Kürtaj

Karaman Kürtaj, Karaman Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi yaklaşık 5-10 dakika arasında biten bir işlemdir. Bu işlemin yapılma amacı istenmeyen gebeliğin sonlanması veya istenilmesi arzu edilen gebeliğin bir takım olumsuzluklar sonucu devam edememesidir.

Karaman kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Nedir bu olumsuzluklar gelin şöyle açıklayalım;

 • Gebelik kesesinin boş olması yani gebelik ürünü olan embriyonun gelişmemesi
 • Gebelik ürünü olan embriyonun kalp atışının olmaması
 • Gebeliğin olması gereken ölçümler ve haftada olmaması, büyümemesi ve gelişiminin durması
 • Yoğun kanama sonucu düşük olması ve içeride parça kalması gibi durumlar ve,
 • Doktor tavsiyesi üzerine rahimden patolojik örneğin alınabilmesi durumlarda da kürtaj yapılabilmektedir.

Kürtaj işlemi daha önceden doğumu olmayan kadınlar için sedasyon anestezi eşliğinde yapılması önerilmelidir. Ancak birden fazla normal doğumu olan kadınların eğer arzu ederse lokal anestezi ile de bu işlem yapılabilmektedir. Normal doğum ile yakın zamanda doğumu olan kadının bu işlem için uyuması çok gerekmeyebilir. Rahim ağzı normal doğum esnasında genişleyip gevşemesinden kaynaklı işlem esnasında ağrı ve acıyı asta hissetmeyebilir. Lokal anestezi bölgesel uyuşma sağlamasından kaynaklı hasta işlem esnasında en az acı hissedebilmesi amaçlanmaktadır.

Kürtaj İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj işlemi eğer sedasyon anestezi ile olacaksa öncesi yaklaşık 5 saat açlık gerekmektedir. İşlem süresince uyuyacağınızdan dolayı, midenizin boş olması gerekmektedir. Kronik bir rahatsızlığınız kullandığınız ilaçlar var ile (coraspin vs) gibi mutlaka işleme gelmeden önce sağlık öykünüz hakkında doktorunuzu bilgilendiriniz. Doktorunuz kullandığınız ilaçlar hakkında işlemin gidişatını etkileyebilecek ilaçlarınızı kullanmamanız gerektiğini size söyleyebilir. Bu durumu tamamen doktor ile hastanın yönetebilmesi gerekir. Basit bir ilaç olarak gözükse de kan sulandırıcı vb. muadil ilaçların kanı cıvıklaştırma özelliği bulunmasından dolayı işlem esnasından yoğun kanama ve kanamanın durmaması gibi durumlara sebebiyet vermektedir. Bu nedenden dolayı doktorunuzu mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • İşlem sonrası kendinize geldiğiniz andan itibaren günlük yaşantınıza dönebilirsiniz,
 • İlk iki hafta ayakta duş alınması gerekir, enfeksiyon riskinden dolayı havuza, denize, jakuziye vs. girmemesi önerilir.
 • İşlem sonrası 3 hafta cinsel ilişki yasağı vardır. İşlem sonrası rahim toparlanması gerekmektedir. Oluşabilecek enfeksiyon riskinden dolayı mutlaka bu yasağa uymanız gerekir.
 • İşlemi takip eden ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. İşlemden kaynaklı oluşan bu kanamalar adet kanaması değildir. Ara ara lekelenmeler veyahut adet kanamasına benzer kanamaların olması normaldir. İşlem sonrası hiç kanama ve ağrı olmayabilir de.
 • İşlem sonrası regl dönemi 3-6 hafta arasında olmasını öngörüyoruz fakat toplam 6. hafta yani 45 güne kadar adet gecikmesinin olması normaldir. İşlem sonrası toplam 46. 47. güne girmiş ve hala adet olamamışsanız mutlaka bir muayene olmanızda fayda var.
 • İşlem sonrası 10-15 gün aralığında ücretsiz kontrolümüz bulunmaktadır.

Kürtaj Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır. Özel kliniklerde kürtaj yapılmaktadır. Ankara’da kürtaj yapan yerlerden bir diğeri de devlet hastaneleridir.  Kürtaj işlemi tamamen gizlilik politikamıza ve hasta mahremiyetine önem verilerek kliniğimizde yapılmaktadır.

Karaman Kürtaj Fiyatları

   • (Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

    Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

    Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.