Kürtaj

Giresun Kürtaj, Giresun Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi rahim içi yerleşmiş gebeliğin alınması durumuna denir. Kadının kendini anne olmak için hazır hissetmediği, olumsuz hayat şartları ya da istenmeyen gebelik durumlarında her kadın kendi rızası ile bu işlemi 18 yaşını doldurmuş ise yaptırabilir. Evli olan kadınlar eşinin rızası ile de bu işlemi yaptırabilir. Fakat unutulmamalıdır ki kadının kendi bedeninde söz hakkı olan tek kişidir.

Giresun kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Giresun Kürtaj İşlemi

Kürtaj işlemi Ankara’da muayenehanemizde yapılmaktadır. İşlem yaklaşık 5-8 dakika arasında biten bir işlemdir. Bu işlem için gerekli olan birkaç husus vardır.

Kürtaj işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

  • İşlem anestezi altında olacaksa mutlaka 5 saat aç ve susuz bir şekilde işleme gelinmesi gerekmektedir. Anestezi altında olacak işlem için midenin boş olması amaçlanmaktadır.
  • İşleme gelmeden önce gebelik haftanızı kabaca bilmeniz önemlidir. Gebelik haftası hesaplama şu şekilde yapılır, son adet tarihinizin ilk günü baz alınarak bugüne kadar olan süre zarfında geçen zaman sizin toplam gebelik haftanızı vermektedir. Ödeme açısından ve yasal hafta sınırı açısından son adet tarihini bilmeniz oldukça önemlidir
  • İşleme gelmeden önce mutlaka varsa kronik bir hastalığınızı, kullandığınız ilaçlarınızı bizimle paylaşmalısınız. Kan sulandırıcı coraspin tarzı ilaçlar işlemi etkileyebilen ilaçlar olmakla birlikte yakın zamanda kullanımınız varsa mutlaka bize danışmanız gerekir.
  • Yakın zamanda gerçekleşen doğumunuz (sezaryen veya normal doğum) fark etmeksizin mutlaka bizimle paylaşmalısınız çok nadirde olsa bazen gebelik kesesi sezaryen yerine yerleşme olasılığı vardır. İşlem öncesi ultrason ile yapılacak olan muayene sonucu doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.

Kürtaj İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj işlemi eğer sedasyon anestezi ile olacaksa öncesi yaklaşık 5 saat açlık gerekmektedir. İşlem süresince uyuyacağınızdan dolayı, midenizin boş olması gerekmektedir. Kronik bir rahatsızlığınız kullandığınız ilaçlar var ile (coraspin vs) gibi mutlaka işleme gelmeden önce sağlık öykünüz hakkında doktorunuzu bilgilendiriniz. Doktorunuz kullandığınız ilaçlar hakkında işlemin gidişatını etkileyebilecek ilaçlarınızı kullanmamanız gerektiğini size söyleyebilir. Bu durumu tamamen doktor ile hastanın yönetebilmesi gerekir. Basit bir ilaç olarak gözükse de kan sulandırıcı vb. muadil ilaçların kanı cıvıklaştırma özelliği bulunmasından dolayı işlem esnasından yoğun kanama ve kanamanın durmaması gibi durumlara sebebiyet vermektedir. Bu nedenden dolayı doktorunuzu mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • İşlem sonrası kendinize geldiğiniz andan itibaren günlük yaşantınıza dönebilirsiniz,
  • İlk iki hafta ayakta duş alınması gerekir, enfeksiyon riskinden dolayı havuza, denize, jakuziye vs girmemesi önerilir.
  • İşlem sonrası 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır. İşlem sonrası rahim toparlanması gerekmektedir. Oluşabilecek enfeksiyon riskinden dolayı mutlaka bu yasağa uymanız gerekir.
  • İşlemi takip eden ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. İşlemden kaynaklı oluşan bu kanamalar adet kanaması değildir. Ara ara lekelenmeler veyahut adet kanamasına benzer kanamaların olması normaldir. İşlem sonrası hiç kanama ve ağrı olmayabilir de.
  • İşlem sonrası regl dönemi 3-6 hafta arasında olmasını öngörüyoruz fakat toplam 6. hafta yani 45 güne kadar adet gecikmesinin olması normaldir. İşlem sonrası toplam 46. 47. güne girmiş ve hala adet olamamışsanız mutlaka bir muayene olmanızda fayda var.
  • İşlem sonrası 10-15 gün aralığında ücretsiz kontrolümüz bulunmaktadır.

Kürtaj Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır. Özel kliniklerde kürtaj yapılmaktadır. Ankara’da kürtaj yapan yerlerden bir diğeri de devlet hastaneleridir.  Kürtaj işlemi tamamen gizlilik politikamıza ve hasta mahremiyetine önem verilerek kliniğimizde yapılmaktadır.

Giresun Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.