Kürtaj

Bayburt Kürtaj, Bayburt Kürtaj Fiyatları

Bir gebelik bazen planlanandan önce ki bir zamanda ya da istenmeyen bir durumda oluşabilir. Böyle durumlarda da kadın o gebeliğe devam etmek istemeyip bu gebeliği sonlandırmayı düşünebilir. Böyle durumlarda rahim içine yerleşmiş istenmeyen gebeliğin temizlendiği işleme kürtaj işlemi denilir.

Bayburt kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Kürtaj, yasal bir haktır. Reşit olan her kadın, 10 haftadan küçük gebeliğini kendi isteği ile sonlandırabilir. Ancak, kürtajın yasal sınırlarından sapmasına neden olan iki önemli durum vardır. İlk olarak, reşit olmayan bir hastaya işlem yapılabilmesi için yanında anne veya baba refakati gereklidir. Aksi takdirde, kliniğimizde reşit olmayan birine işlem yapılmamaktadır. İkinci durum, mevcut gebeliğin 10 hafta sınırını aşmış olmasıdır. Bu durumda, işlem isteğe bağlı olarak gerçekleştirilmez. Ancak, bir doktorun anne veya bebekte tıbben gebeliğin devamına engel bir rapor vermesi durumunda işlem yapılabilir. Ayrıca yasa göre evli kadınlar, eş onayı alarak bu işlemi yaptırabilirler, ancak her kadın bu konuda özgürce karar verebilmelidir.

Kürtaj Yöntemleri ve İşlem Süreci Kürtaj işlemi, vakumlu kürtaj, dilatasyon ve küretaj, elektrikli vakum aspirasyon gibi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemler arasında en yaygın kullanılanı vakumlu kürtaj işlemidir. Bu yöntem, kısa süreli, hızlı, riskleri en aza indirilmiş (tabii ki riskleri bulunan), kesin ve etkili bir yöntemdir.

İşlem sırasında hasta sedasyon anestezisi ile uyutulur veya lokal anestezi ile işlem bölgesi uyuşturulur. Bu sayede, normalde ağrılı bir işlem olan kürtaj işlemi ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanır. İşlem sırasında kullanılan tüm malzemeler tek kullanımlıktır ve hastaya özeldir. İşlem yaklaşık olarak 10 dakika sürer. İşlem sona erdiğinde hastanın uyanması beklenir, ardından yaklaşık 20 dakikalık bir dinlenme süresi sonrasında normal yaşamına dönebilir. Dolayısıyla, il dışından gelen hastalar, işlem sonrası aynı gün içinde geri dönebilirler.

Vakumlu kürtaj, her tıbbi işlem gibi riskleri olan bir işlemdir. Ancak, doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım’ın 28 yıllık deneyimi, deneyimli ekibi ve kliniğimizin tıbbi donanımı sayesinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek durumdadır.

Kürtaj İşlemine Hazırlık Kürtaj işlemine gelmeden en az 5 saat boyunca aç kalmalısınız. Bu süre içinde herhangi bir şey yemek veya içmek, su ve sigara dahil, yasaktır. İşlem öncesinde doktorunuza tıbbi öykünüzü mutlaka paylaşmalısınız, çünkü bu, işlem güvenliği için son derece önemlidir.

Kürtaj Sonrası Süreç Kürtaj sonrası hasta aynı gün içinde taburcu edilir. Size verilen antibiyotik ve ağrı kesici ilaçları reçeteye uygun bir şekilde kullanmalısınız. İşlem sonrası 10-20 gün aralığında bir kontrol randevusu ayarlamak uygun olabilir, ancak bu mümkün olmazsa bu bir sorun teşkil etmez. İşlem sonrası dönemde, 3 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılması, 3 hafta boyunca havuz, deniz, jakuzi, hamam gibi aktivitelerden uzak durulması ve işlem sonrası 10-15 gün içinde yaşanan kanama ve ağrıların normal olduğunun bilinmesi önemlidir. İlk adet döneminizin 30-45 gün arasında başlaması beklenir. Bu süreçte herhangi bir tıbbi sorunuz veya endişeniz olduğunda, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İşlem sırasında, spiral takılabilir, smear testi ve HPV gibi jinekolojik testler yapılabilir ve kan uyuşmazlığı iğnesi gibi gerektiğinde ek işlemler uygulanabilir. Bu ek işlemler, sizin bilginiz ve onayınıza tabi olarak ek ücretlendirme ile gerçekleştirilir.

Bayburt Kürtaj Fiyatları

Bayburt için vakumlu kürtaj fiyatları, hastanın tıbbi öyküsü, yaşı, gebelik haftası gibi sebeplerle değişkenlik gösterebilir. Bayburt vakumlu kürtaj fiyatı muayenehanemizde

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Bu fiyata işlem, muayene, anestezi ve kontrol dahildir. Smear, HPV, spiral takımı ya da kan uyuşmazlığı iğnesi gibi ekstra hizmetler istenirse bunların fiyatları ayrıca hastanın bilgi ve onayına sunulmaktadır.