Kürtaj

Çankırı Kürtaj

Çankırı Kürtaj, Çankırı Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

 Kürtaj işlemi, gebelik 10 haftayı geçmedikçe ve hasta 18 yaşından küçük olmadıkça bir kadının yasal hakkıdır. Korunmadan yaşanılan ilişkilerde ya da bazen korunma olduğu halde oluşan ancak devam etmesi arzu edilmeyen gebelikleri sonlandırmak için uygulanan bir tıbbi müdahaledir. 

Çankırı kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj işlemi sadece istenmeyen gebelik alımında değil, gebeliğe devamı arzulanan fakat tıbbı sebepler ile mümkün olmayan durumlarda da yapılmaktadır. Nedir bu tıbbı sebepler kısaca şöyle açıklayalım; 

  • Gebelik kesesinin oluşmuş fakat içinde gebelik ürünü oluşmayan, boş kese olarak adlandırdığımız durumlarda,
  • Oluşan gebelik kesesinin içinde olan gebelik ürünü,  fetüsün canlı olmadığı durumlar, gibi sebeplerle sonlanmak zorunda olan gebeliklerin temizlenmesinde ya da tıbbi olarak rahim içinde gözlemlenen kanlı alan, yabancı cisim gibi şeylerden parça alıp incelemek amacıyla da kürtaj işlemi yapılabilmektedir. Tıbben gerek görüldüğü durumlarda alınan parçanın incelenmesi amacıyla patolojiye gönderilmektedir.

Kürtaj işlemi ağrılı bir işlem olmakla birlikte mutlaka anestezi eşliğinde yapılmalıdır. 2 çeşit anestezi uygulanabilmektedir; sedasyon (derin uyku hali-genel) anestezi ve lokal anestezi. Hasta için hangi anestezi tipinin uygun olacağına kendisininde onayı ve bilgisine sunarak doktorumuz Op. Dr. Uzay Yıldırım karar verecektir. Eğer sedasyon anestezi ile yapılacak ise işlem Sedasyon anestezi için midenin boş olması gerekmektedi bu sebeple hastanın mutlaka işleme gelmeden 5 saat öncesi itibariyle su ve sigara yeme içmeyi kesmesi gerekmektedir.

Kürtaj Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlemi takip eden ilk 15 gün ara ara kanamaların, lekelenmelerin ve ağrıların olması normaldir. Bu kanamalar işlemden kaynaklı kanamadır. Regl kanaması değildir. Ağrıların olması durumunda size reçete verdiğimiz ağrı kesiciyi kullanmanızı öneriyoruz. İşlem sonrası birde antibiyotik reçete ediyoruz ve düzenli olarak kullanmanızı öneriyoruz. Nasıl kullanmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiyi muayenehanemizde veriyoruz. Kürtaj işlemi sonrası ilk 3 hafta cinsel ilişki yasağınız olmakta, enfeksiyon risklerinden biri de işlem sonrası ilişkiye girmek. Mutlaka dikkat etmeniz gereken bu durumlar arasında ilk 2 hafta ayakta duş almanız gerekiyor, havuza, jakuziye ve denize girmemeniz gerekiyor. İşlemden 10 – 15  gün sonra kontrole gelmeniz gerekmektedir.Unutmayınız kürtaj, spiral ya da doğum kontrol hapları gibi bir korunma yöntemi değil gebelik sonlandırma yöntemidir. Bu işlem ileride tekrardan gebe kalmasına engel bir durum olmamakla birlikte, kürtajdan sonra herhangi bir korunma yöntemi uygulamazsanız hemen gebe kalma ihtimaliniz hep vardır. Uzun bir süre gebelik düşünmüyorsanız mutlaka etkili bir korunma yöntemi uygulamanız gerekmektedir. Bunlardan biri de spiraldir.  İşlem sırasında spiral takılabilir. 

KAN UYUŞMAZLIĞI İĞNESİ 

Kürtaj yaptıran kadının kan grubu negatif eşi / partnerinin kan grubu pozitif olduğu zaman ortaya çıkan duruma rh uygunsuzluğu denilir. Böyle durumlarda ileride doğacak bebeklerde bu gebelikte ki olası kan uyuşmazlığından kaynaklı kalıcı hastalıklara meydan vermemek için işlem sırasında yada işlemden sonra ki 72 saat içerisinde bir de kan uyuşmazlığı iğnesi yapmak gerekir. Bu iğne ileride hamile kalındığında büyük önem arz etmektedir. Unutulmamalıdır ki Rh uygunsuzluğu için yapılan bu iğne şu anki gebelik için değil ileride oluşacak gebelik için önemlidir. 

Çankırı kürtaj fiyatları;

Kürtaj fiyatları hastanın tıbbi durumuna göre, yaşına göre, işlemin hastanede yapılması gerekliliğine ya da isteğe bağlı ek işlemler yapılmasına göre değişiklik gösterebilir.

Muayene, anestezi, işlem ve kontrol dahil olmak üzere nakit olarak;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

olarak belirlenmiştir.