Kürtaj

Bartın Kürtaj

Bartın Kürtaj, Bartın Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj rahim içine yerleşmiş yabancı cisimlerin ( istenmeyen gebelik, kanamalı alan, ya da endişe edilen parçaların) temizlenmesi ,tehlike içeren parçalarında patolojiye gönderilmesi  anlamına gelmektedir. Bu işlem eski dönemlerde küret yardımı ile kazıma yöntemi kullanılarak yapılıyordu ve bu yöntemde mevcut riskler daha fazla ortaya çıkmakla birlikte, kadın sağlığı açısından  günümüzde kürtaj işlemi vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılmaktadır.

Bartın kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Bartın Kürtaj İşlemi Yapılan Yerler

Kliniğimizde de kürtaj işlemi, hastamızın tıbbi durumu göz önünde bulundurularak 10 haftaya kadar gebelik sonlandırma işlemi yapılmaktadır. Gebelik sonlandırmada ki yasal süreç 10 hafta olduğundan dolayı 10 hafta ve üzeri olan gebeliklerde anne ya da bebeğin sağlığını olumsuz etkileyen ve yapılan testlerle raporlanmış bir durum olduğu durumlarda heyet raporu ve onayı ile büyük gebelikler de sonlandırılabilmektedir.

Hastamızın 12 ay içerisinde sezaryen doğum yapmış olması, son bir hafta içerisinde aspirin, clexane ve benzeri kan sulandırıcı ilaç kullanımı olması, akciğer ya da kalp rahatsızlıkları, kronik rahatsızlıkların olması durumunda işlemi hastane koşullarında yapmak gerekebildiğinden dolayı ilk önce hastamızı muayenehanemizde değerlendirip sonrasında ki sürece karar veriyoruz.

Gebe Olduğumu Nasıl Anlarım?

Evde yapılan eczanelerde satılan idrar testi, bir klinik ya da hastanede vereceğiniz kan örneği sonucu gebelik olup olmadığı hakkında size bilgi verir. Bir jinekolog tarafından yapılan ultrason ile muayene sonucu da gebeliğin net haftasını öğrenebilirsiniz.

BARTIN Kürtaj Öncesi Süreç

Kürtaj işlemi kliniğimizde vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılmaktadır. İşlem anestezi eşliğinde yapılacağı için hastanın işlemden en az 5 saat öncesinden itibaren hiçbir şey yememesi ve içmemesi gerekmektedir buna su ve sigara dahildir.İşlem öncesi doktorunuzun bilmesi gereken tüm tıbbi bilgilerinizi anlatmanız gerekmektedir. Kronik bir rahatsızlığınız varsa, sürekli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınız, uyuşturucu yahut alkol bağımlılığınız, son 3 gün içinde aspirin kullanımınız, son 1,5 yıl içinde sezaryen doğumunuz, alerjik bir bünyeniz, gibi bilgileri mutlaka doktorunuzla paylaşınız.

Kürtaj işlemine gelmeden önce randevu almanız uygun olur.

Kürtaj İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kürtaj işlemi normal şartlarda yaklaşık olarak 7-10 dakika süren bir işlemdir. 

İşlem sonrası hastamızı 15-20 dakika dinlenme odamızda dinlendiriyoruz. Hasta kendini iyi hissettiğinde ona işlem hakkında ve işlem sonrası için bilgi veriyoruz böylelikle bu işlem için kliniğimizde yaklaşık 40-45 dakika kadar bir süre geçirmiş oluyorsunuz. Şehir dışından gelecek olan hastalarımız yaklaşık 1 saatini ayırabilirler. 

Bartın Kürtaj Fiyatları

Kliniğimizde kürtaj fiyatları;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

Bu fiyatların içinde  muayene, anestezi işlem ve kontrol de vardır.

Kürtaj İşlemi Sonrasında Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler

Kürtaj işleminden sonra hastanın mutlaka dikkat etmesi gereken bazı tıbbi kurallar vardır. Bu kurallara uyduğunuz takdirde işlem sonrası doğabilecek komplikasyonları ve riskleri en aza indirmiş olursunuz.  Bunları sıralamak gerekirse;

Kürtaj işlemi olduktan sonra ki 3 hafta cinsel ilişki yasağı,havuz ve deniz gibi işlem bölgesinin enfeksiyon kapmasına sebep olacak yerlerden uzak durmak,  banyo yapmayıp ayakta duş almak, size reçete edilen antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı , ağrınız olması durumunda da ağrı kesici içmenizi öneriyoruz.

İlk adetinizi kürtajı takiben 3-6 hafta aralığında olursunuz. İşlemi takip eden 15 gün  adet ağrısı tarzında ağrı ve kanamalarınızın olması da olmaması da normaldir.İşlemi takiben 10 gün sonra kontrole gelmeniz uygun olur. Kürtaj işlemi ileride anne olmaya, tekrar gebe kalmaya engel olan bir işlem değildir. kürtaj bir doğum kontrol yöntemi olmamakla birlikte mutlaka kürtaj sonrası etkili bir korunma yöntemi uygulamak gerekir.