Kürtaj

Denizli Kürtaj, Denizli Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, özel kliniklerde, hastanelerin kadın doğum bölümünde ve özel hastanelerde yapılan bir işlemdir. Hasta gizliliği açısından kliniğimizde bu konuda çok hassas olmakla birlikte, hijyen ve öz veri ile çalışmaktayız. Güvenilir ve steril bir ortamda yapılırsa, kürtaj işleminin bütün riskleri en aza indirilir.

Denizli kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Gebelik Haftası Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Gebelik haftası hesaplanırken ilk olarak son adet tarihinizi belirlemeniz gerekmektedir. Son adet tarihinden itibaren geçen gün sayısı, gebelik haftasını tahmin etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca kanda yapılan gebelik testi de gebelik haftası hesaplamasına yaklaşık bir fikir verebilir. Ancak unutmayın ki, gebelik haftası hakkında kesin bir sonuca ancak ultrason muayenesi ve ölçümleri sonucunda ulaşabilirsiniz.

Kürtaj İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kürtaj işlemi sonrasında ilk 2 hafta boyunca ayakta duş almanız önerilir. İşlem bölgesine su ve sabun temasından kaçının. İlk 15-20 gün süresince ara sıra kanama ve ağrılar yaşamanız normaldir. Bu kanamaların nedeni işlem kaynaklı olabilir, bu yüzden endişelenmeye gerek yoktur. İşlem sonrasında ilk 3 hafta boyunca cinsel ilişkiyi önlemelisiniz. Kürtaj sonrası regl döneminizin 3-6 hafta arasında olabileceğini unutmayın. 6. haftaya kadar adet olmamanız normal bir durumdur. Ancak bu süreyi geçerseniz, mutlaka bir doktora başvurmanız önemlidir.

Size verilen antibiyotiği doktorunuzun talimatlarına uygun bir şekilde kullanmalısınız. Antibiyotikler, işlem sonrası olası enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olur. İlk 2 hafta boyunca ara sıra ağrılar yaşamanız doğal bir durumdur ve endişelenmenize gerek yoktur. Ağrı kesici ilacınızı sadece ağrı hissettiğinizde kullanmalısınız.

Kan Uyuşmazlığı ve İğne Uygulaması Eğer şu anki gebelikte anne adayının kan grubu Rh (-) negatif ve baba adayının kan grubu Rh (+) pozitif ise, Rh uygunsuzluğu riski söz konusu olabilir. Bu durumda, ilerideki gebeliklerde bebekte kalıcı sağlık sorunlarına yol açabilecek kan uyuşmazlığı riski bulunabilir. Bu nedenle, bu önemli durumu önlemek için işlem sırasında mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması önerilir. Eğer işlem sırasında iğneyi yaptırmak istemiyorsanız, işlem sonrası 72 saat içinde bu iğneyi yaptırmak ilerideki gebelikleriniz için daha sağlıklı olacaktır.

Denizli Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.