Kürtaj

Bingöl Kürtaj, Bingöl Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi günümüz tıbbi koşullarında vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılan bir istenmeyen gebelik sebebiyle rahim içini temizleme yöntemidir. Vakumlu kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakikada biten, sedasyon ya da lokal anestezi ile hastanın ağrı ve acı hissetmeden süreci geçirmesi sağlanan, hızlı, basit (tabii ki riskleri olan) ve konforlu bir işlemdir.

Vakumlu kürtaj işlemi gebelik haftası 10 haftayı geçmediği sürece isteğe bağlı yapılabilen yasal bir işlemdir.

Bingöl kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj işlemi sırasında sedasyon anestezisi veya lokal anestezi ile hastanın bilinci kapalı veya bölgesel olarak uyuşturulur. Vajina girişine tek kullanımlık bir alet olan spekulum yerleştirilir ve rahim ağzının hafifçe genişletilmesi sağlanır. İçeriye pipete benzeyen, tek kullanımlık bir plastik boru olan kanül yerleştirilir ve bu kanül, dışarıda bir enjektöre bağlanır. Bu düzenek sayesinde rahim içindeki istenmeyen gebelik, vakumlu kürtaj tekniği ile temizlenir. İşlem tamamlandığında hastanın kontrolü sağlanır, ardından hastanın uyandırılması ve 20 dakika dinlenmesi sonrasında taburcu edilir.

Vakumlu kürtaj işleminin yasal gerekliliklerine uygun olarak isteğe bağlı yapılabilmesi için yaş önemlidir. Hastanın yaşının 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Aksi takdirde muayene bile gerçekleştirilmez. 18 yaşından küçük hastalarımızın işlemi yapabilmeleri için anne veya baba refakati gerekmektedir. Diğer bir yasal kriter ise gebelik haftasıdır. Vakumlu kürtaj işlemi, isteğe bağlı olarak gerçekleştirilebilmesi için gebelik haftasının 10 haftadan küçük olması gerekmektedir. Aksi durumda işlem, tıbbi gerekliliklere dayalı olarak yapılır. Gebelik haftası hesaplanırken öncelikle son adet tarihinin ilk günü esas alınır. İdrar testi gebeliğin varlığını doğrularken, kan testi gebelik haftasını daha kesin olarak belirler. Ancak en kesin sonuç, ultrason muayenesi ile elde edilir. Dolayısıyla gebelik haftasını belirlerken son adet tarihi, idrar veya kan testleri genel bir rehber oluştururken, ultrason muayenesi en net sonucu verir.

Vakumlu kürtaj işlemi, uygun koşullar sağlandığında muayenehane şartlarında rahatlıkla gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Kliniğimiz, tıbbi altyapısı ve Op. Dr. Uzay Yıldırım’ın deneyimi ile bu işlemi güvenle gerçekleştirebilecek tüm donanıma sahiptir. Önceliğimiz hijyen ve hasta gizliliğini korumaktır.

İşlem öncesinde tıbbi öykünüzle ilgili bazı sorular sorulur ve bu sorulara doğru cevaplar vermek, işlem güvenliği açısından son derece önemlidir. Ayrıca işleme gelmeden en az 5 saat boyunca yeme içmeyi kesmeniz gerekmektedir (bu süre içinde su ve sigara içmek de dahil değildir).

Kürtaj işlemi sonrasında hastayı yaklaşık 20 dakika dinlendirdikten sonra normal yaşamına dönmesine izin verilir. İl dışından geliyorsanız, işlem sonrası dönüş için aynı günü planlayabilirsiniz. İşlem sonrasında size verilen antibiyotik ve ağrı kesici ilaçları doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Ayrıca mümkünse 10-12 gün içinde bir kontrol randevusu ayarlamalısınız. İlk 20 gün boyunca cinsel ilişki yaşamamalı ve işlem bölgesini enfeksiyondan korumak için cinsel ilişki, havuz, deniz, hamam, sauna, jakuzi gibi aktivitelerden kaçınmalısınız. İlk adet görmeniz 3-6 hafta arasında olabilir ve bu süreçte yaşadığınız kanama veya lekelenmeler, işlem sonrası normaldir. Herhangi bir tıbbi sorunuz veya endişeniz olduğunda, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İşlem sırasında, ek olarak spiral takılabilir, smear testi ve HPV gibi jinekolojik testler yapılabilir ve kan uyuşmazlığı iğnesi gibi gerektiği durumlarda ek işlemler uygulanabilir. Bu işlemler, sizin bilginiz ve onayınıza tabi olarak ek ücretlendirme ile gerçekleştirilir.

Bingöl Kürtaj Fiyatları

Bingöl kürtaj fiyatları için belirlenen ücretler

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Bu fiyatlara işlem öncesi muayene, işlem, uygulanan anestezi ve işlem sonrası kontrolünüz dahildir. On gün sonra geleceğiniz kontrolde ücretsiz olacaktır.