Kürtaj

Gaziantep Kürtaj, Gaziantep Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi istenmeyen rahim içi yerleşmiş gebeliğin sonlandırılmasına denir. Bazen bu durum istenilen gebelik olmasına rağmen anne karnında bebeğin gelişmemesi sonucu da kürtaj yapılmaktadır. Kürtaj işlemi patolojik inceleme gerektiği zaman parça alınması gerektiği durumlarda da yapılan bir tıbbı işlemdir.

Gaziantep kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Gaziantep Kürtaj İşlemi

Kürtaj işlemi Ankara’da muayenehanemizde yapılmaktadır. İşlem yaklaşık 5-8 dakika arasında biten bir işlemdir. Bu işlem için gerekli olan birkaç husus vardır.

Kürtaj işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

  • İşlem anestezi altında olacaksa mutlaka 5 saat aç ve susuz bir şekilde işleme gelinmesi gerekmektedir. Anestezi altında olacak işlem için midenin boş olması amaçlanmaktadır.
  • İşleme gelmeden önce mutlaka varsa kronik bir hastalığınızı, kullandığınız ilaçlarınızı bizimle paylaşmalısınız. Kan sulandırıcı coraspin tarzı ilaçlar işlemi etkileyebilen ilaçlar olmakla birlikte yakın zamanda kullanımınız varsa mutlaka bize danışmanız gerekir.
  • Yakın zamanda gerçekleşen doğumunuz (sezaryen veya normal doğum) fark etmeksizin mutlaka bizimle paylaşmalısınız çok nadirde olsa bazen gebelik kesesi sezaryen yerine yerleşme olasılığı vardır. İşlem öncesi ultrason ile yapılacak olan muayene sonucu doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.
  • İşleme gelmeden önce gebelik haftanızı kabaca bilmeniz önemlidir. Gebelik haftası hesaplama şu şekilde yapılır, son adet tarihinizin ilk günü baz alınarak bugüne kadar olan süre zarfında geçen zaman sizin toplam gebelik haftanızı vermektedir. Ödeme açısından ve yasal hafta sınırı açısından son adet tarihini bilmeniz oldukça önemlidir.

Kürtaj işlemi için yakın zamanda normal doğumunuz varsa lokal anestezi altında bu işlemi hiç uyumadan da yaptırabilirsiniz. Birden fazla normal doğumu olan kadınlar bazen bu işlem için uyuma gereği duymazlar. Lokal anestezi bölgesel uyuşma sağlayacağı için 5 dakika içinde bitecek olan bu işlem süresi açısından bu durumu daha tolere edebilir kılmaktadır.

Kürtaj işlemi için yakın zamanda gerçekleşen sezaryen doğumunuz varsa veya daha önceden hiç doğumunuz yoksa bu işlem sizin için Sedasyon anestezi ile olmanız açısından uygun olacaktır. Sedasyon anestezi derin uyku halidir hasta işlem süresince uyur ve işlem bittikten hemen sonra uyandırılıp eski haline döner. Hasta kendine gelince bir müddet dinlendirilir sonrasında günlük yaşantısına kaldığı yerden devam eder.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Kürtaj işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • İşlem sonrası kendinize geldiğiniz andan itibaren günlük yaşantınıza dönebilirsiniz,
  • İlk iki hafta ayakta duş alınması gerekir, enfeksiyon riskinden dolayı havuza, denize, jakuziye vs girmemesi önerilir.
  • İşlem sonrası 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır. İşlem sonrası rahim toparlanması gerekmektedir. Oluşabilecek enfeksiyon riskinden dolayı mutlaka bu yasağa uymanız gerekir. Eğer 3 hafta sonra korunmazsanız tekrar hamile kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Kürtaj işlemi doğum kontrol yöntemi değildir.
  • İşlemi takip eden ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. İşlemden kaynaklı oluşan bu kanamalar adet kanaması değildir. Ara ara lekelenmeler veyahut adet kanamasına benzer kanamaların olması normaldir. İşlem sonrası hiç kanama ve ağrı olmayabilir de.
  • İşlem sonrası regl dönemi 3-6 hafta arasında olmasını öngörüyoruz fakat toplam 6. hafta yani 45 güne kadar adet gecikmesinin olması normaldir. İşlem sonrası toplam 46. 47. güne gelmiş ve hala adet olamamışsanız mutlaka bir muayene olmanızda fayda var.
  • İşlem sonrası 10-15 gün aralığında ücretsiz kontrolümüz bulunmaktadır.

Gaziantep Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.