Kürtaj

Ağrı Kürtaj, Ağrı Kürtaj Fiyatları

Kürtaj 5-6 dakika da biter. Hasta 15-20 dakika dinlenir ve muayenehanedeki kürtaj işlemleri bitmiş olur. Toplam muayenehanede geçireceğiniz vakit 30-40 dakikadır.

Ağrı kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

KÜRTAJ SIRASINDA İŞLEM DIŞINDA HANGİ UYGULAMALAR YAPILABİLİR?

 • Kürtaj için gelen bir hasta, smear-hpv (rahim ağzı kanser taraması), spiral uygulaması, kan uyuşmazlığı iğnesi, kürtaj bittikten sonra kızlık zarı dikimi işlemleri yapılabilir. 

KÜRTAJ SIRASINDA SPİRAL TAKILIR MI?

 • Evet, kürtaj sonrası rahim içerisinde parça olmadığından emin olduktan sonra spiral takımı yapılabilir.

KAN UYUŞMAZLIĞI İĞNESİ HANGİ DURUMLARDA YAPILIR?

 • Anne kan grubu rh(-) negatif baba kan grubu rh(+) pozitif olduğu durumlarda işlemi takip eden 72 saat içerisinde kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmalıdır.

KÜRTAJ SONRASI YATIŞ OLUR MU ?

 • Hayır, vakum kürtaj işleminden sonrası yarım saatlik bir istirahatin ardından kişi normal günlük hayatına dönebilir. 

KÜRTAJ SONRASI NE ZAMAN CİNSEL İLİŞKİYE GİREBİLİRİM?

 • Kürtajdan sonra enfeksiyona sebebiyet vermemek için ilk üç hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir. 

VAKUM KÜRTAJ SONRASI AĞRI OLUR MU?

 • Evet, fakat günlük yaşantıyı kısıtlayacak şekilde bir ağrı olmaz. Regl döneminde ki gibi hafif kasık ağrıları ve kanama-lekelenme görülebilir. Bu durum şiddetlenirse hastalarımla haberleşmek isterim. 

KÜRTAJ SONRASI İLAÇ VERİLİR Mİ?

 • Evet, kürtaj sonrası hastaya, enfeksiyondan korunması için antibiyotik ve ağrıları için ağrı kesici reçete edilir. 

KÜRTAJ SONRASI GEBE KALMAKTA ZORLUK OLUR MU?

 • Kürtaj işlemi ileride gebe kalamama gibi problemlere yol açmaz. Birden fazla kürtaj olmanın tıbbi bir zararı olmasa da kadını maddi ve manevi olarak etkileyebilir. 

KÜRTAJ İŞLEMİNDEN SONRA GEBELİKTEN NASIL KORUNULUR?

 • Kürtaj sonrasında istenmeyen bir gebelikten korunmak için spiral ve ya doğum kontrol hapı ile korunulabilir. Birden fazla korunma yöntemi vardır. Hiç bir yöntem yüzde yüz koruyucu değildir fakat en etkili korunma yöntemi spiraldir. 

KÜRTAJDA RİSKLER VAR MIDIR?

 • Her cerrahi işlemde olduğu gibi kürtajında riskleri vardır. İşlem sırasında şiddetli kanama, rahim delinmesi, anesteziye bağlı aksilikler, gebeliğin sonlandırılamaması gibi durumlar yaşanabilir. Tecrübeli doktor tarafından yapılan işlemlerde bu risklerle çok sık karşılaşmayız. 

KÜRTAJDA UYUTULUR MU?

 • Evet, kürtajda lokal ve ya sedasyon anestezisi kullanılır. Lokal birden fazla normal doğumu olan kadınlarda, sedasyon ise doğum yapmamış, bekar ve rahim ağzı dar olan kadınlarda tercih edilir. Anestezi tercihini hasta ile doktor belirler tıbbi bir engel yoksa lokal ve ya sedasyon uygulanır. Lokal anesteziyi işlemi yapacak olan doktor uygular. Hasta işlem sırasında uyanıktır ve hafif kasık ağrısı hissedebilir. Sedasyon anestezisini ise anestezi uzmanı uygular. Sedasyan uyku anestezisi dir. İşlem boyunca hasta uyur herhangi bir şey hissetmez ve işlem bitince uyandırılır. 

VAKUM KÜRTAJ NE KADAR SÜRER?

 • Kürtaj 5-6 dakika da biter. Hasta 15-20 dakika dinlenir ve muayenehanedeki kürtaj işlemleri bitmiş olur. Toplam muayenehanede geçireceğiniz vakit 30-40 dakikadır. 

10 HAFTAYI GEÇEN GEBELİKLERDE KÜRTAJ YAPILIR MI?

 • İsteğe bağlı kürtaj da yasal sınır 10 haftadır. 10 haftayı geçmiş gebeliklerde isteğe bağlı olarak kürtaj yapılmaz. Ancak gebelik sağlıklı ilerlemiyorsa veya anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum varsa heyet raporu ile 10 haftayı geçmiş gebelikler alınabilir. Muayenehanemde 12 haftaya kadar kürtaj yapıyorum.

KÜRTAJDA EŞ ONAYI GEREKLİ MİDİR?

 • Yasal prosedüre göre evli kadınlarda eş onayı gereklidir. Aslında olması gereken şudur ki, her kadın kendi bedeni ile ilgili kararları verirken ikinci bir kişiden onay almamalıdır. Her kadın kendi fikirlerini kendi vereceği özgürlüğe sahip olmalıdır. 

AĞRI KÜRTAJ NEREDE YAPILIR?

 • Devlet hastanesinde, özel hastanede, özel muayenehane ve özel kliniklerde kürtaj işlemi yapılabilir. 

AĞRI KÜRTAJ FİYATLARI

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz


KÜRTAJ FİYATINA ANESTEZİ DAHİL MİDİR?

 • Evet, muayenehanemde kürtaj için alacağınız tüm hizmetler bu fiyata dahildir. (İlk muayene, işlem,anestezi,kontrol muayenesi)