildikten sonra karmen enjektörü ile negatif basınç uygulanarak gebelik sonlandırılır. Hasta uyandırılmadan önce ultrason ile rahim içinde parça kalmadığından emin olunur. Ardından işlem tamamlanır ve hasta uyandırılır. Hasta dinlenme odasında 15-20 dakika kadar dinlendikten sonra kendini iyi hissettiğinde günlük yaşamına geri dönebilir. Kürtaj işlemi için tek kullanımlık malzemeler ve steril koşullar kullanılır.

Kürtaj Öncesi Süreç

Kürtaj işlemi, genellikle sedasyon anestezisi ile yapıldığı için işlem öncesinde aç olmanız gerekmektedir. İşlem öncesinde en az 5 saat boyunca hiçbir şey yememeli ve içmemelisiniz, bu su dahil her türlü sıvıyı içermektedir. Ayrıca tıbbi geçmişiniz, kronik hastalıklarınız, sürekli kullandığınız ilaçlar ve sigara, alkol gibi alışkanlıklarınız hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Kürtaj Sonrası Süreç

Kürtaj işlemi sonrasında, doktor tarafından reçete edilen antibiyotik ve ağrı kesicileri düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Ağrı şiddeti arttığında ağrı kesici ilaç alabilirsiniz. İşlem sonrası 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır, ayrıca vajinaya su temasından kaçınılmalıdır. İlk 2-3 hafta boyunca ayakta duş alınmalı, havuza, denize girmemeli ve vajinayı sabunla yıkamamalısınız. İşlem sonrası 10-15 gün aralığında bir ultrason ile kontrol yapılmalıdır.

Kürtaj İşlemi ve Gebelikten Korunma

Kürtaj işlemi, gebelikten korunma yöntemi olarak tercih edilmemelidir. Gebelikten korunmanın daha etkili ve sağlıklı yolları vardır. Bu nedenle kürtaj işlemi öncesinde ve sonrasında gebelikten korunma yöntemleri hakkında doktorunuzdan bilgi almalısınız. Spiral, etkili bir korunma yöntemi olabilir ve kürtaj sonrasında rahim içine yerleştirilebilir. Spiral takılmadan önce ve sonrasında doktorunuzun önerilerine uymalısınız.

Unutmayın ki hiçbir korunma yöntemi %100 etkili değildir, ancak en uygun ve etkili yöntemi doktorunuzla görüşerek belirlemelisiniz.

Bursa Vakum Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz