Kürtaj

Bilecik Kürtaj, Bilecik Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi rahim içi yerleşmiş gebeliğin alınması durumuna denir. Kadının kendini anne olmak için hazır hissetmediği, olumsuz hayat şartları ya da istenmeyen gebelik durumlarında her kadın kendi rızası ile bu işlemi 18 yaşını doldurmuş ise yaptırabilir. Evli olan kadınlar eşinin rızası ile de bu işlemi yaptırabilir. Fakat unutulmamalıdır ki kadının kendi bedeninde söz hakkı olan tek kişidir.

Bilecik kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj İşlemi Yasal Süreci

Henüz 18 yaşını doldurmamış hastalarda anne ya da baba refakati ve onayı olmak zorundadır. Evli kadınlar eşlerinin de onayı ile bu işlemi yaptırabilir. Ama evlide olsa her kadın bu işlemi başka birinin onayına ihtiyaç olmadan yapılabilmelidir.

 Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olduğundan dolayı yakın zamanda normal doğumu olmayan hastalarımıza sedasyon anestezi altında uygulanmaktadır. Anestezi işlemi uygulanacağı için hastanın midesinin tamamen boş olması gerekir. 5 saat boyunca su ve sigara da dahil olmak üzere hiçbir şey yiyip içmemesi gerekir. İşlem bittikten sonra sizi hemen uyandırıyoruz ve kendinize gelene kadar 10 -15 dakika dinlendiriyoruz. Tıbben her işlemin riski olduğu gibi kürtaj işleminin de riski vardır. Rahim delinmesi, içeride parça kalması, işlem sonrası gelişebilecek şiddetli kanama vb durumlarda çok düşük bir ihtimal olsa dahi vardır.

İşlem sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun ile temas ettirmemelisiniz. Oturarak duş almamalısınız, havuza, denize, jakuziye vs girmemelisiniz. İşlem sonrası cinsel hayatınıza 3 hafta ara vermelisiniz. Bütün bu tedbirler işlem sonrası olası oluşabilecek enfeksiyon riski için alınan bir önlemdir.

Kürtaj işlemi sonrası doktorunuz tarafından size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilecektir. Doktorunuz nasıl kullanmamız gerektiği hakkında detaylı bilgiyi size verecektir. İlk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması durumu oldukça normaldir. İşlemden kaynaklı olan ağrı ve kanama işlem sonrası hastada hiç görülmeyebilir de. Her iki durumu da normal karşılıyoruz. Kürtaj işlemi sonrası oluşan kanamalar(lekelenmeler) adet kanaması değildir, işlemden kaynaklı ara kanamadır. İşlem sonrası oluşan ağrınız var ise mutlaka doktorunuzun size reçete ettiği ağrı kesiciyi kullanmanız gerekir.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Kürtaj sonrası hasta ilk 2 hafta ayakta duş almalıdır. Bunun en temel nedeni olası enfeksiyon riskinden korunmaktır.
  • İşlemi takip eden ilk 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır
  • İşlem sonrası 2 hafta, havuza, denize, jakuziye girilmemelidir.
  • Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı işlem sonrası da ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir. Her bünye aynı olmadığı için, bu iki durumu da normal kabul ediyoruz.
  • İşlem sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz, antibiyotiğinizi mutlaka kutu bitene kadar düzenli olarak kullanmalısınız. Nasıl kullanmanız gerektiğine doktorunuz detaylı bilgi verecektir.
  • İşlem sonrası bir takım adet sancısına benzer kasık ağrısı olabilir. Bu durum normaldir. Ağrılarınızın olması durumunda reçetenizde yer alan ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.

 Bilecik Kürtaj Fiyatları

 Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna göre, yaşına göre, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz