Kürtaj

Batman Kürtaj, Batman Kürtaj Fiyatları

Gebelik süreci isteğe bağlı gerçekleştiği gibi bazen zamansız gebeliklerde hayatımıza girebiliyor. Bu durumda kadın bu gebeliğe çeşitli sebeplerden dolayı devam etmek istemeyebilir. Bu durumda bu istenmeyen gebeliği sonlandırmak için rahim içinin temizlenmesi gerekir. İşte rahim içini temizlemek için yapılan tıbbi müdahaleye kürtaj işlemi denmektedir.

Batman kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemini gebeliği 10 haftayı geçmemiş ve yaşı on sekizden büyük olan her kadın kendi arzusu ve onayı ile yaptırabilir. Ancak bu işlemin bazı yasal süreçleri vardır. On haftayı geçen bir gebelikte isteğe bağlı kürtaj yasaktır. Ancak tıbben gereklilik söz konusu ise yapılabilir. Reşit olmayan bir genç kız bu işlemi ancak anne ya da baba refakatinde yaptırabilir aksi durumda muayene dahi yapılmaz. Evli kadınlarda eş onayı gerekmektedir lakin kadın kürtaj konusunda kendi fikrini uygulayabilir.

Kürtaj Süreci

Batman kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakika süren bir işlemdir.İşlem öncesi hastamız doktorumuz Op.Dr. Uzay Yıldırım tarafından muayene edilmekte ve gebelik haftası belirlenmektedir. Bu işlem sırasında hasta anestezi doktorumuz tarafından kendisine açılan damar yolundan verilen ilaç ile uyutulur. Buna sedasyon anestezi denmektedir. Bu sayede hastamız işlem sırasında hiçbir şey hissetmemektedir. Tıbben uygun olan ve tercihi bu yönde olan hastalarımızda bu işlem lokal anestezi ile uygulanabilir.

Kürtaj işlemi kliniğimizde vakumlu kürtaj ile yapılmakta olup bu yöntem güncel olarak en yaygın kullanılan yöntemdir. Riskleri eski yöntemlere göre daha az ve sonucu olumlu yönde etkileyen ağrısız ve acısız bir yöntemdir. 

İşlem sırasında hastamız sedasyon anestezi ile uyur ya da lokal anestezi ile bölge uyuşturulur ardından vajina girişine tek kullanımlık bir spekulum yerleştirilir ve rahim ağzı işlemin rahat yapılabilmesi için bir parça genişletilir. Buradan kanül adı verilen yine tek kullanımlık bir plastik pipet içeri yerleştirilir ve dışarıda kalan kısmından bir enjektör yardımı ile uygulanan ters basınç sayesinde vakumlanarak gebelik kesesi temizlenir. 

Ultrason ile kontrolü sağlanan işlem sonlandırılır ve hasta uyandırılır. 

İşlem sonrası 20 dakika kadar dinlenen hasta günlük yaşantısına geri dönüş yapabilir.

Kürtaj Öncesi ve Sonrası

Vakumlu kürtaj operasyonu için özel bir hazırlık gerekmez. Önemli iki nokta vardır. Bunlardan ilki, tıbbi geçmişiniz diğeride özellikle sedasyon alacak hastalarda açlık durumudur.

Operasyon öncesi muhakkak tıbbi geçmişinizi doktorunuza aktarınız. ( daha önceki doğum öykünüz, kronik rahatsızlık ve kullanılan ilaçlar vb) 

İşlem öncesi en az 5 saat aç olmalısınız ( sigara ve su dahil).

İşlem sonrası kutu bitene kadar antibiyotik, ağrınız oldukça ağrı kesici kullanmalısınız.

Vakumlu kürtajdan 10 gün sonra kontrole gelebilirsiniz. Gelemezseniz sorun olmaz.

Kürtaj sonrası süreçte cinsel ilişki yasağınız bulunur (20 gün), banyo ve küvet banyosu yasak yalnızca ayakta duş alınız (20 gün), deniz ve havuza girmeyin (20 gün).

Aklınıza takılan kürtaj sonrası her tıbbi soru ve sorunda mutlaka bizimle iletişim kurunuz. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmayın.

Batman Kürtaj Fiyatları

Batman kürtaj fiyatları

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Vakumlu kürtaj esnasında isteğe bağlı olarak smear, HPV-DNA tiplendirme gibi jinekolojik testler alınabilmekte ve spiral takılabilmektedir. Anne ve baba arasında kan uyuşmazlığı olduğu durumlarda ise kan uyuşmazlığı iğnesi yapmak gerekir. İşte bunlar gibi durumlarda hastanın isteği ve onayı doğrultusunda kürtaj dışında ek işlemler olabilmektedir. O zaman bu hizmetlerin ücretleri ayrıca belirlenip kürtaj fiyatına eklenir.