Kürtaj

Hatay Kürtaj, Hatay Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır. İşlem yaklaşık 6-8 dakika arasında biten bir işlemdir. Bu işlem için gerekli olan birkaç husus vardır.

Hatay kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır:

 1. İşlem anestezi altında gerçekleştirilecekse, hastanın işleme gelmeden önce yaklaşık 5 saat boyunca aç ve susuz olması gerekmektedir. Bu, anestezi sırasında midenin boş olmasını sağlamak amacıyla önemlidir.
 2. İşlem öncesi, gebelik haftasını tahmini olarak hesaplayabilmeniz önemlidir. Gebelik haftası hesaplaması için son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak bugüne kadar geçen süreyi hesaplayabilirsiniz. Bu bilgi, ödemeler ve yasal sınırlar açısından önem taşır.
 3. Kronik bir hastalığınız veya düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa, doktorunuza bu bilgileri mutlaka iletmelisiniz. Bazı ilaçlar, işlemi etkileyebilir, bu nedenle doktorunuzun yönlendirmelerini takip etmelisiniz.
 4. Daha önce geçirdiğiniz doğumlar (sezaryen veya normal doğum) işlem için önemlidir. Sezaryen sonrası gebelik kesesi bazen sezaryen kesisi bölgesine yerleşebilir, bu nedenle geçmiş doğumlarınızı doktorunuzla paylaşmalısınız. Ultrason muayenesi ile detaylı bir değerlendirme yapılacaktır.

Kürtaj İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

 1. İşlem sonrası, kendinizi hemen daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz ve günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.
 2. İlk iki hafta boyunca ayakta duş almanız önemlidir. Enfeksiyon riskini azaltmak için havuz, deniz, jakuzi gibi yerlerden uzak durmalısınız.
 3. İşlem sonrası 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmanız gerekmektedir. Bu süre, rahmin toparlanması için gereklidir. Kürtaj işlemi doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır.
 4. İşlem sonrası ilk 15 gün içinde ara ara kanama ve ağrılar normaldir. Ancak bu kanama adet kanaması değildir. İşleme bağlı olarak değişebilir. Kanama ve ağrı konusunda endişeleniyorsanız, doktorunuza başvurmalısınız.
 5. İşlem sonrası adet dönemi, genellikle 3-6 hafta içinde başlar. Ancak bu süre, 45 güne kadar uzayabilir. 46. veya 47. gün gibi uzun bir gecikme yaşarsanız, doktorunuza danışmalısınız.
 6. İşlem sonrası 10-15 gün içinde ücretsiz bir kontrol muayenesi yapılmalıdır. Bu muayene, sağlığınızın düzgün seyrettiğinden emin olmanız için önemlidir.

Vakum Kürtajın Yapıldığı Yerler

Vakum kürtaj işlemi, aşağıdaki yerlerde gerçekleştirilebilir:

 • Kürtaj yapan muayenehaneler
 • Devlet hastaneleri
 • Özel klinikler
 • Özel hastaneler

Bu yerlerde, işlem, hasta ihtiyaçları ve doktor tavsiyelerine göre farklı koşullarda gerçekleştirilebilir.

Hatay Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi, muayene, anestezi, kontrol de dahil olmak üzere;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

olarak ücretlendirmemiz bulunmaktadır. Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.