Kürtaj

Bitlis Kürtaj

Bitlis Kürtaj, Bitlis Kürtaj Fiyatları

Bazen gebelik bekleyen bir zamanda oluşur. Çiftler henüz bebek sahibi olmaya hazır olmayabilirler ya da kadın henüz anne olmak istemeyebilir yani bir şekilde gebeliğin devamı istenmeyebilir veya devam etmesi arzulanan bir gebelik bir sebepten kendiliğinden sonlanmış olabilir. İşte böyle durumlarda rahim içine yerleşen ve bir sebepten ötürü sonlanması gereken gebeliğin rahim içinden temizlenmesi işlemine kürtaj denmektedir.

Bitlis kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj işlemi en güncel ve tıbbi yöntemlerden biri olan vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılır. Bu yöntem riskleri en aza indirgenmiş, hızlı ve basit bir yöntem olup hastanın günün yalnızca bir saatini ayırmasının yeterli olacağı bir yöntemdir. Vakumlu kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakika sürer. Bu süre zarfında hasta sedasyon anestezisi ile uyur ya da lokal anestezi ile işlem bölgesi uyuşturulmuş olur. Bu sırada vakumlu kürtaj tekniği ile kısa sürede rahim içi gebelikten temizlenmiş olur. 

Kürtaj Yasal Bir İşlem midir?

Kürtaj işlemi gebelik haftası 10 haftayı geçmediği sürece 18 yaşını geçmiş her kadının yasal hakkıdır. Gebelik haftası yasal sınırı geçerse birden fazla doktorun gebeliğin devamına engel tıbbi bir durum olduğuna dair raporu ile ancak gebelik sonlandırılır. İsteğe bağlı sonlandırılmaz. Eğer kürtaj olacak hasta henüz 18 yaşını geçmemişse yanında anne ya da baba olmadan muayene dahi yapılmaz.

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Gebelik haftası hesaplamak için 3 yol vardır. Bunların iki son adet olduğunuz tarihin başlangıç günü bu size yaklaşık olarak bir gebelik haftası vermektedir. Bir diğeri kanda bakılan gebelik testi bu test sonucunda yine yaklaşık bir gebelik haftası elde edilir. Son olarak ultrason ile muayene en net ve kesin olan olan gebelik haftasını verir. Bu da normalde son adetinizin başlangıç tarihi ile elde ettiğiniz haftanın 7-10 gün eksiğini ya da fazlasını çıkarır karşınıza.

Kürtaj Nerede yapılır?

Kürtaj işlemi yeterli tıbbi olanaklara sahip muayenehanelerde yapılabilen bir işlemdir. Kliniğimizde bu işlem doktorumuz Op.Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmakta olup kendisinin bilgi, deneyim ve tecrübesi ve kliniğimizin tıbbi olanakları sayesinde işleminiz güvenli ve hijyenik bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kan Uyuşmazlığı Nedir?

Bir gebelik süreci başladığında annenin kan grubu rh (-) negatif , babanın kan grubu rh (+) pozitif olduğu durumlarda kan uyuşmazlığı denilen bir durum ortaya çıkar. Bu durumun şu anki gebeliğe ya da anneye bir zararı olmamakla birlikte ileride doğacak çocuklarda bu kan uyuşmazlığına bağlı kalıtsal rahatsızlıklar olma riski doğabilir. Bu sebeple sonlanan bir gebelikte kürtaj sırasında kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması gerekmektedir.

Kürtaj Öncesi Ne Yapılmalı?

Kürtaj öncesi yapmanız gereken özel bir şey yoktur. Sadece bilmeniz ve bildirmeniz gereken iki önemli nokta var. Öncelikle sedasyon anestezisi ile işlem olacak hastalarda mutlaka mide boş olmalı. Bu da yaklaşık 5 saatlik bir açlığa denk geliyor( su ve sigarada içmeyecek şekilde). Bir diğer konuda hakkınızda bilinmesi gereken tıbbi öykü. Bunu işlem öncesi mutlaka doğru ve eksiksiz bir şekilde paylaşmanız uygun olur.

Kürtaj Sonrası Ne Yapılmalı?

Vakumlu kürtaj işlemini takiben ilk 2 hafta kadar ağrı ve kanama yaşamanız normal bir durum. Bu ağrı ve kanamalar tıpkı adet benzeri olacaktır. Ancak adet değildir. İlk adetiniz yaklaşık 3-6 hafta aralığında olur.

20 gün kadar cinsel ilişki kısıtlamanız, deniz-havuz kısıtlamanız ve banyo kısıtlamanız olacak. Ayakta duş alabilirsiniz ancak işlem bölgesine su sabun sürmeyin.

İşlem sonrası antibiyotik kullanmanız önemli. Ağrı hissettiğiniz zamanlarda ağrı kesici kullanabilirsiniz. İşlemden 10-15 gün sonra bir kontrole gelebilirsiniz.

Bitlis Kürtaj Fiyatları

Bitlis vakumlu kürtaj fiyatı;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL