Kürtaj

Gümüşhane Kürtaj, Gümüşhane Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi rahim içi yerleşmiş gebeliğin alınması durumuna denir. Kadının kendini anne olmak için hazır hissetmediği, olumsuz hayat şartları ya da istenmeyen gebelik durumlarında her kadın kendi rızası ile bu işlemi 18 yaşını doldurmuş ise yaptırabilir. Evli olan kadınlar eşinin rızası ile de bu işlemi yaptırabilir. Fakat unutulmamalıdır ki kadının kendi bedeninde söz hakkı olan tek kişidir.

Gümüşhane kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Gümüşhane Kürtaj İşlemi

 Kürtaj İşleminin Süresi Ne kadardır? Nasıldır?

İşlem yaklaşık 5-10 dakika arası sürmektedir. Hasta eğer anestezi altında bu işlemi olmak istiyorsa İşlem süresince hasta uyur ve hiçbir şey hissetmez. Kürtaj işlemi genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılmaktadır. Genel anestezi ile yapılacak ise işlem hastanın yaklaşık 5 saat aç ve susuz olması gerekmektedir. Midenin tamamen boş olması amaçlanmaktadır. Genel anestezi yani Sedasyon anestezi derin uyku halidir, kolunuzdan açılan damar yolu ile ilaç verilir ve işlem süresince hasta uyur hiçbir şey hissetmez. Lokal anestezi bölgesel uyuşturmadır, genelde normal doğum ile yakın zamanda doğumu olan hastaların daha çok tercih ettiği anestezi türüdür. Rahim ağzı normal doğum esnasında genişleyip gevşemesinden kaynaklı işlem esnasında ağrı ve acıyı asta hissetmeyebilir. Lokal anestezi bölgesel uyuşma sağlamasından kaynaklı hasta işlem esnasında en az acı hissedebilmesi amaçlanmaktadır.

Genelde normal doğumu birden fazla olan kadınların sıklıkla tercih ettiği anestezi türü olan Lokal anestezi işlem süresinin de kısa olmasıyla birlikte daha tolere edebilir bir hal almaktadır.

Kürtaj İşlemi İçin Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Gebelik haftası hesaplanırken bilinmesi gereken tek husus son adet tarihinin ilk günüdür. Son adet tarihinin ilk gününden bugüne kadar olan süre size kabaca gebelik haftanızı verir.  En net ve doğru sonucu veren kan testi ile belli olan gebelik testinin, kanda bakılan beta-hcg değeriniz yaklaşık haftanızı vermektedir. Gebelik haftasını net olarak sadece ultrason ile muayene sonucu belli olmaktadır. Bir kadın doğum hekimi tarafından yapılan ultrason sonucu sizin kaç haftalık hamile olduğunuzu belli etmektedir.

 Kürtaj İşlemi Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemin uygulanma şekline göre yani anestezi durumuna göre aç ve susuz olması gerekir.  Kronik hastalıkları var ise mutlaka sağlık öyküsünü ve kullanılan ilaçları var ise doktorunuz ile paylaşmanız gerekmektedir. Anestezi alınacaksa ilaçların içilip içilmemesi durumu Anestezi doktorumuza danışıp sizi bilgilendireceğiz. İşlem için kliniğimize geldiğinizde doktorunuz tarafından ultrason ile muayene edilip işleme uygunsanız, işleme geçilecektir. İşlem sonrası kendinize geldiğiniz andan itibaren günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İlk iki hafta ayakta duş alınması gerekir, enfeksiyon riskinden dolayı havuza, denize, jakuziye vs girmemesi önerilir. İşlem sonrası 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır. İşlem sonrası rahim toparlanması gerekmektedir. Oluşabilecek enfeksiyon riskinden dolayı mutlaka bu yasağa uymanız gerekir. Eğer 3 hafta sonra korunmazsanız tekrar hamile kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Kürtaj işlemi doğum kontrol yöntemi değildir. İşlemi takip eden ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. İşlemden kaynaklı oluşan bu kanamalar adet kanaması değildir. Ara ara lekelenmeler veyahut adet kanamasına benzer kanamaların olması normaldir.  İşlem sonrası hiç kanama ve ağrı olmayabilir de. İşlem sonrası regl dönemi 3-6 hafta arasında olmasını öngörüyoruz fakat toplam 6. hafta yani 45 güne kadar adet gecikmesinin olması normaldir. İşlem sonrası toplam 47. güne gelmiş ve hala adet olamamışsanız mutlaka bir muayene olmanızda fayda var. İşlem sonrası 10-15 gün aralığında ücretsiz kontrolümüz bulunmaktadır.

Gümüşhane Kürtaj Fiyatları Nedir?

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz


Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.