Kürtaj

Diyarbakır Kürtaj, Diyarbakır Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi istenmeyen rahim içi yerleşmiş gebeliğin sonlandırılmasına denir. Bazen bu durum istenilen gebelik olmasına rağmen anne karnında bebeğin gelişmemesi sonucu da kürtaj yapılmaktadır. Kürtaj işlemi patolojik inceleme gerektiği zaman parça alınması gerektiği durumlarda da yapılan bir tıbbı işlemdir.

Diyarbakır kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj İşleminin Süresi Ne kadardır? Süreç Nasıldır?

Kürtaj işleminin süresi 5-10 dakikadır. Kürtaj işlemi genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılmaktadır. Genel anestezi ile yapılacak ise işlem hastanın yaklaşık 5 saat aç ve susuz olması gerekmektedir. Midenin tamamen boş olması amaçlanmaktadır. Genel anestezi yani Sedasyon anestezi derin uyku halidir, kolunuzdan açılan damar yolu ile ilaç verilir ve işlem süresince hasta uyur hiçbir şey hissetmez. Lokal anestezi bölgesel uyuşturmadır, genelde normal doğum ile yakın zamanda doğumu olan hastaların daha çok tercih ettiği anestezi türüdür.

Kürtaj İşlemi İçin Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Adet gecikmesi sonucu gebelik şüphesi ile kliniğimize gelmeden önce tahmini gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak geçen süre zarfında kaç hafta ve gün olduğunu hesaplayarak yaklaşık gebelik haftanızı bulabilirsiniz. En net ve doğru sonucu veren kan testi ile belli olan gebelik testinin, kanda bakılan beta-hcg değeriniz yaklaşık haftanızı vermektedir. Gebelik haftasını net olarak sadece ultrason ile muayene sonucu belli olmaktadır. Bir kadın doğum hekimi tarafından yapılan ultrason sonucu sizin kaç haftalık hamile olduğunuzu belli etmektedir.

Kürtaj İşlemi İçin Yasal Süre Var mıdır?

Kürtaj işlemi için 18 yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırabilir, evli olan kadınlar ise eş rızası ile bu işlemi tek başına gelip yaptırabilirler. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır. Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinikler ve kürtaj yapan muayenehanelerde bu işlem yapılabilir. Kürtaj doktor tavsiyesi üzerine tıbbi sebeplerden dolayı hastanede yapılması gerekebilir. Ama normal şartlarda gerekli donanım ve tecrübeye sahip olan  muayenehanelerde yapılabilir. Kliniğimiz ve ekip arkadaşlarımız ile bu işlem için gerekli tüm tedbirleri almaktayız, gerekli donanımlara sahip olan kliniğimizde hasta gizliliği, mahremiyeti ön planda tutularak bu işlem yapılmaktadır.

 Kürtaj İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlemin uygulanma şekline göre yani anestezi durumuna göre aç ve susuz olması gerekir.  Kronik hastalıkları var ise mutlaka sağlık öyküsünü ve kullanılan ilaçları var ise doktorunuz ile paylaşmanız gerekmektedir. Anestezi alınacaksa ilaçların içilip içilmemesi durumu Anestezi doktorumuza danışıp sizi bilgilendireceğiz.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem sonrası ilk 15 dakika sizi dinlenme odamızda dinlendiriyoruz, siz kendinize geldiğinizde günlük yaşantınıza devam edebileceksiniz.  İşlem sonrası 20 gün cinsel ilişki yasağı var, 20 gün havuz, deniz, jakuzi, hamam yasağımız var, ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekir içeri su kaçırılmaması gerekir işlem bölgesini su ve sabundan uzak tutmalısınız. İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. İlk 15 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir, aklınıza takılan şeylerde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diyarbakır  Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz