Kürtaj

Bilecik Kürtaj, Bilecik Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi rahim içi yerleşmiş gebeliğin alınması durumuna denir. Kadının kendini anne olmak için hazır hissetmediği, olumsuz hayat şartları ya da istenmeyen gebelik durumlarında her kadın kendi rızası ile bu işlemi 18 yaşını doldurmuş ise yaptırabilir. Evli olan kadınlar eşinin rızası ile de bu işlemi yaptırabilir. Fakat unutulmamalıdır ki kadının kendi bedeninde söz hakkı olan tek kişidir.

Bilecik kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj İşlemi Yasal Süreci

18 yaşını doldurmamış hastalar için anne veya baba refakati ve onayı gereklidir. Evli kadınlar, eşlerinin onayıyla bu işlemi yaptırabilirler. Ancak evli olmayan kadınlar, başka birinin onayına ihtiyaç duymadan bu işlemi gerçekleştirebilmelidir.

Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Kürtaj işlemi, ağrılı bir işlem olduğundan, normal doğum yapmamış hastalarımıza sedasyon anestezisi uygulanmaktadır. Bu nedenle işlem öncesinde midesinizin tamamen boş olması gerekmektedir. İşlem öncesinde en az 5 saat boyunca su dahil hiçbir şey yememeli ve içmemelisiniz, bunun su ve sigara dahil her türlü sıvıyı içerdiğini unutmayın.

Her tıbbi işlemin riskleri olduğu gibi kürtaj işleminin de riskleri vardır, ancak bu riskler oldukça düşüktür. Rahim delinmesi, içeride parça kalması veya işlem sonrası şiddetli kanama gibi durumlar çok nadir görülür.

İşlem sonrası ilk 2 hafta boyunca ayakta duş almanız gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun ile temas etmemeniz önemlidir. Oturarak duş almamalı, havuza, denize, jakuziye girmemelisiniz. Cinsel ilişkiye girmek için işlem sonrası ilk 3 hafta boyunca ara vermelisiniz. Tüm bu önlemler, enfeksiyon riskini azaltmak amacıyla alınır.

Kürtaj işlemi sonrası doktorunuz size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edecektir. Bu ilaçları düzenli olarak kullanmanız önemlidir. Ayrıca işlem sonrası dönemde oluşan kanamalar ve ağrılar, her bireyde farklılık gösterebilir. İşlem sonrası ağrı ya da kanama yaşarsanız, doktorunuzun size reçete ettiği ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Kürtaj sonrası ilk 2 hafta boyunca ayakta duş alınmalıdır, bu enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olur.
  • İşlem sonrası 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.
  • Havuza, denize, jakuziye girmemeli ve vajinal bölgeyi su ve sabunla yıkamamalısınız.
  • Doktorunuz size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edecektir, bu ilaçları düzenli olarak kullanmalısınız.
  • İşlem sonrası kasık ağrısı gibi adet sancısına benzer ağrılar normaldir. Bu ağrıları hafifletmek için reçete edilen ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.

 Bilecik Kürtaj Fiyatları

 Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna göre, yaşına göre, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz