Kürtaj

Karabük Kürtaj

Karabük Kürtaj, Karabük Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj (küretaj), rahim içerisine yerleşmiş yabancı materyalin temizlenmesi kazınması anlamına gelmektedir. İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında, başlamış fakat yoluna devam etmemiş gebeliklerin sonlandırılmasında, gerçekleşen bir düşük sonrası rahim içerisinde kalan parçaların temizlenmesinde, rahim içerisinde patolojik olarak incelenmesi gereken bir parça ya da kanamalı bir alan tespit edildiğinde kürtaj işlemi yapılarak içerisi temizlenir.

Kürtaj her ne kadar kazıma anlamı taşısa da günümüzde artık bu eski usül, risk oranı yüksek olan, ağrı ve kanama ihtimali de daha yüksek olan yöntem kullanılmamaktadır. 

Gebelik sonlandırmak için kürtaj yapan doktorlar artık yaygın olarak vakumlu kürtaj işlemi ile gebeliği sonlandırır.

Kliniğimizde kürtaj işlemi vakumlu kürtaj yöntemi kullanılarak ağrısız, acısız, temiz ve güvenilir bir ortamda, hasta gizliliği ön planda tutularak yapılmaktadır.

Karabük kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Gebe Olduğumu Nasıl Anlarım?

Evde yapılan idrar testi, bir klinik ya da hastanede vereceğiniz kan örneği sonucu gebelik olup olmadığı hakkında size bilgi verecektir. Bir jinekolog tarafından yapılan ultrason ile muayene sonucu da gebeliğin net haftasını öğrenebilirsiniz.

Karabük’te Kürtaj Yapan Yerler

Kliniğimizde on iki haftayı geçmemiş tüm gebelikler kürtaj işlemi ile sonlandırılır.

Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinikler, kürtaj yapan muayenehanelerde bu işlem yapılmaktadır.

Kürtaj Yapan Yerlerde ki Yasal Süreçler

On sekiz yaşından büyük her kadın kendi isteği ile kürtaj işlemi yaptırabilir. Evli kadınlarda yasal olarak eş rızası gerekmektedir. Ama önemli olan kadının isteğidir. On sekiz yaşından küçük hastalarımızın yanında mutlaka anne, baba ya da yasal vasisi olmak zorundadır.

Gebelik sonlandırmak için yasal süre 10 haftadır. On haftayı geçen gebeliklerde yapılan muayene ve tetkikler sonucu anne ya da bebeğin hayati tehlikesini tespit edilip raporlandığı durumlarda gebelik sonlandırma, kürtaj işlemi yapılmaktadır.

Kürtaj Öncesi Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler

Kürtaj öncesi mutlaka tıbbi durumunuz hakkında kürtaj yapan doktorunuzu bilgilendiriniz;

  • kronik bir hastalığınız
  • sürekli kullandığınız bir ilacınız
  • alkol, sigara ya da uyuşturucu bağımlılığınız
  • son bir hafta içerisinde aspirin ya da benzeri kan sulandırıcı bir ilaç kullanımınız
  • kan grubunuz
  • on iki aydan daha yakın zamanda sezaryen doğumunuz

gibi bilinmesi gereken tüm tıbbi detayları kürtaj yapan doktorunuza anlatınız.

Kürtaj işlem saatinden 5 saat öncesinden itibaren su ve sigara dahil hiç bir şey yiyip içmeyiniz.

Kürtaj yapan doktor tavsiye etmedikçe sürekli kullandığınız ilaçlarınızı almayınız.

Kürtaj işlemi için geldiğinizde verdiğiniz bilgiler siz ve doktorumuz arasında kalacaktır. Hasta gizlilik politikası kliniğimizin başlıca önem verdiği ve bizim için hassas olan bir konudur.

Karabük Kürtaj İşlemi Ne Kadar Sürer ve Ağrılı mıdır?

Kürtaj işlemi ağrılı bir süreçtir. Hastalarımızın ağrı ve acıyı hissetmemesi için işlem sırasında onları sedasyon anestezi ile 7-8 dakika kadar uyutuyor ve hiç bir şey hissetmemelerini sağlıyoruz. Sedasyon anestezi istemeyen hastalarda tıbbi durumu uygunsa lokal anestezi ile de işlemi yapabiliyoruz.

İşlem yaklaşık olarak 7-8 dakika sürmekte. Kürtaj işlemi bittikten sonra hastamızı 15-20 dakika dinlendiriyoruz. Sonrasında taburcu ediyoruz.

Arzu ederseniz kürtaj esnasında en etkili korunma yöntemlerinden biri olan spiral uygulaması yapabilir, smear ve hpv gibi jinekolojik testleriniz için örnek alabiliriz.

Kan Uyuşmazlığı Durumu ve İğnesi

Mevcut gebelikde annenin kan grubunun Rh (-) negatif  ve babanın kan grubunun Rh (+) pozitif olduğu duruma Rh uygunsuzluğu denir ve böyle durumlarda anne adayı ileride yeniden gebe kalmak istediğinde sonlandırılan bu gebelikte ki kan uyuşmazlığından kaynaklı belli başlı rahatsızlıkların doğacak bebek de ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olabilir. İşte bu gibi durumlarda, bu hastalıkları önlemek amacıyla işlem sırasında mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması uygun olur.

Kürtaj Sonrası Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler

Kürtaj sonrası antibiyotik kullanımı önemlidir. İşlem bölgesinde herhangi bir enfeksiyon oluşmaması için önlem olarak size antibiyotik reçete ediyoruz ve kutu bitene kadar kullanmanızı tavsiye ediyor. Olması muhtemel ağrılarınız için de ağrı kesici yazıyoruz. Ağrı kesiciyi ağrınız oldukça almanız yeterli olacaktır.

Kürtaj sonrası 10-15 gün kadar işleme bağlı kanamanız ya da ağrınız olabilir. Bu sizi endişelendirmesin. Ancak, ağrı kesici almanıza rağmen geçmeyen ağrılar, ateş, kokulu yoğun akıntı, günde 6-7 pedden daha sık ped değiştirmenize sebep olacak yoğunlukta bir kanamanız olursa ya da sizi endişelendiren herhangi bir durum olursa  kürtaj yapan doktorunuza mutlaka  bilgi verin.

Kürtajdan 10 gün sonra kontrole bekliyoruz.

Kürtaj işlemi yaptırdıktan sonra ilk adetinizi üç ile altı hafta aralığında görürsünüz.

İşlem sonra 21 gün cinsel ilişki yasağınız bulunmakta yine aynı süre içerisinde banyo yapmak yerine ayakta duş almalısınız vajina içerisine su, sabun ya da benzeri hijyen maddeleri sürmeyiniz.

Kürtaj sonrası yeniden gebe kalmanıza engel olacak bir durum oluşmaz. 

Karabük Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları, gebelik haftası, tıbbi durum, yaş ve buna benzer sebeplerle değişiklik gösterir. Kliniğimizde kürtaj fiyatları;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

 olarak belirlenmiştir.

On haftadan küçük gebeliklerde kürtaj fiyatımız bu şekildedir. Kürtaj işlemi ile ilgili ayrıca bir ödemeniz olmayacaktır.

Spiral uygulaması, smear ya da hpv gibi jinekolojik test talepleri yada kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması gerektiği gibi kürtaj dışı durumlarda ek ücretler olabilmektedir.