Kürtaj

Bingöl Kürtaj, Bingöl Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi günümüz tıbbi koşullarında vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılan bir istenmeyen gebelik sebebiyle rahim içini temizleme yöntemidir. Vakumlu kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakikada biten, sedasyon ya da lokal anestezi ile hastanın ağrı ve acı hissetmeden süreci geçirmesi sağlanan, hızlı, basit (tabii ki riskleri olan) ve konforlu bir işlemdir.

Vakumlu kürtaj işlemi gebelik haftası 10 haftayı geçmediği sürece isteğe bağlı yapılabilen yasal bir işlemdir.

Bingöl kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi sırasında sedasyon anestezisi ile uyutulan ya da lokal anestezi ile bölgesel uyuşturulan hastanın vajina girişine spekulum denilen tek kullanımlık bir alet yerleştirilir ve rahim ağzının hafifçe genişletilmesi sağlanır. Bu açıklıktan içeri yine tek kullanımlık olan ve pipete benzeyen kanül isimli plastik boru yerleştirili ve bu kanülün dışta kalan kısmıda bir enjektöre bağlanır.Bu düzenek sayesinde ters basınç uygulanarak rahim içindeki istenmeyen gebelik vakumlu kürtaj tekniği ile temizlenmiş olur. İşlem bitince kontrolü sağlanan hasta uyandırılır ve 20 dakika dinlendikten sonra taburcu edilir.

Vakumlu kürtaj işleminin isteğe bağlı yapılabilmesi için en önemli yasal kriter yaştır. Hastanın yaşının 18 den büyük olması gerekmektedir. Aksi takdirde muayene dahi edilmemektedir. Onsekiz yaşından küçük hastalarımıza anne ya da baba refakat etmesi durumunda işlem yapılabilmektedir. Bir diğer yasal kriter gebelik haftasıdır. Vakumlu kürtaj işleminin isteğe bağlı yapılabilmesi için gebelik haftasının 10 haftadan küçük olması gerekmektedir. Aksi halde işlem isteğe bağlı değil ancak tıbbi gereklilik durumunda yapılır. Gebelik haftası hesaplanırken öncelikle son adet tarihinin ilk günü baz alınır. İdrar testi gebeliğin varlığını kan testi ise yaklaşık haftasını verirken en net sonuca ultrason ile yapılacak muayene ile ulaşılır. Dolayısıyla bir gebelik haftası belirlenirken son adet tarihi, idrar yada kan testi kılavuzken ultrason ile muayene bizi hedefe ulaştırır.

Vakumlu kürtaj işlemi uygun şartlar sağlandığında rahatlıkla muayenehane koşullarında yapılabilen bir işlemdir. Kliniğimiz gerek tıbbi altyapısı gerek doktormuz Op.Dr Uzay Yıldırım’ın tecrübesi ile bu işlemi yapabilecek tüm donanıma sahiptir. Önceliğimiz hijyen ve hasta gizliliğidir. 

İşlem öncesi tıbbi öykünüz ile ilgili birkaç soru soruyoruz. Bu sorulara doğru cevaplar vermeniz işlem güvenliği açısından çok önemlidir. Bunun dışında işleme mideniz boş olarak gelmeli 5 saat öncesi itibariyle yeme içmeyi kesmelisiniz (su ve sigara dahil).

Kürtaj işlemi sonrasında sizi 20 dakika kadar dinlendiriyoruz sonrasında normal hayatına dönebilir il dışından günübirlik gidiş dönüş yapabilirsiniz. İşlemden sonra reçetinize yazılmış olan antibiyotik ve ağrı kesici ilaçları size anlatıldığı şekilde kullanmalı imkanınız olursa 10-2* gün aralığında kontrole gelmelisiniz. 20 gün cinsel ilişki yaşamamalı, işlem bölgesinin enfeksiyon kapma ihtimali olan tüm yer ve aktivitelerden uzak durmalısınız. İlk adetinizi 3-6 hafta aralığında görürsünüz. İlk 2 hafta göreceğiniz kanama ya da lekelenmeler işleme bağlıdır. Aklınıza takılan her tıbbi durumda bize ulaşabilirsiniz.

İşlem sırasında spiral takılabilir, smear ve HPV gibi jinekolojik testler için örnekler alınabilir, gerekli olduğu durumlarda kan uyuşmazlığı iğnesi yapılabilir. Bunların hepsi sizin bilgi ve onayınız dahilinde ek olarak ücretlendirilecektir.

Bingöl Kürtaj Fiyatları

Bingöl kürtaj fiyatları için belirlenen ücretler

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Bu fiyatlara işlem öncesi muayene, işlem, uygulanan anestezi ve işlem sonrası kontrolünüz dahildir. On gün sonra geleceğiniz kontrolde ücretsiz olacaktır.