Kürtaj

Bayburt Kürtaj, Bayburt Kürtaj Fiyatları

Bir gebelik bazen planlanandan önce ki bir zamanda ya da istenmeyen bir durumda oluşabilir. Böyle durumlarda da kadın o gebeliğe devam etmek istemeyip bu gebeliği sonlandırmayı düşünebilir. Böyle durumlarda rahim içine yerleşmiş istenmeyen gebeliğin temizlendiği işleme kürtaj işlemi denilir.

Bayburt kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj yasal bir haktır. Reşit her kadın 10 haftadan küçük gebeliğini kendi isteği ile sonlandırabilir.Kürtajın yasal sınırlardan koparan iki durum vardır. Bunlardan ilki reşit olma durumu. Reşit olmayan bir hastaya yanında anne ya da baba refakat etmesi zorunludur. Aksi takdirde kliniğimizde hiç bir şekilde reşit olmayan birine işlem yapılmamaktadır. Bir diğer durum gebelik haftası büyüklüğüdür. Mevcut gebeliğin haftası 10 hafta sınırını geçmiş ise işlem isteğe bağlı yapılmaz. Ancak birden fazla doktorun anne ya da bebekte tıbben gebeliğin devamına engel bir rapor vermesi dahilinde bu işlem gerçekleşebilir. Bir de yasa evli kadınlar eş onayı dahilinde bu işlemi yaptırabilir der ama bir kadın bu konuda özgürce karar verebilmelidir.

Kürtaj Yöntemleri ve İşlem Süreci

Kürtaj işleminin vakumlu kürtaj, dilatasyon ve küretaj, elektrikli vakum aspirasyon gibi yöntemleri vardır. Bunların içinde en yaygın kullanılanı vakumlu kürtaj işlemidir. Bu işlem kısa süreli, hızlı, riskleri en aza inmiş (elbetteki riskleri olan), kesin ve etkili bir yöntemdir.

İşlem sırasında hasta sedasyon anestezisi ile uyutulur ya da lokal anestezi ile işlem bölgesi uyuşturulur. Bu sayede normalde ağrılı bir işlem olan kürtaj işlemi bir ağrı ya da acı hissetmeden tamamlanmış olur. Kürtaj işlemi sırasında kullanılan malzemeler tek kullanımlık ve size özeldir. İşlem yaklaşık 10 dakika sürmektedir. İşlem bitince uyanırsınız ve yaklaşık 20 dakikalık bir dinlenme sonra normal hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Dolayısıyla il dışından gelecek olan hastalarımız günü birlik gidiş geliş yapabilirler.

Vakumlu kürtaj, her tıbbi işlem gibi riskleri olan bir işlemdir. Ancak gerek doktorumuz Op.Dr. Uzay Yıldırım’ın 28 yıllık tecrübesi gerek deneyimli ekibi gerek kliniğimizin tıbbi donanımı gerek lokasyonumuz her türlü ilk ve acil yardımda müdahale edecek durumdadır.

Kürtaj işlemine gelmeden önce 5 saat kadar midenin boş olması gereklidir. Bu sebeple bu süre içinde su ve sigara dahil hiç bir şey yiyip içmeyiniz. İşlem öncesi doktorunuzla tıbbi öykünüzü mutlaka paylaşınız. Bu işlem güvenliği için çok önemlidir.

Kürtaj Sonrası Süreç

Kürtaj sonrası hasta aynı gün yarım saat içinde taburcu edilir. Antibiyotik ve ağrı kesici içeren bir reçeteniz olacak. Size belirtildiği şekilde kullanımını sağlayınız. İşlemi takiben 10-20 gün aralığında kontrole gelmeniz uygun olur. Ancak gelemiyorsanız bu sorun olmaz. En ufak bir durumda mutlaka bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İşlem sonrası bazı basit tedbirler almanız gerekli. 3 hafta cinsel ilişki kısıtlaması, 3 hafta havuz, deniz, jakuzi, hamam kısıtlaması, 10 gün kadar ayakta duş almak bunların başlıcaları. İşlemi takiben ilk adetinizi 30-45 gün aralığında görürsünüz. İlk 10-15 gün görme ihtimaliniz olan kanamaları adete karıştırmayınız bunlar işleme bağlı ağrı ve kanamalardır.

Bayburt Kürtaj Fiyatları

Bayburt için vakumlu kürtaj fiyatları, hastanın tıbbi öyküsü, yaşı, gebelik haftası gibi sebeplerle değişkenlik gösterebilir. Bayburt vakumlu kürtaj fiyatı muayenehanemizde

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Bu fiyata işlem, muayene, anestezi ve kontrol dahildir. Smear, HPV, spiral takımı ya da kan uyuşmazlığı iğnesi gibi ekstra hizmetler istenirse bunların fiyatları ayrıca hastanın bilgi ve onayına sunulmaktadır.