Kürtaj

Denizli Kürtaj, Denizli Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, özel kliniklerde, hastanelerin kadın doğum bölümünde ve özel hastanelerde yapılan bir işlemdir. Hasta gizliliği açısından kliniğimizde bu konuda çok hassas olmakla birlikte, hijyen ve öz veri ile çalışmaktayız. Güvenilir ve steril bir ortamda yapılırsa, kürtaj işleminin bütün riskleri en aza indirilir.

Denizli kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Gebelik Haftası Hesaplaması Nasıldır?

Gebelik haftası hesaplanırken son adet tarihinin başlangıcının  bilinmesi gerekmektedir. Son adet tarihinden bugüne kadar geçen gün sayısı   bize gebelik haftası ile ilgili rakamsal bir tahmin imkanı sağlar. Kanda bakılacak gebelik testi de hafta hesaplaması için tahmini bir fikir vermektedir. Ama unutulmaması gerekir ki, gebelik haftası ile ilgili net sonuca ancak ultrason ile yapılan muayene ve ölçümler sonucunda ulaşılır.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj işlemi sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekmektedir. İşlem bölgesine su ve sabun değmemesi gerekir. İşlem sonrası ilk 15-20 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir. Bu kanamalar işlemden kaynaklı kanama olmasından dolayı endişe etmenize gerek yoktur. İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağınız bulunmaktadır. Kürtaj işlemi sonrası regl döneminiz 3-6 hafta aralığında olacaktır. Toplam 6. haftaya kadar adet olmama ihtimaliniz var ve bu durum normal. 6. haftayı geçen bir sürece girmiş ve hala adet olmamışsanız mutlaka muayene olmanızda fayda vardır.  İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka doktorunuzun size anlattığı gibi kullanmalısınız, antibiyotik kullanımının asıl amacı işlem sonrası oluşabilecek olası enfeksiyonlardan dolayı bariyer görevi yapmaktır. İşlem sonrası ilk 2 hafta ara ara ağrıların olması olası ve doğal bir durumdur, korkmanıza gerek yoktur. Reçetenizde yer alan ağrı kesicinizi mutlaka ağrınız olduğunda içmelisiniz.

Kan Uyuşmazlığı ve İğnesi

Mevcut gebelikte annenin kan grubunun Rh (-) negatif  ve babanın kan grubunun Rh (+) pozitif olduğu duruma Rh uygunsuzluğu denir. Bu durumlarda anne adayı ileride yeniden gebe kalmak istediğinde sonlandırılan bu gebelikte ki kan uyuşmazlığından kaynaklı kalıcı rahatsızlıkların doğacak bebek de ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Böylesine önemli durumlarda, bu hastalıkları önlemek amacıyla işlem sırasında mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması uygun olur. Eğer işlem esnasında yaptırmak istemezse hasta işlemden sonra 72 saat içerisinde bu iğneyi vurdurması ilerideki gebeliklerinde sorun yaşanmaması adına fayda sağlayacaktır.

Denizli Kürtaj Fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.