Kürtaj

Balıkesir Kürtaj, Balıkesir Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, özel kliniklerde, hastanelerin kadın doğum bölümünde ve özel hastanelerde yapılan bir işlemdir. Hasta gizliliği açısından kliniğimizde bu konuda çok hassas olmakla birlikte, hijyen ve öz veri ile çalışmaktayız.  Güvenilir ve steril bir ortamda yapılırsa, kürtaj işleminin bütün riskleri en aza indirilmektedir.

Balıkesir kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işleminin ortalama süresi 5-10 dakika arasında sürmektedir, işlem sırasında sedasyon anestezi ile hastamızı uyutmak için Anestezi doktorumuzu çağırıyoruz, 5 dakikalık derin uyku hali olarak da bu anesteziyi tanımlayabiliriz. İşlem sırasında uyuduğunuz için hiçbir şey hissetmiyorsunuz, işlem bitince hemen sizi uyandırıyoruz ve biraz kendinize gelebilmeniz uyku halini atabilmeniz için sizi dinlendiriyoruz,  kendinizi iyi hissettiğinizde sizi kaldırıyoruz, günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Şehir dışından kürtaj işlemi için gelen hastalar yaklaşık 45 dakikasını bu işlem için ayırabilirler.

Kan Uyuşmazlığı Nedir? Nasıl Önlem Alınır?

 Gebelikte annenin kan grubu negatif babanın kan grubu pozitif olduğu durumlarda kan uyuşmazlığı yani rh uygunsuzluğu durumu söz konusu olur. Kan uyuşmazlığı söz konusu olduğu durumlarda ve önlemi alınmadığı zaman bebek de, sarılık annemi kalp yetmezliği gibi hastalıklar görülme riski artar ve hatta bazen ölümle bile sonuçlanabilen durumlar söz konusu olabilir. Bu sebeple kürtaj işlemi yapıldığında mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapılarak bu konuda gerekli önlem alınmış olur.Unutulmamalıdır ki bu iğne ileride ki gebeliklerin sağlığında önemli rol oynar.

 Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • İşlem sonrası ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrının olması da olmaması da normaldir, bu kanamalar işlemden kaynaklı kanamalar, adet kanaması değildir,
  • İşlemi takip eden 3-6 hafta arası adet olmanızı öngörüyoruz fakat 6. haftaya kadar olmama ihtimaliniz var, 6. haftadan sonra da eğer adet olmazsanız mutlaka iletişime geçiniz.
  • İşlem sonrasındaki 10-15 gün arasında mutlaka kontrol için muayenehanemize gelmenizi tavsiye ediyoruz.
  • İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağınız vardır, bu yasağın sebebi işlem sonrası oluşabilecek bir enfeksiyonu önlemektir.
  • Kürtaj işlemi sonrası size verilen reçetedeki antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ve ağrınız olduğu zaman reçetede de yazan ağrı kesiciyi mutlaka içmenizi öneriyoruz tabi bütün bu ilaç kullanımı hakkında size detaylı bilgi verilecektir.

İşlem sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınmalı, havuza, denize, jakuziye vb. girilmemesini istiyoruz, unutulmamalıdır ki bütün bunlar işlem sonrası oluşabilecek enfeksiyonları en aza indirmektedir.

 Balıkesir Gebelik Haftası Hesaplama

 Gebelik haftası hesaplamada son adetin ilk günü mutlaka bilinmelidir. Son adet tarihinin ilk günü ve şu anki güne kadar olan süreç tahmini gebelik haftasını verebilir. İdrar ve kan tahmini bir hafta verirken, ultrason ile yapılan muayene hafta ile ilgili net sonucu verecektir. Yapılan ultrason ile muayene düzenli adet gören bir kadın için son adet tarihine göre hesaplanan haftadan 8-10 gün az ya da fazla çıkabilir. Bu normaldir. Kürtaj işlemi kliniğimizde yapılmaktadır, gelmeden 1 gün önce mutlaka randevu alınız.

 Balıkesir Kürtaj Fiyatları

 Kürtaj fiyatları hastanın sağlık durumuna göre, yaşına göre, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz