Kürtaj

Balıkesir Kürtaj, Balıkesir Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, özel kliniklerde, hastanelerin kadın doğum bölümünde ve özel hastanelerde yapılan bir işlemdir. Hasta gizliliği açısından kliniğimizde bu konuda çok hassas olmakla birlikte, hijyen ve öz veri ile çalışmaktayız.  Güvenilir ve steril bir ortamda yapılırsa, kürtaj işleminin bütün riskleri en aza indirilmektedir.

Balıkesir kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj İşleminin Süresi ve Kan Uyuşmazlığı

Kürtaj işleminin ortalama süresi 5-10 dakika arasında değişmektedir. İşlem sırasında sedasyon anestezisi kullanarak hastayı uyutmak için anestezi uzmanımızı çağırıyoruz. Bu anestezi, yaklaşık 5 dakikalık derin bir uyku hali sağlar. Bu nedenle işlem sırasında hiçbir şey hissetmezsiniz. İşlem tamamlandığında hemen uyanırsınız ve biraz dinlenme süresi verilir. Kendinizi iyi hissettiğinizde, günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Şehir dışından gelen hastalar için işlem süresi yaklaşık 45 dakikayı kapsayabilir.

Kan uyuşmazlığı, gebelikte anne ve baba arasındaki kan gruplarındaki uyumsuzluk durumunda ortaya çıkar. Bu durumda, bebekte sarılık, kalp yetmezliği gibi sağlık sorunları riski artar ve nadiren ölüme yol açabilir. Bu nedenle kürtaj işlemi sırasında kan uyuşmazlığına karşı önlem alınması gerekmektedir. İşlem sırasında bu önlemi alarak ilerideki gebeliklerin sağlığını korumuş olursunuz.

Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • İşlem sonrası ilk 15 gün boyunca ara ara kanamanın ve ağrının olması ya da olmaması normaldir. Bu kanamalar işlem nedeniyle oluşan kanamalardır ve adet kanaması değildir.
  • İşlem sonrasında 3-6 hafta içinde adet görmeniz beklenir, ancak 6. haftadan sonra hala adet görmediyseniz mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.
  • İşlem sonrası ilk 10-15 gün içinde doktorunuzun tavsiye ettiği kontrole gitmeniz önemlidir.
  • İşlem sonrası ilk 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Bu süreç, enfeksiyon riskini azaltmak amacıyla önemlidir.
  • Doktorunuz size verilen antibiyotiği düzenli olarak kullanmalı ve ağrı hissettiğinizde reçetede yazan ağrı kesiciyi kullanmalısınız. Bu ilaçların kullanımıyla ilgili doktorunuz size detaylı bilgi verecektir.
  • İşlem sonrası ilk 2 hafta boyunca ayakta duş alınmalıdır. Havuza, denize, jakuziye girmemelisiniz. Bu önlemler, enfeksiyon riskini en aza indirmeye yardımcı olur.

Gebelik haftası hesaplamak için son adetin ilk gününü bilmek önemlidir. Son adet tarihinin ilk günü ve şu anki tarih arasındaki süre, tahmini gebelik haftasını verir. İdrar ve kan testleri tahmini bir sonuç verirken, ultrason muayenesi daha kesin bir sonuç sağlar. Ancak ultrason muayenesi sonucunda, düzenli adet gören bir kadın için son adet tarihine göre hesaplanan gebelik haftasından 8-10 gün sapma olabileceğini unutmayın. Bu durum normaldir. Kürtaj işlemi, kliniğimizde yapılmaktadır ve gelmeden bir gün önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir.