Kürtaj

Edirne Kürtaj, Edirne Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi rahim içi yerleşimli olan gelişimin durmuş olması veyahut istenmeyen gebeliğin alınması işlemine denir. Kürtaj işlemi gebelik 10 haftaya kadar yapılması gereken bir işlemdir. 18 yaşından küçük olmadıkça kürtaj her kadının yasal hakkıdır.

Kürtaj işlemi günümüzde sık kullanılan vakum ile kürtaj yöntemi ile yapılmaktadır.

Edirne kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vakum ile kürtaj yöntemi en güncel, en sık kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Kürtaj işlemi her şey yolunda gittiği müddetçe yaklaşık 7-10 dakika içinde biten bir işlemdir. Tıpta her şeyin bir riski vardır, hiçbir şey %100 garanti vermemektedir. Bundan dolayı kürtaj işleminin de riskleri yok dersek yanlış yapmış oluruz. Kürtaj işlemi öncesi doktorunuz size detaylı bilgi verecektir.

 • Rahim delinmesi,
 • Ateş ya da enfeksiyonel durumlar,
 • Regl kanamasından daha yoğun bir şekilde kanama ile karşılaşmak,
 • Rahim içinde parça kalması,
 • Gebeliğin devam etmesi,
 • Anestezi bazlı bazı komplikasyonlar,
 • Beklenmeyen bir durumda ya da sizi endişelendiren herhangi bir durumda mutlaka iletişime geçiniz. Bu riskler sıklıkla karşılaşılan riskler olmamakla birlikte her tıbbi işlem gibi kürtajın da riskleri vardır.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj işlemi sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun değmemesi gerekir. İşlem sonrası ilk 15-20 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. Bu kanamalar işlemden kaynaklı kanama olmasından dolayı endişe etmenize gerek yoktur. İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağınız bulunmaktadır. Kürtaj işlemi sonrası regl döneminiz 3-6 hafta aralığında olacaktır. Toplam 6. haftaya kadar adet olmama ihtimaliniz var ve bu durum normal. 6. haftayı geçen bir sürece girmiş ve hala adet olmamışsanız mutlaka muayene olmanızda fayda vardır.  İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka doktorunuzun size anlattığı gibi kullanmalısınız, antibiyotik kullanımının asıl amacı işlem sonrası oluşabilecek olası enfeksiyonlardan dolayı bariyer görevi yapmaktır. İşlem sonrası ilk 2 hafta ara ara ağrıların olması olası ve doğal bir durumdur, korkmanıza gerek yoktur. Reçetenizde yer alan ağrı kesicinizi mutlaka ağrınız olduğunda içmelisiniz.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Başlıca Şöyledir;

 • Kürtaj sonrası hasta ilk 15 gün ayakta duş almalıdır. Bunun en temel nedeni olası enfeksiyon riskinden korunmaktır.
 • İşlemi takip eden ilk 21 gün kadar cinsel ilişki yasağı vardır
 • İşlem sonrası 2 hafta, havuza, denize, jakuziye girilmemelidir.
 • Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı işlem sonrası da ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir. Her bünye aynı olmadığı için, bu iki durumu da normal kabul ediyoruz.
 • İşlem sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz, antibiyotiğinizi mutlaka kutu bitene kadar düzenli olarak kullanmalısınız. Nasıl kullanmanız gerektiğine doktorunuz detaylı bilgi verecektir.
 • İşlem sonrası bir takım adet sancısına benzer kasık ağrısı olabilir. Bu durum normaldir. Ağrılarınızın olması durumunda reçetenizde yer alan ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.

Edirne Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler.