Kürtaj

Kahramanmaraş Kürtaj, Kahramanmaraş Kürtaj Fiyatları

Kürtaj nedir?

Kürtaj rahim içerisinde ki gebeliğin tıbbı müdahale ile sonlandırılması işlemidir.

Kürtaj işleminde kullanılan yöntem nedir?

Kürtaj işleminde vakumlu kürtaj yöntemini kullanıyoruz. Vakumlu kürtaj yönteminde rahime zarar verme riski yoktur. Günümüzde de yaygın olarak kullanılan yöntemdir.

Kahramanmaraş kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Vakumlu kürtaj işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Tek kullanımlık pipet benzeri plastik kanüller, rahim içine yerleştirilir. Kanülün dışında, vakumlu bir enjektör bulunur. Enjektörün negatif basıncı kullanılarak rahim içindeki gebelik çıkarılır. Rahim içinde parça kalmadığından emin olana kadar bu işlem tekrarlanır.

Kürtaj işlemi sırasında ağrı hisseder miyim?

Kürtaj, genellikle ağrılı ve sancılı bir işlemdir. Bu nedenle, hastanın isteğine veya tıbbi durumuna bağlı olarak lokal anestezi veya sedasyon anestezi uyguluyoruz. Sedasyon anestezisi sırasında işlem süresince uyuyorsunuz ve herhangi bir şey hissetmiyorsunuz. İşlem tamamlandığında sizi hemen uyandırıyoruz ve günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Lokal anestezi, işlem yapılacak bölgeyi uyuşturur.

Kürtaj işlemi risk içerir mi?

Tıpkı diğer tıbbi işlemlerde olduğu gibi, kürtaj işleminin de riskleri vardır. Bu riskler arasında enfeksiyon, rahim içinde parça kalması, gebeliğin tamamen temizlenememesi, rahim içi kanama ve rahim delinmesi gibi durumlar bulunabilir. Ancak bu tür komplikasyonlar nadiren görülür. Muayenehanemiz, işlemin steril koşullarda ve uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesiyle riskleri en aza indirmek için çaba sarf eder.

Sezaryen doğumdan sonra bir yıl içinde olan ve kanama riski taşıyan kadınlara işlemi hastane ortamında yapmayı öneriyoruz.

Kürtaj işlemi nerede yapılır?

Kürtaj işlemi, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, kliniklerde ve muayenehanelerde gerçekleştirilebilir.

Kürtaj işlemi ne kadar sürer?

Kürtaj işlemi genellikle ortalama 10 dakika sürer. İşlem sonrası 15-20 dakika boyunca sizi dinlendiriyoruz, ve kendinizi iyi hissettiğinizde ayrılabilirsiniz. Kürtaj işlemi için yaklaşık olarak 30-40 dakika ayırmanız yeterlidir. Eğer başka bir şehirden geliyorsanız, günübirlik seyahat düzenlemeniz mümkün olabilir. Seyahat, kürtaj işlemine engel değildir.

Kürtaj işlemi için yasal sınırlamalar nelerdir?

Kürtaj işlemi, gebelik haftası 10’u geçmediği sürece isteğe bağlı olarak yapılabilir. Evli kadınların, eşlerinin onayını alması gerekmektedir. Ancak bizim görüşümüze göre, 18 yaşını aşmış her kadın, kendi isteğiyle kürtaj yaptırabilir. Kadınlar, kendi bedenleri ve sağlıklarıyla ilgili kararları kendileri verebilirler. 18 yaşından küçük reşit olmayan kişiler ise anne veya baba refakati ile işlem yaptırabilirler. Gebelik 10 haftayı geçtiyse, anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum varsa veya sağlıklı bir gebelik değilse, ancak bir heyet raporu ile işlem yapılabilir.

Kürtaj sonrası süreç nasıl işler?

Kürtaj sonrasında, 10-15 gün içinde kontrol muayenesine gelmeniz önerilir. İşlem sonrasında size reçete edilen antibiyotikleri ve ağrı kesicileri düzenli olarak kullanmalısınız. Kürtaj sonrasında regl ağrısına benzer ağrılar, kanama veya lekelenme görülebilir. Şiddetli ağrı ve kanama durumunda doktorunuza başvurmanız önemlidir. İlk iki hafta boyunca havuz, deniz ve hamam gibi enfeksiyon riski taşıyan aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ayrıca, ilk üç hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılması önerilir.

Kürtaj işlemi sırasında spiral takılabilir mi?

Kürtaj işlemi sırasında, işlemin tamamlandığından emin olduktan sonra spiral takılabilir.