Kürtaj

Giresun Kürtaj, Giresun Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi rahim içi yerleşmiş gebeliğin alınması durumuna denir. Kadının kendini anne olmak için hazır hissetmediği, olumsuz hayat şartları ya da istenmeyen gebelik durumlarında her kadın kendi rızası ile bu işlemi 18 yaşını doldurmuş ise yaptırabilir. Evli olan kadınlar eşinin rızası ile de bu işlemi yaptırabilir. Fakat unutulmamalıdır ki kadının kendi bedeninde söz hakkı olan tek kişidir.

Giresun kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Giresun Kürtaj İşlemi

Kürtaj işlemi Ankara’daki muayenehanemizde gerçekleştirilmektedir. Bu işlem, yaklaşık olarak 5-8 dakika sürmektedir ve dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

Kürtaj işlemi öncesinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Eğer işlem anestezi altında yapılacaksa, işlem için en az 5 saat boyunca aç ve susuz bir şekilde gelmelisiniz. Anestezi altında yapılan işlemlerde boş bir mide önemlidir.
  • İşleme gelmeden önce gebelik haftanızı kabaca bilmeniz önemlidir. Gebelik haftası hesaplaması, son adet tarihinizin ilk gününden bu yana geçen süreyi baz alarak yapılır. Ödeme ve yasal hafta sınırları açısından son adet tarihini bilmek önemlidir.
  • İşleme gelmeden önce kronik bir hastalığınızı veya kullandığınız ilaçları mutlaka bizimle paylaşmalısınız. Kanı sulandıran ilaçlar gibi bazı ilaçlar işlemi etkileyebilir, bu nedenle doktorunuza bu konuda danışmanız önemlidir.
  • Yakın zamanda geçirdiğiniz doğum (sezaryen veya normal doğum fark etmeksizin) hakkında bilgi vermelisiniz. Nadiren de olsa, gebelik kesesi sezaryen yerine farklı bir yere yerleşebilir. İşlem öncesinde ultrason muayenesi yapılacak ve doktorunuz size detaylı bilgi verecektir.

Kürtaj İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj işlemi eğer sedasyon anestezisi altında yapılacaksa, işlem öncesinde yaklaşık 5 saat boyunca aç olmanız gerekmektedir. İşlem sırasında uyuyacağınız için midenizin boş olması önemlidir. Kronik bir hastalığınız varsa veya ilaç kullanıyorsanız (örneğin, coraspin gibi), mutlaka sağlık geçmişinizi doktorunuza bildirmelisiniz. Doktorunuz, işlem sırasındaki ilaç kullanımı konusunda size rehberlik edecektir. Bu kararı almak, tamamen doktorunuz ve hastanın ortak bir kararı olmalıdır. Kan sulandırıcı ve benzeri ilaçlar, kanın pıhtılaşmasını engelleyebilir ve bu nedenle işlem sırasında ciddi kanamalara yol açabilir. Bu nedenle doktorunuza bu ilaçları kullanıp kullanmadığınızı mutlaka bildirmelisiniz.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • İşlem sonrasında kendinizi iyi hissettiğinizde günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.
  • İlk iki hafta boyunca ayakta duş almanız gerekmektedir; enfeksiyon riski nedeniyle havuz, deniz veya jakuziye girmemelisiniz.
  • İşlem sonrası 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. İşlem sonrası rahim iyileşmesi gerektiği için bu yasağa uymanız önemlidir. Enfeksiyon riskini azaltmak için bu kısıtlamaya kesinlikle uyulmalıdır. Ayrıca, kürtaj işlemi bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır.
  • İşlem sonrası ilk 15 gün içinde ara sıra kanama ve ağrılar normaldir. Bu kanamalar adet kanaması değildir; ara sıra lekelenmeler veya adet benzeri kanamalar normaldir. Ancak işlem sonrası hiç kanama ve ağrı olmayabilir.
  • İşlem sonrası adet dönemi genellikle 3-6 hafta içinde başlamalıdır, ancak 6. haftaya kadar gecikme normaldir. İşlem sonrası 46. veya 47. günlerde hala adet olmazsanız, mutlaka bir doktora danışmalısınız.
  • İşlem sonrası 10-15 gün içinde ücretsiz bir kontrol sağlıyoruz.

Giresun Kürtaj Fiyatları

Her klinik ve hastane, kendi ücret politikasını belirleyebilir ve evli çiftler bu işlemi devlet hastanelerinde ücretsiz olarak da yaptırabilirler. Kürtaj işlemi, 18 yaşını doldurmuş her kadının kendi rızasıyla yaptırabileceği bir işlemdir ve yasal hafta sınırları 10 haftadır.