Kürtaj

Hakkari Kürtaj, Hakkari Kürtaj Fiyatları

İşlem yaklaşık 5-10 dakika arası sürmektedir. Hasta eğer anestezi altında bu işlemi olmak istiyorsa İşlem süresince hasta uyur ve hiçbir şey hissetmez. Kürtaj işlemi genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Hakkari kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Genel anestezi ile yapılacak ise işlem hastanın yaklaşık 5 saat aç ve susuz olması gerekmektedir. Midenin tamamen boş olması amaçlanmaktadır. Genel anestezi yani Sedasyon anestezi derin uyku halidir, kolunuzdan açılan damar yolu ile ilaç verilir ve işlem süresince hasta uyur hiçbir şey hissetmez. Lokal anestezi bölgesel uyuşturma dır, genelde normal doğum ile yakın zamanda doğumu olan hastaların daha çok tercih ettiği anestezi türüdür. Rahim ağzı normal doğum esnasında genişleyip gevşemesinden kaynaklı işlem esnasında ağrı ve acıyı asta hissetmeyebilir. Lokal anestezi bölgesel uyuşma sağlamasından kaynaklı hasta işlem esnasında en az acı hissedebilmesi amaçlanmaktadır. 

Genelde normal doğumu birden fazla olan kadınların sıklıkla tercih ettiği anestezi türü olan Lokal anestezi işlem süresinin de kısa olmasıyla birlikte daha tolere edebilir bir hal almaktadır. 

Kürtaj İşlemi İçin Gebelik Haftası Hesaplama? 

Adet gecikmesi sonucu gebelik şüphesi ile kliniğimize gelmeden önce tahmini gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününü baz alarak geçen süre zarfında kaç hafta ve gün olduğunu hesaplayarak yaklaşık gebelik haftanızı bulabilirsiniz. En net ve doğru sonucu veren kan testi ile belli olan gebelik testinin, kanda bakılan beta-hcg değeriniz yaklaşık haftanızı vermektedir. Gebelik haftasını net olarak sadece ultrason ile muayene sonucu belli olmaktadır. Bir kadın doğum hekimi tarafından yapılan ultrason sonucu sizin kaç haftalık hamile olduğunuzu belli etmektedir.  

Kürtaj İşlemi Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Başlıca Şöyledir; 

Kürtaj İşlemi Öncesi; 

İşlemin uygulanma şekline göre yani anestezi durumuna göre aç ve susuz olması gerekir.  Kronik hastalıkları var ise mutlaka sağlık öyküsünü ve kullanılan ilaçları var ise doktorunuz ile paylaşmanız gerekmektedir. Anestezi alınacaksa ilaçların içilip içilmemesi durumu Anestezi doktorumuza danışıp sizi bilgilendireceğiz. 

Kürtaj İşlemi Sonrası; 

İşlem sonrası ilk 10- 15 dakika sizi dinlenme odamızda dinlendiriyoruz, siz kendinize geldiğinizde günlük yaşantınıza devam edebileceksiniz.  İşlem sonrası 20 gün cinsel ilişki yasağı var, 20 gün havuz, deniz, jakuzi, hamam yasağımız var, ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekir içeri su kaçırılmaması gerekir işlem bölgesini su ve sabundan uzak tutmalısınız. İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. İlk 15 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir, aklınıza takılan şeylerde bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

VAKUM KÜRTAJ YAPILAN YERLER;

  • Kürtaj yapan muayenehanelerde
  • kürtaj yapan devlet hastanelerinde
  • kürtaj yapan kliniklerde 
  • kürtaj yapan özel hastanelerde, işlem yapılmaktadır.

 

Hakkari Kürtaj Fiyatları

Ankara’da muayenehanemiz de Op.Dr. Uzay Yıldırım tarafından kürtaj işlemi yapılmaktadır. Kürtaj işlemi, muayene, anestezi, kontrol de dahil olmak üzere;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

olarak ücretlendirmemiz bulunmaktadır. Her klinik ve hastane kendi ücret tablosunu oluşturabildiği gibi evli çiftler bu işlemi ücretsiz bir şekilde devlet hastanelerinde de yaptırabilirler. Kürtaj işlemi 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır.