Kürtaj

Burdur Kürtaj, Burdur Kürtaj Fiyatları

Kürtaj, rahmin iç kısmına yerleşmiş devam eden ancak istenmeyen, istenmesine rağmen devam etmeyen gebeliklerin sonlandırılması veya ultrason ile muayene sırasında gözlemlenen rahim içindeki kan ya da sıvı gibi maddelerin patolojik olarak incelenmesi amacıyla temizlenmesi için yapılan tıbbi bir işlemdir.

Burdur kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi yasal bir işlem olup, 18 yaşını geçmiş ve gebeliği 10 haftadan küçük her kadın kliniğimizde steril ve güvenli bir ortamda kendi isteği ile bu işlemi yaptırabilmektedir. Eğer gebelik haftası 10 haftanın üzerinde ise kürtaj işlemi ancak tıbben zorunlu durumlarda yapılabilir. Eğer hastanın yaşı 18 yaşın altında ise işlem ancak annenin yada babanın refakat şartıyla gerçekleşir.

Kürtaj işlemi kliniğimizde steril ve güvenilir bir ortamda, en güncel yöntem olan vakumlu kürtaj yöntemi ile doktorumuz Op.Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır.

İşlem için randevunuza geldiğiniz zaman öncelikle ultrason eşliğinde muayeneniz oluyor ve gebelik haftanız net olarak belirleniyor. Sonrasında sizi işlem için hazırlıyor ve işleminize başlıyoruz.

Vakumlu kürtaj işlemi, ağrısız, kısa süreli, minimum riskli, güvenli bir gebelik sonlandırma yöntemidir. Herhangi bir dikiş  ya da kazıma işlemi yoktur. Basit bir tıbbi düzenek ve tek kullanımlık ve steril tıbbi malzemeler ile vakumlama yöntemi ile rahim içine yerleşen kese yaklaşık 8-10 dakikada temizlenir. Bu süreçte hastanın tıbbi durumu ve isteğine bağlı olarak sedasyon anestezisi ya da lokal anestezi uygulanır. İşlem biter bitmez anestezi etkisinden çıkan hastamız bir süre dinlendikten ve kendini iyi hissettikten sonra normal hayatına geri dönebilir. İl dışından gelecekseniz bunun için günübirlik bir plan yapmanız yeterli olacaktır.

Vakumlu kürtaj işlemi her tıbbi işlem gibi riskleri olan bir işlemdir. Hem genel hem de uygulandığı bölgeye özel hemde anesteziye bağlı riskler oluşabilir. Kliniğimiz gerek doktorumuzun ve ekibinin tecrübesi, gerek tıbbi donanımı gerekse lokasyon olarak tüm acil durumlarda müdahale edecek imkanlara sahiptir.

Vakumlu kürtaj işlemine gelmeden önce kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Bu görüşme esnasında hakkınızda bazı tıbbi bilgileri doğru ve eksiksiz aktarmanız uygun olacaktır. Özellikle sedasyon anestezisi alacak olan hastalarımızın işlem öncesi 5 saati aç ve susuz geçirmeleri gerekmektedir (Evet sigara da dahil). 

Kürtaj işleminiz bittikten sonra sizi bir süre dinlendiriyoruz. Reçetenizide vererek sizi taburcu ediyoruz. Tüm bunların hepsi yaklaşık 1 saat sürüyor. Size verilen reçetede bulunan antibiyotiği bitene kadar kullanmanız önemli. Ağrı kesicinizi yalnızca ağrınız olduğu zamanlarda almanız yeterli olacaktır. İlk bir kaç gün birden fazla ağrı kesici alma ihtiyacınız olabilir. İlk 15 gün süresince hafif lekelenmeler ya da adet kanaması gibi kanamalar ve buna bağlı ağrılar yaşayabilirsiniz. Hiç biri olmayabilir de. İki süreç de normal. Kürtaj işlemi sonrasında rahim bölgesi 20 gün kadar enfeksiyona açık bir halde olacağından bölgede enfeksiyona sebep olacak her aktiviteden bu süre zarfında kaçınmalısınız cinsel ilişki, havuz ya da denize girmek, hamam,sauna,jakuzi küvet keyfi gibi durumlar bunların başlıcaları. İşlem sonrası adet görmeniz 45 günü bulabilir. Bu sizi endişelendirmesin. İlk günlerde yaşadığınız kanama ve lekelenmeleri adet ile karıştırmayınız bunlar işlemin doğası gereği olan kanamalardır.

Burdur Kürtaj Fiyatları

Burdur vakumlu kürtaj fiyatları pek çok etkene göre değişkenlik gösterebilir. Hastanın yaşı, gebeliğin haftası, tıbbi öykü, tek ya da çoğul gebelik gibi sebepler bunların başındadır. Normal şartlarda kürtaj fiyatı kliniğimizde

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz