Kürtaj

Kahramanmaraş Kürtaj, Kahramanmaraş Kürtaj Fiyatları

Kürtaj nedir?

Kürtaj rahim içerisinde ki gebeliğin tıbbı müdahale ile sonlandırılması işlemidir.

Kürtaj işleminde kullanılan yöntem nedir?

Kürtaj işleminde vakumlu kürtaj yöntemini kullanıyoruz. Vakumlu kürtaj yönteminde rahime zarar verme riski yoktur. Günümüzde de yaygın olarak kullanılan yöntemdir.

Kahramanmaraş kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vakumlu kürtaj nasıl yapılır?

Tek kullanımlık pipete benzeyen plastik kanüller rahim içerisine sokulur. Kanülün dışta kalan kısmına vakumlu enjektör takılır. Enjektördeki negatif basınç ile rahim içerisinde ki gebelik alınır. Rahim içerisinde parça kalmadığından emin olana kadar bu işlem tekrarlanır.

Kürtaj işleminde ağrı hisseder miyim?

Kürtaj ağrılı ve acılı bir işlemdir. Bu nedenle hastanın isteğine veya tıbbı durumu uygun ise lokal ya da sedasyon anestezisi uyguluyoruz. Sedasyon anestezisinde uykunuzun derin halini düşünebilirsiniz. İşlem süresinde uyuyorsunuz herhangi bir şey hissetmiyorsunuz. İşle biter bitmez uyandırıyoruz ve günlük yaşantınıza geri döne biliyorsunuz. Lokal anestezi ise bölgesel olarak uyuşturmaktır. Sadece işlem yapacağımız bölgeyi uyuşturuyoruz. Anestezi uygulaması muayenehanemiz de uzman anestezi doktorumuz tarafından yapılmaktadır.

Kürtaj işleminde risk var mıdır?

Tıbbı her işlem gibi kürtaj işleminde de riskler vardır ;

  • enfeksiyon
  • rahim içerisinde parça kalması
  • gebeliğin rahim içerisinden temizlene memesi
  • rahim de kanama
  • rahim delinmesi

gibi durumlar olabilir. Fakat sıklıkla karşılaştığımız durumlar değildir. Muayenehanemiz de riskleri en hafife indirmek için steril koşullarda ve uzman kadromuz ile işlemleriniz sağlıklı bir şekilde sonuçlandırıyoruz.

Bir yıldan kısa süre önce sezaryen doğum yapmış ve kanama riski bulunana kadınlarda işlemi hastane koşullarında yapmayı öneriyoruz.

Kürtaj işlemi nerede yapılır?

Kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan özel hastanelerde, kürtaj yapan muayenehanelerde ve kürtaj yapan kliniklerde işlem yapılabilir.

Kürtaj ne kadar sürer?

Kürtaj, ortalama 10 dakika süren bir işlemdir. İşlem olduktan sonra 15-20 dakika hastamız kendini iyi hissedene kadar dinlendiriyoruz. Kürtaj işlemi için 30-40 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Eğer il dışından gelecekseniz günübirlik geliş gidiş programı yapabilirsiniz. Kürtaj işleminde seyahate engel bir durum yoktur.

Kürtaj işleminde yasal sınır var mıdır?

Kürtaj işlemi, gebelik haftası 10’u geçmediği sürece isteğe bağlı yapılmaktadır. Evli olan kadınlarda eş rızası gerekmektedir. Bizim fikrimiz 18 yaşını geçmiş her kadın kendi isteği ile kürtaj yaptırabilir. Her kadın kendi bedeni ile ilgili herhangi birinden rıza almak zorunda değildir.

Henüz reşit olmamış 18 yaşından küçük hastalarımızın anne ya da baba refakati gereklidir.

10 haftayı geçmiş gebeliklerde, eğer anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum varsa veya sağlıklı bir gebelik değilse ancak heyet raporu ile işlem yapılabilir.

Kürtaj sonrası nasıl bir süreç olur?

 Kürtaj sonrasında 10-15 gün içerisinde kontrol muayenemiz oluyor. İşlem sonrası reçete edilen antibiyotik ve ağrı kesici düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Kürtaj sonrasında regl ağrısına benzer ağrılar bununla beraber kanama veya lekelenmeler görülebilir. Eğer şiddetli ağrı ve kanama olursa hastamızın bizimle iletişime geçmesini istiyoruz.

Kürtaj sonrası ilk iki hafta havuz, deniz, hamam gibi enfeksiyona neden olabilecek aktivitelerden uzak durulmalı. Bu süreçte ancak ayakta duş almalısınız.

İlk üç hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.

Kürtaj sırasında spiral takılır mı?

İşlem sırasında, işlemin bittiğinden ultrason muayenesi ile emin olduğumuz zaman ardından spiralde takılabilir.

Kahramanmaraş kürtaj fiyatları nedir?

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Muayenehanemiz de hasta gizliliği esastır. Hasta ile ilgili bilgiler ancak doktor hasta arasındadır.